Nu de all-time highs zijn opgezocht, maken de meeste beurzen een pas op de plaats.
De grote vraag bij Nederlandse beleggers is of de AEX op korte termijn door de 800 puntengrens kan breken. Beleggers kijken nu vooral naar de ontwikkelingen rond de Chinese vastgoedreus Evergrande. Volgens de meeste marktwatchers zouden de eventuele effecten op de westerse markten beperkt zijn.
Als technisch analist ben ik uiteraard enkel geïnteresseerd in de grafieken. En indien we inzoomen op de ultrakorte termijn, dan valt meteen op dat de meeste aandelenmarkten wel de kritische grenzen hebben opgezocht, maar er niet bovenuit zijn gebroken.
Belangrijkste weerstandsniveaus zijn genaderd
Dat wil zeggen dat in het beste geval de belangrijke weerstandniveaus c.q. all-time highs zijn genaderd. Beleggers staan voorlopig in standby modus, met indexen die nipt onder hun recente koersrecords blijven.
De problemen rondom het Chinese vastgoedfonds lijken beleggers slechts in beperkte mate zorgen te baren. Er is dus geen sprake van paniek.
Vandaag bekijk ik de plaatjes van enkele belangrijke beursbarometers, zoals de AEX, Eurostoxx 50, S&P500, Nasdaq en de Nikkei-index. Wat mij opvalt is dat zowel in Europa als op Wall Street en in Azië, beleggers niet bereid zijn om hun indices boven de oude toppen heen te tillen.
AEX index stuit nogmaals op de 800-puntengrens
De AEX-index blijft stoeien met de 800-puntengrens. De recente nipte doorbraak is niet vastgehouden en is dus niet geslaagd.
Het technische beeld trekt pas echt aan indien deze horde overtuigend wordt gebroken. Dan mogen we een stijging verwachten richting 840 punten.

Euro Stoxx 50-index laat tussentijdse oplevingen zien binnen de zijwaartse fase
Het Europese beursgemiddelde, de Euro Stoxx 50-index, klimt weer boven de augustusbodem. Hierdoor wordt de neerwaartse doorbraak teruggegeven. Deze zogenaamde failure neutraliseert de eerdere verzwakking.
De steun ligt rond 4.011,49 punten (de bodem van 20 september). Er ligt weerstand rond 4.252,78 punten (de top van 6 september).
Na een uitbraak boven de weerstand van 4.252,78 wordt 4.502,80 het volgende opwaartse koersdoel.

S&P 500-index consolideert binnen de opwaartse trend
De S&P 500-index moet blijkbaar nieuwe krachten opdoen. Binnen de stijgende trend wordt een consolidatie zichtbaar onder het all-time high van 6 september rond 4.551,63 punten. De hogere bodems wijzen nog wel steeds op een aanhoudende vraag.
Voor een hervatting van de oude uptrend moet de S&P 500-index boven de laatste top breken. Onder de steun van 4.353,03 punten (de bodem van 19 augustus) verzwakt het beeld. Wij wachten op nadere technische signalen.

Kleinere Amerikaanse technologiebeurs opgevangen door steun 14.773,19
De Nasdaq 100-index maakt een pas op de plaats. We verwachten een consoliderend koersverloop boven de steun van 14.773,19 punten (de bodem van 19 augustus).
De weerstand bevindt zich op 15.701,40 punten (de top van 7 september). Voorlopig moeten we dus nog even afwachten.

Japanse beurs stuit op weerstand
De Nikkei 225-index is gestrand op de horde van 30.714,52 punten (gevormd op 19 februari)
Er kan enkel een opwaartse trend worden ingezet indien de Nikkei 225-index boven deze top weet te breken. De index heeft pas steun rond 27.629,80 punten (de bodem van 29 januari).
