Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee

Vlak voorbeurs, maar nieuws en volatiliteit zijn niet bij te houden

Vlak voorbeurs, maar nieuws en volatiliteit zijn niet bij te houden

De AEX-indicatie is -0,1%, er zijn geen cijfers bij ons, maar er is méér dan genoeg te doen en aan de hand. Gefeliciteerd Cabka met de beursnotering (via SPAC DSC2) op het Damrak. het bedrijf luidt zo de gong. 

  • Europese futures openen nipt hoger en de Amerikaanse staan ietsje lager
  • Azië kleurt helemaal groen met een nul voor de komma. Tencent doet +3,7% in Hong Kong
  • De volatiliteit (CBOE VIX-index) sloot +9,3% op 30,2
  • De dollar ligt vlak op 1,12 rond
  • De EU-rentes zakken alweer twee à drie basispunten en de Amerikaanse dikt er twee aan
  • Goud zakt net, olie holt weer met 1,5% à 1,8% en crypto maakt even pas op de plaats

Een opmerking die ik gisteravond op Twitter meekreeg van een vastrentende handelaar en zeg het maar? Zie bij ons Just Eat Takeaway, CM.com, de Nasdaq 100, zelfs Ark Innovastion ETF (+3,9%) en crypto: risicobereidheid. Over twee weken verhoogt de Fed de rente met één of twee kwartjes.

Rentemarkt overgestapt van risk off modus naar geen/minder renteverlagingen modus = bullish voor (tech) aandelen...

De Reserve Bank of Australia laat in ieder geval vandaag de rente op 0,1% (stopt wel met obligaties kopen) en zegt inderdaad extra inflatie te vrezen door de oorlog in de Oekraïne. Dat zijn de centrale banken van deze wereld nu aan het inschatten. Over banken gesproken:

Nog even terug naar die tech, dit is Ark Innovation ETF en bijvoorbeeld Just Eat Takeaway heeft net zo'n grafiek: hoog volume en het zou een bodem kunnen zijn in de meest risicovolle tech. Misschien iets voor waaghalzen.


Let wel, met deze volatiliteit - dit is de CBOE VIX-index - moet u weer rekening houden met zwiepers en houd u in met hefbomen:


Laatste nieuws uit Oost-Europa: Moskou is vandaag weer dicht (Gazprom en Sberbank draaien wel in Londen), er is een uittocht van bedrijven gaande (onder andere de hele auto- en olie-industrie, ook Shell) en het is chaos op de commodity-markt, want zowat niemand financiert nog vrachten.

Verder schrijft Bloomberg:

Russia barred airlines from 36 countries from its airspace and banned its residents from transferring hard currency abroad, in an effort to hit back at the widening raft of sanctions from the West over its invasion of Ukraine.

The drumbeat of penalties against Russia continued, as the EU approved sanctions on some of Russia’s wealthiest tycoons, and Britain told ports not to service Russian-flagged vessels.

Meanwhile, fighting intensified across Ukraine with civilian casualties reported despite Russia saying it was only attacking military targets.

Delegations from Russia and Ukraine agreed to continue negotiations after a meeting on the border with Belarus ended with few signs of progress.


Het gaat snel, Shell trekt inderdaad ook al de deuren achter zich dicht in Rusland. Het concern spreekt van $3 miljard exposure en onze desk rekent al.


De opening en we doen het vandaag vooral met inkoopmanagersindices, zo meer:


De rentes:

Nieuws, advies, shorts en agenda

Het belangrijkste ABM Financial nieuws sinds het Amsterdamse slot gisteren. Heijmans heeft een opdracht van €150 miljoen. HP deed -2,6% op cijfers en Zoom +0,6%.

  • 07:49 Centrale bank van Australie stopt inkoop obligaties
  • 07:40 Beursblik: Jefferies start volgen Azerion met koopadvies
  • 07:26 Heijmans realiseert verbreding A1 tussen Apeldoorn en Twello
  • 07:19 Opnieuw forse groei Zalando
  • 07:09 Europese beurzen openen opnieuw lager
  • 07:04 Chinese economie groeit harder
  • 07:00 Chinese industrie groeit weer - Markit
  • 06:59 Japanse industrie groeit minder hard
  • 28 feb Lagere omzet Groupon
  • 28 feb Recordomzet HP
  • 28 feb Tegenvallende outlook Zoom
  • 28 feb Beursupdate: AEX op Wall Street
  • 28 feb Nerveus Wall Street eindigt verdeeld
  • 28 feb EU gaat praten over lidmaatschap Oekraine - media
  • 28 feb Brent sluit boven 100 dollar
  • 28 feb ING rondt aandeleninkoop af
  • 28 feb Wall Street koerst lager
  • 28 feb Shell stapt uit joint ventures Gazprom
  • 28 feb Europese beurzen verwerken sancties
  • 28 feb Sterk jaareinde FlatexDegiro
  • 28 feb ING hard onderuit op licht hoger Damrak

Analistenadvies en we gaan omzet zien...? 

  • Azerion: starten met volgen met buy en €11 - Jefferies

De AFM meldt deze shorts:

De agenda:

  • 07:00 Bayer - Cijfers vierde kwartaal (Dld)
  • 07:00 Beiersdorf - Cijfers vierde kwartaal (Dld)
  • 07:00 Zalando - Cijfers vierde kwartaal (Dld)
  • 13:00 Kohl's - Cijfers vierde kwartaal (VS)
  • 13:00 Target - Cijfers vierde kwartaal (VS)
  • 22:00 Hewlett Packard - Cijfers eerste kwartaal (VS)
  • 01:30 Inkoopmanagersindex industrie - Februari def. (Jap)
  • 02:30 Inkoopmanagersindex industrie en diensten - Februari (Chi)
  • 02:45 Inkoopmanagersindex industrie Caixin - Februari (Chi)
  • 04:30 Reserve Bank of Australia - Rentebesluit (Aus)
  • 08:00 Detailhandelsverkopen - Januari (Dld)
  • 09:00 Inkoopmanagersindex industrie - Februari (NL)
  • 09:15 Inkoopmanagersindex industrie - Februari (Spa)
  • 09:45 Inkoopmanagersindex industrie - Februari (Ita)
  • 09:50 Inkoopmanagersindex industrie - Februari def. (Fra)
  • 09:55 Inkoopmanagersindex industrie - Februari def. (Dld)
  • 10:00 Inkoopmanagersindex industrie - Februari def. (eur)
  • 10:30 Inkoopmanagersindex industrie - Februari def. (VK)
  • 14:00 Inflatie - Februari vlpg. (Dld)
  • 15:45 Inkoopmanagersindex industrie Markit - Februari def. (VS)
  • 16:00 Inkoopmanagersindex industrie ISM - Februari (VS)
  • 16:00 Bouwuitgaven - Januari (VS)

Wij zijn om 09:00 uur, hier is de consensus voor de inkoopmanagersindices:

En dan nog even dit

Het blijft nerveus:

Gazprom en Sberbank draaien wel in Londen. En hoe. U zal ze maar arbitreren.

Dit is dan echt voor het eerst?

Bonus:

Het zijn echt rare tijden!

Canada boycot Russische olie, maar dat is misschien niet eens meer nodig?

Hier meer:

Ja hoor:

+7,5%:

Veel plezier en succes vandaag.


Arend Jan Kamp is senior content manager van IEX. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Auteur: Arend Jan Kamp

Arend Jan Kamp is 24/7 van de vroege uurtjes voorbeurs tot de late uurtjes after hours uw gastheer op IEX, als hij in geheel eigen stijl (bondig, maar toch uitbundig) de beursdag met u doorneemt. Van aandelen en indices, via commodities, langs de rentemarkten, naar haute finance tot politiek en centrale banken. Arend Jan is ...

Meer over Arend Jan Kamp

Recente artikelen van Arend Jan Kamp

  1. 19 dec Het is een beetje anders dan anders voorbeurs 48
  2. 18 dec Voorbeurs houdt het niet over, maar er is nog genoeg te doen 2
  3. 15 dec Het ziet er aardig uit voorbeurs en wie weet wordt het heksenketel 3

Gerelateerd

Reacties

3 Posts
| Omlaag ↓
3 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Lees verder op het IEX netwerk Let op: Artikelen linken naar andere sites

Gesponsorde links