Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Nederlander gaf in april iets meer uit

Nederlander gaf in april iets meer uit
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Nederlandse huishoudens hebben in april meer uitgegeven dan een jaar eerder. Dit bleek vrijdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.

De uitgaven aan goederen en diensten, uitgedrukt in volumes, stegen met 0,6 procent op jaarbasis, na een stijging van 0,4 procent een maand eerder. Inmiddels stijgen de uitgaven al zeven maanden op rij.

Consumenten hebben in april 0,7 procent meer diensten afgenomen, zoals openbaar vervoer, communicatie, recreatie, cultuur en horeca. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens uit.

Consumenten hebben 3,0 procent meer duurzame goederen aangeschaft dan in april 2023. Ze kochten onder andere meer kleding, spullen voor de woning en elektrische apparaten. 

Verder hebben huishoudens in april 0,8 procent meer besteed, voor prijsveranderingen gecorrigeerd, aan voedings- en genotmiddelen dan in april 2023.

Ze verbruikten echter 3,8 procent minder overige goederen, zoals energie en motorbrandstoffen. April was minder koud dan april vorig jaar.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.