Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

ADP: banengroei Amerika lager dan voorzien

ADP: banengroei Amerika lager dan voorzien

(ABM FN-Dow Jones) De werkgelegenheid in de private sector in de Verenigde Staten is in mei minder hard gestegen dan verwacht. Dit bleek woensdag uit cijfers van loonstrookjesverwerker ADP.

Het aantal banen steeg met 152.000, na een bijgestelde stijging van 188.000 een maand eerder. Aanvankelijk was voor april een stijging met 192.000 banen gemeld. Er was voor mei door economen gerekend op een groei van 175.000 banen.

De salarissen stegen met 5,0 procent op jaarbasis, na een stijging met eveneens 5,0 procent een maand eerder, aldus het rapport. Werknemers die van baan verwisselden gingen er 7,8 procent op vooruit. Een maand eerder was dit 9,3 procent.

“De banengroei en de loongroei vertragen in aanloop naar de tweede helft van het jaar”, zei hoofdeconoom Nela Richardson van ADP in een toelichting.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.