Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor
Corona: veel impact, weinig paniek

IEX Liveblog 21 februari 2020

Updates

  1. Europese beurzen gaan met verliezen weekend in

    Europese beurzen gaan met verliezen weekend in

    AFN
    17:55

    AMSTERDAM (AFN) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers bleven terughoudend door de zorgen over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Techbedrijf CM.com maakte zijn beursdebuut, maar beleefde daar weinig plezier aan. Op het Damrak stonden verder bouwer BAM en biotechbedrijf Galapagos in de aandacht nadat ze de boeken openden.

    De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent lager op 617,33 punten. De MidKap zakte 1 procent tot 963,71 punten. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,6 procent. Donderdag eindigden de graadmeters ook al in mineur.

    Het Bredase technologiebedrijf CM.com kreeg een notering aan de beurs in Amsterdam na de fusie met Dutch Star Companies One (DSCO). Vorig jaar wilde CM.com op eigen kracht naar de beurs, maar zag daar toen vanaf omdat er te weinig interesse was van beleggers. Die interesse lijkt er ook nu niet te zijn. Het aandeel werd 18,3 procent minder waard.

    Galapagos

    Galapagos (plus 2,8 procent) voerde de stijgers aan in de AEX. De biotechnoloog boekte in 2019 een fors hogere omzet, vooral dankzij de miljardendeal die het bedrijf sloot met zijn Amerikaanse branchegenoot Gilead Sciences. Ook ging er een winst in de boeken. DSM won 0,8 procent. Het speciaalchemiebedrijf koopt het Deense Glycom voor 765 miljoen euro.

    BAM zag de winst in 2019 bijna halveren en zakte ruim 5 procent in de MidKap. Onder meer afwaarderingen en herstructureringskosten zadelden de bouwer op met de nodige kosten. Bij de kleinere bedrijven daalde bouwbedrijf Heijmans mee: min 5,3 procent. Nedap won 4,4 procent. Het technologiebedrijf zag de nettowinst in 2019 ruim 40 procent stijgen.

    Oliebedrijven

    De oliebedrijven kampten met de lagere olieprijzen. Olie- en gasconcern Shell daalde 1,9 procent bij de hoofdfondsen en in de MidKap verloren oliedienstverleners SBM Offshore en Fugro 2,4 en 7,2 procent.

    In Frankfurt klom Allianz 1,2 procent. De Duitse verzekeraar boekte in 2019 meer winst en verhoogde het dividend.

    De euro was 1,0850 dollar waard tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder op 53,21 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 58,22 dollar per vat.

  2. AEX wat verder in de min

    AEX wat verder in de min

    AFN
    15:48

    De rijdagmiddagupdate van AFN:

    AMSTERDAM (AFN) - De Europese aandelenbeurzen stonden vrijdagmiddag nog altijd in de min. Beleggers bleven terughoudend door de zorgen over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Op het Damrak stonden bouwer BAM en biotechbedrijf Galapagos in de aandacht nadat ze de boeken openden.

    De AEX-index op Beursplein 5 noteerde kort na de opening op Wall Street 0,5 procent lager op 619,17 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 967,72 punten. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent.

    Galapagos (plus 2,8 procent) voerde de stijgers aan in de AEX. De biotechnoloog boekte in 2019 een fors hogere omzet, vooral dankzij de miljardendeal die het bedrijf sloot met zijn Amerikaanse branchegenoot Gilead Sciences. Ook wist het bedrijf een nettowinst te boeken na een verlies een jaar eerder. DSM won 0,7 procent. Het speciaalchemiebedrijf koopt het Deense Glycom voor 765 miljoen euro.

    Oliebedrijven

    De oliebedrijven kampten met de lagere olieprijzen. Olie- en gasconcern Shell daalde 2,3 procent bij de hoofdfondsen en in de MidKap verloren oliedienstverleners SBM Offshore en Fugro 2,2 en 8,4 procent.

    BAM zag de winst in 2019 bijna halveren en zakte ruim 5 procent in de MidKap. Onder meer afwaarderingen en herstructureringskosten zadelden de bouwer op met de nodige kosten. Bij de kleinere bedrijven daalde bouwbedrijf Heijmans mee: min 5,2 procent. Nedap won 2,8 procent. Het technologiebedrijf zag de nettowinst in 2019 ruim 40 procent stijgen.

    CM.com

    Het Bredase technologiebedrijf CM.com kreeg een notering aan de beurs in Amsterdam na de fusie met Dutch Star Companies One (DSCO). Het aandeel werd 8,7 procent procent minder waard. In Frankfurt klom Allianz 1,6 procent. De Duitse verzekeraar boekte in 2019 meer winst en verhoogde het dividend. Ook gaat het bedrijf voor 1,5 miljard euro eigen aandelen inkopen.

    De euro was 1,0816 dollar waard tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent minder op 52,65 dollar. Brentolie werd 2,6 procent goedkoper op 57,78 dollar per vat.

  3. Corona: veel impact, weinig paniek

    Corona: veel impact, weinig paniek

    Redactie IEX
    13:30

    Het regent updates en analyses over de Covid-19-epidemie; teveel om bij te houden en wijs uit te worden eerlijk gezegd. Paniekverhalen genoeg, maar op de grote beurzen van de wereld valt de schade nog redelijk mee. 

    Een kleine roundup van wat nieuws op deze vrijdag: 

    China gaat nog maar wat 'proactiever' stimuleren, en houdt de monetaire teugels wat losser in handen.  

    Daarmee koop je nog geen consumentenvraag of draaiende fabrieken, zegt een criticus direct, maar goed, dit is wat China doorgaans doet bij dreigende tegenspoed: stimuleren! 

    Ook de Amerikanen kijken met argusogen naar China, want hadden ze daar niet net beloofd voor $77 miljard meer uit de VS te importeren dit jaar? Met het niveau van vraaguitval waar we zo langzamerhand wat zicht op krijgen, is het de vraag of China daar nog wel behoefte aan heeft.

    Volgens de Amerkaanse overheid gaan de Chinezen zich heus netjes aan de afspraak houden. Op de G20 van dit weekend zullen ze daar niet fijntjes aan herinnerd kunnen worden, want de Chinese afvaardiging blijft thuis, vanwege, inderdaad, het coronavirus. 

    Ondertussen bereidt de financiële sector in Azië zich voor op een flinke toename van slechte leningen door bedrijven die door het stilleggen van hele steden in de problemen komen. De stroppenpotten worden in snel tempo opgehoogd:

    Impact: ja die is er, van Apple tot Coca-cola aan toe, en lijkt ook omvangrijk. De reactie op de beurzen is eigenlijk opvallend beheerst. 

  4. Galapagos stoomt door, oliesector in de min

    Galapagos stoomt door, oliesector in de min

    AFN
    11:45

    De middag-beursupdate door ANP: 

    AMSTERDAM (AFN) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag kleine minnen zien. Beleggers bleven terughoudend door de zorgen over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China. Op het Damrak werd bouwer BAM lager gezet na publicatie van de jaarcijfers. Biotechnologiebedrijf Galapagos, die ook met resultaten kwam, zette de opmars voort.

    De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 620,82 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 970,87 punten. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent.

    Galapagos (plus 2,8 procent) voerde de stijgers aan in de AEX. De biotechnoloog boekte in 2019 een fors hogere omzet, vooral dankzij de miljardendeal die het bedrijf sloot met zijn Amerikaanse branchegenoot Gilead Sciences. Ook wist het bedrijf een nettowinst te boeken na een verlies een jaar eerder. DSM won 0,9 procent. Het speciaalchemiebedrijf koopt het Deense Glycom voor 765 miljoen euro.

    ArcelorMittal

    Hekkensluiter in de AEX was staalconcern ArcelorMittal (min 2,1 procent). De oliebedrijven kampten met de lagere olieprijzen. Olie- en gasconcern Shell daalde 1,6 procent en in de MidKap verloren oliedienstverleners SBM Offshore en Fugro 1,7 en 7 procent.

    BAM zag de winst in 2019 bijna halveren en zakte 4,8 procent in de MidKap. Onder meer afwaarderingen en herstructureringskosten zadelden de bouwer op met de nodige kosten. Bij de kleinere bedrijven daalde Ajax 2,3 procent na het verlies van de uitwedstrijd tegen het Spaanse Getafe in de Europa League. Nedap won 2,8 procent. Het technologiebedrijf zag de nettowinst in 2019 ruim 40 procent stijgen.

    CM.com

    Het Bredase technologiebedrijf CM.com kreeg een notering aan de beurs in Amsterdam na de fusie met Dutch Star Companies One (DSCO). Het aandeel won 1 procent. In Frankfurt klom Allianz ruim 1 procent. De Duitse verzekeraar boekte in 2019 meer winst en verhoogde het dividend. Ook gaat het bedrijf voor 1,5 miljard euro eigen aandelen inkopen.

    De euro was 1,0801 dollar waard tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent minder op 53,10 dollar. Brentolie werd 1,6 procent goedkoper op 58,34 dollar per vat.

  5. PMI's: Duitsland valt mee, Frankrijk tegen

    PMI's: Duitsland valt mee, Frankrijk tegen

    Redactie IEX
    09:40

    De PMI's - indicatoren voor het ondernemersvertrouwen - voor Duitsland en Frankrijk komen door. Met name de Duitse wordt met spanning afgewacht, want de Duitse industrie heeft er wel eens beter voorgestaan.

    En voila, of beter Achtung, het getal is beter dan verwacht:

    Let wel, die 47,8 voor de maakindustrie is nog altijd onder het neutrale niveau van 50, dus ondernemers zijn niet optimistisch, maar wel een stuk beter dan de verwachting van 44.

    Frankrijk dan? Daar duikt de maakindustrie juist onverwacht in mineur. De dienstensector ziet het positiever in.

     

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.