Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Ben je al abonnee? Log hier in

Dit artikel is alleen voor abonnees.

Verder lezen? Kies uw abonnement
  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl

€17,95 / maand

Meest gekozen

€17,95 €15,95 / maand

€17,95 €14,95 / maand

Shell ontkent formeel overname-interesse in BP

Media stelden opnieuw dat Shell in gesprek was met het Britse BP om het over te nemen. Dat is nu formeel ontkend, maar daarmee is een overname nog niet compleet van de baan.

Premium Shell | Overnamescenario BP niet compleet van de baan

Eergisteren gooide de Wall Street Journal een balletje op. Het blad stelde dat Shell in gesprek was met het in zwaar weer verkerende Britse BP om het concern over te nemen. Uiteraard werd er door de WSJ handig gebruik gemaakt van "anonieme bronnen, bekend met de zaak."

Het lijkt er sterk op dat iemand de WSJ voor zijn of haar karretje heeft weten te spannen, wellicht om een proefballon op te laten of om er linksom danwel rechtsom van te profiteren. De koers van BP steeg kortstondig met een kleine 10% op het gerucht, terwijl Shell enkele procenten daalde. 

Het dwong Shell ertoe om een formeel statement uit te brengen waarin werd gesteld dat er géén gesprekken plaatsvinden tussen beide oil majors en dat het concern ook geen intentie heeft een overnamebod te doen op de Britten. 

Dat zou de overnamespeculatie uit de lucht moeten halen - onder Britse wetgeving mag Shell het kwakkelende BP nu zes maanden niet benaderen met een overnamebod - maar op die regel zijn weer enkele uitzonderingen. 

Ben je al abonnee? Log hier in

Dit artikel is alleen voor abonnees.

Verder lezen? Kies uw abonnement
  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl

€17,95 / maand

Meest gekozen

€17,95 €15,95 / maand

€17,95 €14,95 / maand