Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Ben je al abonnee? Log hier in

Dit artikel is alleen voor abonnees.

Verder lezen? Kies uw abonnement

Vanaf €13,95 / maand

  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl

Meest gekozen

Vanaf €14,95 / maand

  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl
  • Digitale IEX Expert

Vanaf €21,95 / maand

  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl
  • Digitale IEX Expert
  • Magazine IEX Expert in uw brievenbus

B&S wordt geraakt door toenemende handelsspanningen

Groothandel B&S Group groeit nog wel goed, maar door oplopende handelsspanningen wereldwijd en verstoringen in de toeleveringsketen staan de winstmarges onder druk.

Premium B&S wat voorzichtiger over margeontwikkeling
Beeld: iStock

Het derde kwartaal leverde voor B&S een mooie omzetsprong op van 11,8% tot €609,1 miljoen. Dat is een stuk meer dan de 4,2% groei over de eerste jaarhelft. De groei is vooral autonoom. Een kleine overname in het Personal Care-segment voegde in het derde kwartaal €1,4 miljoen aan omzet toe.

Alle segmenten, uitgezonderd de dranken, boekten hogere omzetten. Het management zegt dat de omzetgroei tot stand is gekomen onder toenemende geopolitieke onzekerheid. Over de eerste negen maanden bedraagt de omzetstijging 6,8%, wat binnen de target van 5-7% voor de periode 2024-2026 ligt.

De toenemende mondiale spanningen hebben er wel voor gezorgd dat de brutoverkoopmarge licht onder druk is komen te staan. Concrete cijfers noemt het bedrijf niet. Over de eerste jaarhelft steeg de brutoverkoopmarge nog met 20 basispunten tot 15,1%, wat de markt al wat tegenviel.

De kosten stegen eveneens door, vooral personeelslasten alsmede vervoerslasten. Dat zet druk op de Ebitda-marge. B&S houdt nog wel vast aan de margedoelstelling van 5-6% voor dit jaar, maar zegt nu aan de onderkant van deze range uit te zullen komen. Bij de halfjaarcijfers werd al aangegeven dat druk op de brutoverkoopmarge de Ebitda-marge zou raken.

Per segment bekeken

Het grootste segment Beauty (parfums) zag de omzet in het derde kwartaal flink versnellen tot 10,6% tot €187,2 miljoen door een wat lagere inflatie en juist betere beschikbaarheid van producten. Wel stonden de verkopen aan de retailbranche onder druk als gevolg van toenemende concurrentie.

Het Food-segment bleef hard doorgroeien +24,7% tot €110,4 miljoen, vooral door betere omstandigheden in de cruise-business. Het wat kleine segment Health groeide in het derde kwartaal met liefst 31,8% tot €17,0 miljoen omzet door een hoge vraag naar reis-gerelateerde vaccins, alsmede medische hulpmiddelen en medicijnen. Ook hier vaart het wel bij de betere gang van zaken in het cruise-segment.

Personal Care zag de omzet met 8,2% toenemen tot €115,7 miljoen, vooral door meer verkopen van eigenmerk-producten. Wel spreekt het ook hier van toenemende concurrentie en staat de brutomarge onder druk stond door hogere containerprijzen. Travel Retail, winkels op luchthavens, kon verder vooruit met 8,5% omzetgroei tot €35,9 miljoen.

Helaas gaat het in het toch wel zwaar wegende drankensegment nog altijd niet goed met B&S.

 

 

 

Ben je al abonnee? Log hier in

Dit artikel is alleen voor abonnees.

Verder lezen? Kies uw abonnement

Vanaf €13,95 / maand

  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl

Meest gekozen

Vanaf €14,95 / maand

  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl
  • Digitale IEX Expert

Vanaf €21,95 / maand

  • Onbeperkt artikelen lezen op IEX.nl
  • Digitale IEX Expert
  • Magazine IEX Expert in uw brievenbus