Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

AkzoNobel wil twee commissarissen herbenoemen

AkzoNobel wil twee commissarissen herbenoemen
Beeld: Akzo Nobel

(ABM FN-Dow Jones) AkzoNobel zal twee van zijn commissarissen, Ester Baiget en Hans Van Bylen, voordragen voor herbenoeming tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering op 23 april. Dit meldde het bedrijf dinsdagochtend.

Tegelijkertijd wil AkzoNobel Robert Schuchna names Cevian Capital als nieuw commissaris benoemen.

Baiget wordt voorgedragen voor een termijn die afloopt tijdens de jaarvergadering van 2027, terwijl Van Bylen en Schuchna worden voorgedragen voor een termijn die afloopt tijdens de algemene aandeelhoudersvergadering van 2030.

Als de voorgestelde fusie met Axalta eerder wordt afgerond, eindigt hun termijn op dat moment, volgens AkzoNobel.

In december werd bekend dat Cevian Capital zijn belang in AkzoNobel heeft verdubbeld van 5,02 naar 10,15 procent.

"We verwelkomen de steun van Cevian Capital en zien hun toezegging om in AkzoNobel te investeren als een bevestiging dat er aanzienlijke waarde te realiseren valt in ons bedrijf", aldus voorzitter van de raad van commissarissen van AkzoNobel, Ben Noteboom, dinsdag.

AkzoNobel kondigde eind vorig jaar ook aan dat CFO Maarten de Vries langer aanblijft om de fusie met Axalta te begeleiden. Tijdens de komende jaarvergadering zal De Vries worden voorgedragen voor een termijn tot de aandeelhoudersvergadering van 2027, of wanneer de voorgestelde fusie met Axalta vóór deze datum wordt afgerond.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Chemiebedrijven aan kop op nerveus Damrak
  2. Outlook AkzoNobel wel erg conservatief

IEX sentimentspeiling

Hoe denken bezoekers over deze belegging?

Hoe denk je over dit aandeel?

Sentiment 1 maand

Bullish 45%

Bearish 55%

Sentiment 3 maanden

Bullish 71%

Bearish 29%

Sentiment 1 jaar

Bullish 64%

Bearish 36%

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;