Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Hogere winst voor ABN AMRO

Hogere winst voor ABN AMRO
Beeld: ABN AMRO

(ABM FN-Dow Jones) ABN AMRO heeft in het vierde kwartaal meer winst geboekt, nadat de fee-inkomsten flink stegen. Dit bleek woensdag voorbeurs uit cijfers van de bank.

"ABN AMRO leverde in het vierde kwartaal van 2025 opnieuw solide resultaten die laten zien dat we verdere vooruitgang boeken op onze strategische prioriteiten. Deze periode werd gekenmerkt door concrete stappen in portefeuillebeheer en de optimalisatie van onze risicogewogen activa", aldus CEO Marguerite Bérard.  

In het afgelopen kwartaal boekte ABN AMRO een nettowinst van 410 miljoen euro. Dat was 397 miljoen euro een jaar eerder. Analisten rekenden gemiddeld voor het vierde kwartaal op een nettowinst van 477  miljoen euro.

De operationele winst voor belastingen steeg ook, van 626 miljoen naar 683 miljoen euro. De netto-rentebaten maakten grofweg een pas op de plaats op 1,67 miljard euro en de fee-inkomsten stegen van 500 miljoen naar 572 miljoen euro. Hier ging de consensus uit van respectievelijk 1,59 miljard en 567 miljoen euro.

De totale inkomsten van ABN AMRO stegen van 2,24 miljard naar 2,26 miljard euro.  

De toevoeging aan de voorzieningen voor oninbare leningen bedroeg in het vierde kwartaal 70 miljoen euro, waar de analisten uitgingen van 44 miljoen euro, een fors verschil met de 9 miljoen euro een jaar eerder. 

Jaarcijfers

In heel 2025 boekte de bank ruim 6,3 miljard euro aan rentebaten. Dat was 6,5 miljard euro in 2024. De bank zei zelf voor 2025 te rekenen op 6,2 tot 6,4 miljard euro aan rentebaten.

De kosten bedroegen afgelopen jaar 5,61 miljard euro, een stijging van 3 procent.

Zo maakte ABN AMRO in 2025 een nettowinst van 2,25 miljard euro. De bank kondigde woensdag een slotdividend aan van 0,70 euro per aandeel. Daarmee komt het totale dividend over 2025 uit op 1,24 euro per aandeel. Over 2024 was dit nog 1,35 euro.

Aan het einde van 2024 had ABN AMRO een CET1 ratio van 15,4 procent en de cost/income ratio bedroeg 69,7 procent.

Outlook

Over 2026 zei ABN AMRO woensdag dat het op circa 6,4 miljard euro aan rentebaten rekent. En de kosten zullen grofweg 5,6 miljard euro bedragen.  

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Bank of America zet ABN AMRO op de kooplijst
  2. ABN Amro heeft een leuke verrassing voor aandeelhouders

IEX sentimentspeiling

Hoe denken bezoekers over deze belegging?

Hoe denk je over dit aandeel?

Sentiment 1 maand

Bullish 75%

Bearish 25%

Sentiment 3 maanden

Bullish 77%

Bearish 23%

Sentiment 1 jaar

Bullish 65%

Bearish 35%

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Eerste post
2 Posts
Omlaag
    Reactie Reactie van: dd20260211
  1. Reactie Laatste reactie
2 Posts
Omhoog

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;