Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Sterke iPhone-verkopen stuwen Apple’s feestdagenkwartaal, Google-AI-deal in beeld

Sterke iPhone-verkopen stuwen Apple’s feestdagenkwartaal, Google-AI-deal in beeld
Beeld: Reuters

(Verwijdert verwijzing naar het bezit van Apple-aandelen door het Stonehage Fleming Global Best Ideas Equity-fonds in alinea 15, nadat het fonds dit heeft verduidelijkt)

Door Akash Sriram

28 jan (Reuters) - Apple zal donderdag zijn sterkste iPhone-verkoopgroei in vier jaar rapporteren, gedreven door robuuste vraag naar zijn premium Pro-modellen, terwijl het zich voorbereidt om kunstmatige-intelligentiefuncties uit te rollen die zijn ontwikkeld met technologie van Google.

Beleggers zullen echter letten op commentaar van het bedrijf over hoe het een wereldwijde krapte aan geheugenchips wil navigeren, wat waarschijnlijk de kosten zal verhogen en op de marges zal drukken.

De beslissing om Gemini van Google, eigendom van Alphabet, te gebruiken voor een vernieuwde Siri en andere Apple Intelligence-functies is de grootste verschuiving tot nu toe in de AI-strategie van het bedrijf.

Wall Street heeft de stap grotendeels toegejuicht en stelt dat Apple zo zijn geïnstalleerde basis van meer dan twee miljard apparaten kan aanboren zonder de forse uitgaven die nodig zijn om geavanceerde modellen te ontwikkelen.

De Google-deal “zou de markt moeten laten zien dat de iPhone het voorkeursconsumentenapparaat blijft om toegang te krijgen tot nieuwe AI-tools”, zeiden analisten van Goldman Sachs.

Zelfs zonder de AI-vernieuwing — de technologie is nog geen echte aanjager van de vraag naar smartphones — steeg de verkoop van de nieuwste iPhone 17-serie in de laatste drie maanden van 2025, doorgaans het sterkste kwartaal voor Apple.

In China en op opkomende markten trok Apple klanten met het vernieuwde cameradesign en de hogere opslagcapaciteit van de nieuwste Pro-toestellen.

Het bedrijf voerde vorig jaar de mondiale smartphonemarkt aan met een marktaandeel van 20%, volgens onderzoeksbureau Counterpoint, tegen 18% in 2024.

Al met al zal Apple naar verwachting rapporteren dat de iPhone-verkopen in het fiscale eerste kwartaal (oktober-december) met 13,8% zijn gestegen, volgens analisten die door LSEG zijn gepolst. Dat zou de sterkste groei in meer dan vier jaar zijn.

De totale omzet steeg waarschijnlijk met 11,4% naar een record van $138,43 miljard, gesteund door een stijging van 14,1% in de dienstenactiviteiten van Apple.

In Groot-China zijn de verkopen waarschijnlijk met circa 15% gestegen, volgens gegevens van Visible Alpha.

ROBUUSTE KETEN: APPLE’S BOLWERK TEGEN CHIPKRAPTE

Toch sloot Apple vorig jaar af met slechts een koersstijging van 8,5% en miste het deels de AI-gedreven rally die bij Microsoft tot een winst van 14,7% leidde en bij Alphabet tot een sprong van 65,3%.

Sommige beleggers menen dat Apple geld kan verdienen aan AI zonder de enorme infrastructuurinvesteringen die zijn rivalen in Big Tech hebben toegezegd.

“Apple kan waarschijnlijk met zeer weinig AI-investeringen een positief rendement genereren, dankzij zijn distributie,” zei Gerrit Smit, beheerder van het Stonehage Fleming Global Best Ideas Equity-fonds.

Terwijl de totale omzet groeit, kan de dienstenpoot van Apple, waar ook de App Store onder valt, voor uitdagingen komen te staan door intens toezicht van Europese toezichthouders op de betaalpraktijken van het bedrijf.

Het bedrijf is op het continent beboet met honderden miljoenen euro voor het misbruiken van zijn dominante positie op de markt voor mobiele apps.

Richting de verkopen in het fiscale tweede kwartaal kunnen krappe voorraden van geheugenchips echter de kosten van Apple voor het bouwen van iPhones verhogen, schreef Rosenblatt Securities in een nota.

“Maar Apple heeft grote behendigheid getoond in het omgaan met verstoringen in de toeleveringsketen,” aldus het bedrijf. “We verwachten dat het draaiboek omvat dat het zijn marktleidende schaal gebruikt om leveranciers tot concessies te bewegen en voorraden vast te leggen.”

De crisis in geheugenchips zal naar verwachting de vraag naar consumentenelektronica, waaronder smartphones, pc’s en spelconsoles, raken, met een waarschijnlijk sterker effect op apparaten in het lage tot middensegment.

(Verslag door Akash Sriram en Zaheer Kachwala in Bengaluru; Redactie: Arun Koyyur)

Reuters Bron: Reuters. Dit artikel is automatisch vertaald. Bekijk het originele artikel.

Lees over dit aandeel ook

  1. Apple lanceert MacBook Neo van $599 als uitdager van Chromebooks en Windows-pc's
  2. Apple doet het opvallend goed in China

IEX sentimentspeiling

Hoe denken bezoekers over deze belegging?

Hoe denk je over dit aandeel?

Sentiment 1 maand

Bullish 100%

Bearish 0%

Sentiment 3 maanden

Bullish 64%

Bearish 36%

Sentiment 1 jaar

Bullish 34%

Bearish 66%

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;