Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Stabiele winst NSI

Stabiele winst NSI
Beeld: NSI

(ABM FN-Dow Jones) NSI heeft in 2025 een stabiele winst geboekt, onder meer nadat de vergelijkbare huurinkomsten opliepen. Dit bleek woensdag voorbeurs uit voorlopige jaarcijfers van het vastgoedfonds.

CEO Bernd Stahli merkte op dat NSI zijn portefeuille afgelopen jaar heeft versterkt, zowel op het gebied van locaties als de kwaliteit van de panden. Voor het lopende jaar verwacht de topman dat de vraag naar kantoorruimte vooral draait om de beste en duurzaamste panden op de beste locaties. "We zijn ervan overtuigd dat onze focus op dit segment van de markt het rendement op lange termijn zal onderstrepen."

De EPRA-winst per aandeel steeg in 2025 op jaarbasis met 0,1 procent tot 2,10 euro per aandeel, in vergelijking met 2,09 euro per aandeel in dezelfde periode een jaar eerder. NSI rekende voor 2025 op een EPRA winst per aandeel van 2,05 tot 2,15 euro.

De netto-huurinkomsten daalden met 1,2 procent tot 60,3 miljoen euro, maar op vergelijkbare basis was sprake van een stijging van 2,6 procent.

Het direct resultaat, bestaande uit de huuropbrengsten, verminderd met de exploitatiekosten, beheerskosten, algemene kosten en financieringskosten, bedroeg 40,6 miljoen euro, tegen 41,0 miljoen euro een jaar eerder.

Het indirect resultaat, inclusief de fluctuerende herwaarderingen van het vastgoed, bedroeg 50,4 miljoen euro negatief, tegen 28,6 miljoen euro negatief een jaar eerder.

Daarmee kwam het totale resultaat uit op bijna 9,8 miljoen euro verlies, tegenover 12,4 miljoen euro winst vorig jaar.

De EPRA-leegstand bedroeg eind december 9,2 procent, tegen 5,1 procent eind 2024.

NSI wil een dividend over 2025 uitkeren van 1,58 euro per aandeel. Dit betekent dat nog een slotdividend van 0,83 euro wordt uitgekeerd.  

Outlook

Voor het lopende jaar mikt NSI op een EPRA-winst per aandeel van 1,90 tot 2,05 euro per aandeel. De lagere winst zal het gevolg zijn van teruglopende huren als gevolg van de hogere leegstand en desinvesteringen, met daarnaast een positieve indexering van circa 3 procent op de portefeuille. 

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Zwaargewichten houden AEX boven de 1.000 punten
  2. NSI ziet leegstand verder oplopen

IEX sentimentspeiling

Hoe denken bezoekers over deze belegging?

Hoe denk je over dit aandeel?

Sentiment 1 maand

Bullish 93%

Bearish 7%

Sentiment 3 maanden

Bullish 83%

Bearish 17%

Sentiment 1 jaar

Bullish 75%

Bearish 25%

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;