Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

G.P. van Lanschot verkoopt belang in Hawick Data

G.P. van Lanschot verkoopt belang in Hawick Data
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) G.P. van Lanschot heeft zijn belang in Hawick Data, het voormalige IEX Group, volledig verkocht. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 6 januari 2026.

Uit deze informatie van de AFM bleek dat Van Lanschot op 29 januari 2016 nog een belang van 6,31 procent had. Data van beursbedrijf Euronext lieten op 22 september 2025 een belang zien van 5,00 procent.

Verder meldde Value8 op 6 januari dit jaar een belang van 50,23 procent in Hawick Data. Een melding van 12 september vorig jaar toonde een belang van 44,21 procent.

Wet op het financieel toezicht

De melding valt onder de Wet melding zeggenschap, die sinds 1 januari 2007 onder de overkoepelende Wet op het financieel toezicht valt. Volgens deze wet moeten aandeelhouders met een belang groter dan 3 procent elke wijziging in hun belang melden bij het overschrijden van de volgende drempelwaarden: 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 75 en 95 procent. Dit geldt zowel bij het opbouwen als het afbouwen van een belang.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;