Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

ECB kan groeiraming opnieuw verhogen, zegt Lagarde

ECB kan groeiraming opnieuw verhogen, zegt Lagarde
Beeld: Reuters

FRANKFURT, 10 dec (Reuters) - De economie van de eurozone blijkt veerkrachtig te zijn tegen handelsspanningen en het blok groeit dicht bij zijn potentieel, wat de Europese Centrale Bank ertoe zou kunnen aanzetten om volgende week de groeiramingen te verhogen, zei ECB-president Christine Lagarde woensdag.

Er werd verwacht dat de eurozone een groeidip zou doormaken doordat Amerikaanse tarieven, een stijgende euro en toenemende concurrentie uit China de export aantasten. Maar de feitelijke uitkomsten blijken veel milder, wat wijst op een behoorlijk veerkrachtige binnenlandse economie.

"In de laatste projectie-oefeningen hebben we onze ramingen verhoogd," zei Lagarde tijdens een evenement van de Financial Times. "Mijn vermoeden is dat we dat in december opnieuw zouden kunnen doen."

Ze wees op sentimentindicatoren, waaronder in de maakindustrie, en arbeidsmarktcijfers als tekenen van veerkracht.

Lagarde herhaalde ook haar mantra dat monetair beleid in een 'goede plek' is, een signaal dat door beleggers wordt opgevat als dat een renteverandering niet nodig is.

Financiële beleggers achten de kans op enige renteverandering tijdens de volgende vergadering van de ECB op 18 december vrijwel nul en rekenen op ongewijzigde rentevoeten voor de komende maanden, aangezien de inflatie het hele jaar dicht bij de doelstelling van 2% schommelt.

Lagarde wees echter oproepen van de Franse president Emmanuel Macron van de hand voor een beleid dat de groei sterker ondersteunt, stellende dat goedkoper lenen weinig zou doen aan structurele tekortkomingen, waaronder interne barrières die de doorstroming van goederen en kapitaal belemmeren.

"Als ik de rente tot rockbottom zou verlagen, als ik aan massale kwantitatieve verruiming zou doen, ... zou dat iets veranderen aan de barrières waarover ik sprak?"

"Zou het de beweging van goederen en de levering van diensten tussen de lidstaten vergemakkelijken? Nee, dat zou het niet," zei Lagarde.

Toch zei ze dat dit een goed debat is om te voeren en dat het "interessant" is om een wijziging van het EU-Verdrag te overwegen, waarin de primaire rol van de ECB wordt gedefinieerd als het waarborgen van prijsstabiliteit.

(Verslaggeving door Balazs Koranyi; redactie door Jan Harvey)

Reuters Bron: Reuters. Dit artikel is automatisch vertaald. Bekijk het originele artikel.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.