Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

IATA: luchtvaartsector boekt volgend jaar meer winst

IATA: luchtvaartsector boekt volgend jaar meer winst
Beeld: Lufthansa

(ABM FN-Dow Jones) Luchtvaartmaatschappijen zullen in 2026 een winst van 41 miljard dollar boeken. Dit is de verwachting van brancheorganisatie IATA.

Daarmee zou de winst hoger uitkomen dan de 39,5 miljard dollar die voor 2025 wordt voorzien.

"Hoewel dit een nieuw record zou zijn, zal de nettowinstmarge naar verwachting onveranderd blijven ten opzichte van 2025 op 3,9 procent", aldus IATA.

De nettowinst per vervoerde passagier zal in 2026 naar verwachting 7,90 dollar bedragen. Dat is lager dan de piek van 8,50 dollar in 2023 en onveranderd ten opzichte van 2025.

De omzet van de luchtvaartmaatschappijen zal volgens IATA in 2026 met 4,5 procent stijgen. 

Die omzet- en winstgroei wordt gerealiseerd ondanks stijgende kosten, problemen in de aanvoerketen, geopolitieke conflicten en een trage wereldhandel, aldus voorzitter Willie Walsh van IATA.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.