Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Dollar herstelt tegenover yen; euro sterker na inflatiecijfers

Dollar herstelt tegenover yen; euro sterker na inflatiecijfers
Beeld: Reuters

Door Saqib Iqbal Ahmed

NEW YORK, 2 dec (Reuters) - De dollar won dinsdag terrein terug tegenover de yen, na het verlies van maandag, zelfs terwijl de verwachtingen voor een renteverhoging door de Bank of Japan in december aanhielden. Ondertussen steeg de euro licht nadat cijfers aantoonden dat de inflatie in de eurozone iets hoger uitviel dan verwacht.

De Amerikaanse munt kwam laat in de sessie onder druk te staan nadat de Amerikaanse president Donald Trump zei dat een potentiële voorzitter van de Federal Reserve aanwezig was terwijl hij economisch topadviseur van het Witte Huis Kevin Hassett introduceerde tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis.

Eerder op de dag zei Trump dat hij begin volgend jaar zijn keuze bekend zou maken voor de opvolging van Jerome Powell als hoofd van de Federal Reserve.

Hassett zou door veel beleggers worden gezien als een ‘dovish’ keuze om Powell te vervangen, en als zodanig zou zijn nominatie de dollar kunnen drukken.

De greenback stond 0,2% hoger tegenover de yen op 155,845, na maandag een laagste niveau in twee weken te hebben geraakt, na een veiling van 10-jaars Japanse staatsobligaties die de sterkste vraag sinds september trok.

“We zijn in feite terug waar we waren voordat (Bank of Japan-gouverneur Kazuo) Ueda’s opmerkingen gisteren de ronde deden, wat misschien wat raadselachtig is aangezien swaps nog steeds zo’n 80% kans op een renteverhoging in december inprijzen,” zei Michael Brown, senior researchstrateeg bij Pepperstone.

Aandelen, obligaties, cryptovaluta en de dollar kelderden maandag nadat Ueda zei dat de Japanse centrale bank de “voor- en nadelen” van een renteverhoging zou overwegen tijdens de volgende beleidsvergadering, waardoor de Japanse tweejaarsrente voor het eerst sinds 2008 boven 1% uitkwam en een spillover naar de mondiale obligatiemarkten veroorzaakte.

“Voor mij geeft het aan dat alles nog steeds sterk door de USD wordt gedreven, waarbij de druk op de dollar die we gisteren zagen – te midden van toenemende verwachtingen dat Hassett de Fed-voorzittersrol krijgt – heeft plaatsgemaakt voor iets rationelere omstandigheden vandaag, nu deelnemers zich heroriënteren op wat een solide Amerikaanse groeiverwachting blijft, zelfs met een renteverlaging van 25 basispunten door de Fed volgende week die zeer waarschijnlijk is,” zei Brown.

“Het lijkt er nog steeds op dat, bij afwezigheid van een duidelijke verhaallijn, de greenback teruggaat naar de ‘schoonste vuile overhemd’-status en gezonde vraag vindt,” zei hij.

Cijfers van maandag lieten zwakkere dan verwachte industriële activiteit in de VS zien, wat de druk op de Federal Reserve vergroot om deze maand de rente te verlagen.

Fed funds-futures prijzen een kans van 87% in op een verlaging met 25 basispunten tijdens de volgende Fed-vergadering op 10 december, vergeleken met 63% een maand geleden, volgens de FedWatch-tool van CME Group.

INFLATIE IN BEELD

De euro stond 0,1% hoger op $1,1624 nadat cijfers aantoonden dat de inflatie in de 20 landen die de euro delen vorige maand versnelde naar 2,2% tegenover 2,1% in oktober, een kleine stijging die waarschijnlijk niet al te verontrustend is voor de Europese Centrale Bank.

De inflatie in de eurozone ligt praktisch op de 2%-doelstelling van de ECB, zei ECB-beleidsmaker Joachim Nagel in een dinsdag gepubliceerd interview.

“Dit (inflatiecijfer) komt op een moment dat sommigen beweerden dat we nog een extra renteverlaging van de ECB zouden kunnen zien, hoewel de waarschijnlijkheid is dat hun verruimingscyclus voorbij is,” zei Joshua Mahony, hoofdmarktanalist bij Scope Markets.

Het Britse pond bewoog per saldo weinig op $1,3211, na maandag het hoogste niveau in een maand te hebben aangetikt.

De Bank of England verlaagde de hoeveelheid kapitaal waarvan zij inschat dat kredietverstrekkers die moeten aanhouden, in een poging om kredietverlening te stimuleren en de economie aan te jagen. Het was de eerste verlaging van de kapitaalvereisten voor banken sinds de financiële crisis.

De leidende cryptomunt bitcoin steeg 7% naar $92.321 en nam afstand van de 10-daagse bodem die in de voorgaande sessie werd bereikt.

(Verslaggeving door Saqib Iqbal Ahmed in New York en Joice Alves in Londen; Aanvullende verslaggeving door Gregor Stuart Hunter in Singapore; Redactie door Andrea Ricci, Nick Zieminski en Edmund Klamann)

Reuters Bron: Reuters. Dit artikel is automatisch vertaald. Bekijk het originele artikel.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.