Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Vopak investeert met OTTC in oliehaven Duqm

Vopak investeert met OTTC in oliehaven Duqm
Beeld: Vopak

(ABM FN-Dow Jones) Vopak start een joint venture met Oman Tank Terminal Company, gericht op het uitbreiden van investeringen in de oliehaven Duqm in Oman. Dat maakte het Nederlandse bedrijf maandag bekend.

De overeenkomst werd maandag getekend door de CEO van OQ Group, de eigenaar van OTTC, en de Vopak-directeur voor Azië en het Midden-Oosten, Chris Robblee. 

OTTCO krijgt een belang van 51 procent en Vopak 49 procent in de joint venture, die energie-opslag en terminals gaat ontwikkelen en beheren in Duqm. De infrastructuur zal zowel voor fossiele brandstoffen als voor meer duurzame energiebronnen geschikt zijn. 

De samenwerking combineert de expertise van OTTCO als hoeksteen op het gebied van opslag en vervoer van ruwe olie, met die van Vopak als wereldwijd expert in het beheer van terminals. 

Ottco beheert de olie-opslag terminal Ras Markaz, met een capaciteit van 26,7 miljoen vaten, naast een kleinere capaciteit van 5,2 miljoen vaten in Duqm. Het bedrijf beheert ook de opslag en exportterminals in die locatie. Moederbedrijf OQ Group heeft ook een belang in de raffinaderij van Duqm.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Enige fantasie in Vopak leidt tot een koersdoelverhoging
  2. Weinig winnaars in eerste beursweek van november

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Community trend

Gaat dit aandeel stijgen of dalen?

Aandeel Kies Huidige trend
Vopak

50% is bullish

2 stemmen

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;