Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

IMF ziet wereldwijde schuldgraad stijgen tot hoogste niveau sind 1948

IMF ziet wereldwijde schuldgraad stijgen tot hoogste niveau sind 1948
Beeld: Deze foto is gegenereerd door ABM Financial News

(ABM FN) Het Internationaal Monetair Fonds ziet de publieke schuld van alle overheden in de wereld stijgen tot 100 procent van het wereldwijde bbp tegen 2029. Daarvoor waarschuwt de groep woensdag in een nieuw rapport dat het instituut publiceerde.

In het rapport schetst het IMF een scenario waarin de overheidsschuld het hoogste niveau sinds 1948 zou bereiken.

"In het rapport voorspellen we dat de wereldwijde overheidsschuld tegen 2029 boven de 100 procent van het bbp zal uitkomen. De risico's van de overheidsschuld zijn wijdverspreid en neigen naar een nog snellere toename van de schuld", aldus Vitor Gaspar, directeur van de afdeling Fiscale Zaken van het IMF.

De jaren tussen de wereldwijde financiële crisis en de pandemie werden volgens de topman gekenmerkt door ongewoon gunstige omstandigheden voor het in stand houden van de schuld.

"De stijgende schuld ging gepaard met dalende rentetarieven, wat leidde tot een over het algemeen stabiele rentelast op de begroting", ging Gaspar verder. 

"Maar de situatie is nu totaal anders. De rentetarieven zijn aanzienlijk gestegen op de wereldmarkten en het is hoogst onzeker hoe deze zich in de toekomst zullen ontwikkelen. Het is nu tijd om het begrotingsbeleid in te zetten om de houdbaarheid van de schuld te waarborgen en buffers te creëren tegen toekomstige negatieve schokken", aldus Gaspar.

"Hoewel de politieke uitdagingen aanzienlijk zijn, liggen de oplossingen in het verbeteren van de groeivooruitzichten en het versterken van het vertrouwen in de overheid. Beter bestuur en betere instellingen zijn essentieel. Ze ondersteunen zowel het publieke vertrouwen als de economische groei", besloot Gaspar.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.