Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Citi verhoogt koersdoelen ASML en ASMI

Citi verhoogt koersdoelen ASML en ASMI
Beeld: ASML

(ABM FN-Dow Jones) Citi Research heeft dinsdag de koersdoelen voor ASML en ASMI verhoogd en de beide aandelen gehandhaafd op de kooplijst. Dit bleek uit een rapport van analist Andrew Gardiner.

Het koersdoel voor ASML ging van 825 naar 1.050 euro en voor ASMI van 550 naar 650 euro.

Na de sterke koersrally in beide aandelen, vragen beleggers zich terecht af of er nog meer in het vat zit, aldus Gardiner.  Maar beide aandelen noteren nog altijd onder hun pieken van juli 2024, aldus de analist. Voor ASML is dit circa 10 procent en voor ASMI zelfs zo'n 25 procent. En dit terwijl Amerikaanse sectorgenoten en andere AI-gerelateerde aandelen wel op recordkoersen noteren.

De aandelenkoersen van ASML en ASMI kwamen in de zomer van 2024 onder druk te staan, omdat beleggers teleurgesteld waren dat de groei van de markt voor halfgeleiderapparatuur in 2025 niet zal groeien tot 120 miljard dollar, maar zal blijven steken op circa 100 miljard dollar. "Er is sprake van een vertraging, maar dit [120 miljard] kan nog altijd in 2026 worden bereikt, of anders in 2027", aldus Gardiner. "De eindmarkten blijven sterk."

Gardiner is positief gestemd over de orderinstroom van ASML. Waar de consensus uitgaat van 5,2 miljard euro aan nieuwe orders, rekent de Amerikaanse zakenbank op 6 miljard euro. Voor 2026 rekent de analist op een pas op de plaats, maar voor de lange termijn is hij positief gestemd. Voor 2030 verhoogde Gardiner zijn taxaties naar de bovenkant van het model. Citi voegde ASML dinsdag toe aan de favorietenlijst.

De recente beleggersdag van ASMI liet "een sterke positionering voor de lange termijn" zien, aldus Gardiner.  En dat duidt op meer koerswinst, denkt hij.

Het aandeel ASML sloot maandag op 897,30 euro en ASMI op 560,60 euro.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Gerelateerd

Reacties

1 Post
| Omlaag ↓
  1. forum rang 5 Tino 7 oktober 2025 09:04
    Wat een extreem slap verhaal.

    Of er nog meer in het vat zit en dan aankomen met dat de koers nog niet op het hoogste punt staat uit medio 2024.

    Nou dan zit er voor extreem veel aandelen nog wat in het vat die zelfs met een overname premie nog 80% onder de high noteren (JET) of neem Alfen met meer dan 90% lager of neem DSM van 200 naar 73 , imcd, wkls, hei etc etc..

    Heel misschien dat het aangeven dat 2024 een overgangsjaar zou worden, maar 2025 weer flink zou groeien, waarna 2025 ook weer verlaagd is en dat bij Q2 cijfers nog aangegeven is dat 2026 mogelijk geen groei jaar wordt er iets mee te maken heeft?

    En terloops werd ook de verwachting voor 2030 dan wel gehandhaafd alleen de tekst erbij was afgezwakt naar er is nog een kans dat de lange termijn doelen gehaald worden.

    De weg daar naartoe is echter heel steil geworden en kan niet veel achterblijvende orders meer hebben.

    Dit is een valuation rally en geen resultaten rally.

    Fantastisch bedrijf, maar de chipsector is behalve voor AI nu eenmaal door een downturn gegaan en komt daar net weer wat uit maar je zou het door de koersen bijna vergeten.
1 Post
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.