Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Update: ECB laat rente opnieuw ongemoeid

Update: ECB laat rente opnieuw ongemoeid
Beeld: ECB

(ABM FN-Dow Jones) De Europese Centrale Bank heeft de rente donderdag opnieuw ongemoeid gelaten. Dit bleek vanmiddag uit het rentebesluit van de ECB.

Daarmee bleef de depositorente conform de verwachting staan op 2,00 procent, terwijl de basisrente gehandhaafd werd op 2,15 procent en de marginale beleningsfaciliteit onveranderd bleef op 2,40 procent.

"De inflatie bevindt zich op dit moment rond de doelstelling van 2 procent op middellange termijn en de beoordeling door de raad van bestuur van de inflatievooruitzichten is vrijwel onveranderd", aldus de ECB in een toelichting.

In juli handhaafde de ECB de rentes voor het eerst na een serie verlagingen sinds september vorig jaar.

Inflatie dit jaar iets hoger

De ECB kwam donderdag ook met nieuwe prognoses voor de inflatie en de economische groei.

De inflatie zal dit jaar uitkomen op 2,1 procent en volgend jaar op 1,7 procent. Voor 2027 wordt inmiddels gerekend op een inflatie van 1,9 procent.

In juni rekende de centrale bank voor dit jaar nog op een inflatie van 2,0 procent en voor volgend jaar op 1,6 procent. Voor 2027 werd toen uitgegaan van een inflatie van 2,0 procent.

De centrale bank heeft als doelstelling een inflatie van rond de 2,0 procent.

Uit de nieuwe ramingen bleek vanmiddag verder dat de kerninflatie in 2027 iets lager uitkomt ten opzichte van de voorspelling drie maanden geleden, namelijk op 1,8 procent in plaats van 1,9 procent.

Voor 2025 en 2026 bleef de verwachting voor de kerninflatie onveranderd op respectievelijk 2,4 en 1,9 procent.

Over de economische groei voor dit jaar werd de ECB donderdag iets positiever, terwijl de verwachte groei voor volgend jaar licht naar beneden werd bijgesteld.

De economische groei in de eurozone zal dit jaar uitkomen op 1,2 procent, van eerder 0,9 procent, maar zakt volgend jaar terug tot 1,0 procent, van eerder 1,1 procent.

In 2027 zal de economische groei in de muntunie uitkomen op 1,3 procent, aldus de ECB donderdag en die voorspelling is gelijk aan die in juni.

Beleggingsstrateeg Joost van Leenders van Van Lanschot Kempen voorziet momenteel een matige groei in de eurozone.

"De inflatie ligt rond 2 procent en is daarmee onder controle", aldus Van Leenders, die denkt dat de Europese Centrale Bank het einde van de renteverlagingscyclus wel zo’n beetje heeft bereikt.

De depositorente van 2 procent "begint wat positief effect te hebben op de bancaire kredietverlening. Waarmee verder renteverlagingen op dit moment niet nodig lijken", aldus Van Leenders.

Vanaf 14.45 uur geeft ECB-voorzitter Christine Lagarde een toelichting. Zij zal volgens Nomura in haar toelichting waarschijnlijk herhalen dat de centrale bank met de huidige rentetarieven, oftewel een neutraal niveau, goed gepositioneerd is om de aanhoudende onzekerheid als gevolg van het Amerikaanse handelsbeleid het hoofd te bieden.

De euro/dollar handelde net na het rentebesluit op 1,1674.

Update: om aanvullende informatie toe te voegen.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.