Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Olieprijs stijgt sterk

Olieprijs stijgt sterk
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De olieprijs is dinsdag sterk gestegen, nadat de oorlog tussen Israël en Iran verder escaleerde en de Amerikaanse president Trump de Iraanse ayatollah Khamenei opriep om zich onvoorwaardelijk over te geven. 

De future voor een vat West Texas Intermediate ruwe olie slot 4,3 procent hoger op 74,84 dollar op de New York Mercantile Exchange. Brent-olie sloot 4,4 procent hoger op 76,45 dollar.

De olieprijs steeg dinsdagochtend al op na berichten van nieuwe aanvallen, waaronder een nieuwe golf Iraanse raketten op Israël en meer luchtaanvallen van Israël in Iran.

"De oliemarkten lijken extreem irrationeel en volledig voor bij te gaan aan de fundamentele waarden", stelde Priyanka Sachdeva van Phillip Nova. Het sentiment van beleggers, en de prijsschommelingen worden grotendeels gedreven door nieuwskoppen en de uitlatingen van president Trump, volgens Sachdeva.

Trump schreef dinsdag op sociale media dat iedereen Teheran per direct moet verlaten en stelde herhaaldelijk dat "Iran geen kernwapen kan hebben". Later schaarde Trump zich volledig achter Israël door te zeggen dat "we" het Iraanse luchtruim nu volledig onder controle hebben, hoewel onduidelijk was of Amerikaanse luchtmacht actief betrokken is bij de aanvallen. Trump riep de Iraanse leider Khamenei op om zich onvoorwaardelijk over te geven met de belofte dat hij niet zal worden gedood, maar dat zijn geduld opraakt.  

Israël heeft de energie-exportlocaties van Iran nog niet aangevallen. Als dat wel gebeurt, dan kan dit ertoe leiden dat China een goedkope bron van energie verliest. 

In de Golf van Oman stonden twee olietankers in brand na een botsing, die zou zijn veroorzaakt doordat navigatiesystemen geblokkeerd worden in verband met de militaire activiteiten van Iran en Israël. 

Intussen is de wereldmarkt voor olie voorlopig goed voorzien, tot het einde van het decennium, volgens waakhond IEA. Wel overschaduwen de geopolitieke risico's in het Midden-Oosten de vooruitzichten. 

De EU wil vanaf 2027 de import van Russische olie verder aan banden leggen en zijn afhankelijkheid van de Russische energiebron te beëindigen. 

Woensdag worden de wekelijkse cijfers over de Amerikaanse olievoorraden bekendgemaakt. Er wordt gerekend op een verdere daling met 1,6 miljoen vaten tot 430,8 miljoen vaten ruwe olie en lichte stijgingen van de voorraden benzine, stookolie en diesel.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.