Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Valuta: dollar volgt vooral de olieprijs

Valuta: dollar volgt vooral de olieprijs
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De euro/dollar noteerde maandag weer dichtbij de recente top, nadat een stijging van de dollar na het uitbreken van oorlogsgeweld tussen Israël en Iran grotendeels van tijdelijke aard bleek. 

De euro/dollar noteerde maandag op 1,1578, ruim een half procent hoger dan vrijdag.

Donderdagnacht voerde Israël een grootschalige aanval uit op locaties van het Iraanse nucleaire programma en op de militaire leiding van het land. Sindsdien bestoken de landen elkaar over en weer. 

De euro/dollar zakte daardoor van rond 1,16 tot nipt onder 1,15. Die stijging van de dollar werd door sommige commentatoren toegeschreven aan een vlucht naar de veilige haven van de dollar. 

De dollar "profiteert van klassieke risico-aversie, terwijl de markten de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten verwerken", stelde Scotiabank vrijdag. De Canadese dollar en Noorse kroon deden het vrijdag ook goed, merkten de analisten op.

Maar volgens Commerzbank was de opleving van de dollar waarschijnlijk vooral het gevolg van de stijging van de olieprijs, en niet zo zeer vanwege de rol van de dollar als veilige haven. "De dollar profiteert van de stijging van de olieprijzen, omdat dit de waarde van de export ten opzichte van de import verbetert, dus de Amerikaanse handelsbalans verbetert", opperde analist Thu Lan Nguyen van Commerzbank. 

De analist merkte op dat de Canadese dollar en Noorse kroon, die sterker afhankelijk zijn van de olieprijs, vrijdag sterker stegen dan de Amerikaanse dollar. 

Dit verklaart ook waarom de dollar zijn winst weer grotendeels heeft ingeleverd, nadat de olieprijzen dat ook deden, vulde de analist van Commerzbank aan.  

Beleggers zijn verder voorzichtig in aanloop naar de beleidsvergadering van de Federal Reserve later deze week. De markt verwacht dat de Fed de rente ongemoeid laat woensdag. 

Voorzitter Jerome Powell zou de toegenomen onzekerheid over de economische groei- en inflatieverwachtingen kunnen benadrukken, volgens Jefferies. "De toon zal waarschijnlijk zijn dat er geen haast is om de rente te verlagen, maar dat de Fed klaar staat om te reageren als de economische omstandigheden daar om vragen", aldus econoom Mohit Kumar van Jefferies.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.