Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Video: handelsoorlog van start en Europese autofabrikanten en farmaceuten moeten vrezen

Video: handelsoorlog van start en Europese autofabrikanten en farmaceuten moeten vrezen
Beeld: Corne van Zeijl

(ABM FN-Dow Jones) De importheffingen waar de Amerikaanse president Donald Trump mee dreigde, bleken geen onderhandelingstactiek en de eerste dag van de handelsoorlog is aangebroken. Ook Europa kan volgens analist Corné van Zeijl van Cardano de borst nat maken en vooral autofabrikanten en farmaceuten moeten vrezen voor de acties van Washington.

 

Klik hier voor: handelsoorlog van start en Europese autofabrikanten en farmaceuten moeten vrezen

"Het is toch gebeurd", aldus Van Zeijl. Canada en Mexico krijgen 25 procent importheffingen opgelegd en China nog eens 10 procent extra.

"Dat brengt een behoorlijke schokgolf met zich mee", ziet Van Zeijl, wijzend op de koersreacties vanochtend op de Europese beurzen.

De heffingen leiden tot een hogere inflatie en dat heeft tot gevolg dat Amerikanen minder zullen consumeren en "dat is slecht voor de economie".

Van Zeijl voorziet dat Amerikanen meer voor voeding en benzine zullen gaan betalen. Veel voedsel komt uit Mexico en de VS halen een kwart van hun olie uit Canada. Dat laatste is ook de reden dat voor de import van Canadese energie de heffing niet 25 maar 10 procent is. 

"Dit is een beetje het Oekraïne-moment van Amerika", meent Van Zeijl. "Ook zij krijgen nu te maken met hogere energieprijzen."

Toch is nog niets definitief, merkte de analist op. Trump spreekt vandaag nog met Mexico en Canada alvorens morgen de nieuwe heffingen ingaan. "En wie weet gaan de onderhandelingen lukken", aldus Van Zeijl.

"De volgende kandidaat voor importtarieven wordt Europa." En Europa exporteert volgens de analist van Cardano inderdaad veel naar de VS, zoals bijvoorbeeld veel auto’s. Ook de farmaceuten sturen veel naar Amerika. "Die zullen dus wel grote klappen krijgen."

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;