Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Bloomberg: Qualcomm parkeert overname-interesse in Intel

Bloomberg: Qualcomm parkeert overname-interesse in Intel
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De interesse van Qualcomm in een overname van Intel is bekoeld, waardoor een van de grootste techdeals voorlopig in de koelkast gaat. Dit meldde persbureau Bloomberg dinsdag op basis van bronnen.

In september meldden diverse media, waaronder Bloomberg en The Wall Street Journal, dat Qualcomm een overnamepoging had gedaan. Een dergelijke deal is echter complex en dat maakt het minder aantrekkelijk voor Qualcomm, aldus Bloomberg. Zo heeft Intel een schuldenberg van meer dan 50 miljard dollar en zullen er regelgevende hobbels zijn.

Mogelijk zal Qualcomm in plaats daarvan delen van Intel overnemen of later opnieuw interesse tonen in een volledige overname, zei het persbureau op basis van informatie van ingewijden.

Woordvoerders van Qualcomm en Intel wilden dinsdag niet reageren tegenover Bloomberg.

Afzonderlijk werd dinsdag bekend dat Intel tot 7,87 miljard dollar aan subsidie krijgt van de Amerikaanse overheid, om nieuwe chipfabrieken in vier staten te helpen financieren. Het is de grootste toekenning onder de Chips Act tot nog toe.

Wel is het bedrag lager dan de 8,5 miljard dollar die in maart onder voorbehoud werd toegezegd. Dat komt omdat Intel eerder dit jaar ook al 3 miljard aan subsidie toegezegd kreeg om halfgeleiders te maken voor het Pentagon.

Aandelen van Intel noteerden dinsdag in de voorbeurshandel 0,6 procent hoger, terwijl die van Qualcomm licht daalden.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;