Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee

De Tijd: Delhaize wil alle 128 eigen winkels verzelfstandigen

De Tijd: Delhaize wil alle 128 eigen winkels verzelfstandigen
Beeld: iStock

(ABM FN-Dow Jones) Delhaize wil al zijn 128 eigen winkels overdragen aan zelfstandigen. Dit schreef zakenkrant De Tijd dinsdagochtend op basis van bronnen.

De 15.000 personeelsleden veranderen daarmee van werkgever. 

Delhaize zegt volgens De Tijd in een persbericht dat alle werknemers hun baan behouden. Ze behouden ook hun lonen en arbeidsvoorwaarden, zegt het bedrijf.

De winkels in het groothertogdom Luxemburg blijven wel in eigen beheer.

Op maandag werd al bekend dat Delhaize de vakbonden had uitgenodigd voor een vergadering om het toekomstperspectief te bespreken. Toen werd al gevreesd voor een verkoop van de winkels aan zelfstandige ondernemers.

Moederbedrijf Ahold kondigde vorige maand aan meer kosten te willen besparen. Delhaize meldde daarop de cao te willen aanpassen om het personeel flexibeler te kunnen inzetten. Dit leidde tot stakingen in de magazijnen van Delhaize.

Bron: ABM Financial News


Vanaf Beursplein 5 volgt de redactie van ABM Financial News de ontwikkelingen op de beurzen, en de Amsterdamse effectenbeurs in het bijzonder, op de voet. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Ahold Delhaize 70% zegt kopen 10 stemmen

Gerelateerd

Reacties

2 Posts
| Omlaag ↓
  1. forum rang 8 Branco P 7 maart 2023 12:23
    quote:

    tinybolus schreef op 7 maart 2023 09:57:

    Toch best heftig nieuws dit hoor, zeker in tijden van hoge looneisen en sterker staande vakbonden.

    Dit wordt een clash!
    Denk dat er veel ondernemers zijn die de business naar zich toe willen trekken. En kleine bedrijfjes hebben juist minder met vakbonden en looneisen te maken, ze kunnen makkelijker onder de radar blijven. Dus ik denk dat je het juiste argument aanhaalt, maar welke clash je precies bedoelt is mij niet precies duidelijk. Als ik AD was geweest had ik het proces van overdracht aan de zelfstandig ondernemers over een langere periode en meer onder de radar proberen door te voeren, dus juist wel netjes van ze om het zo te doen.
2 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Ahold Delhaize Koninklijke

29,355 17:36
-0,040 -0,14%
Premium

Amerika blijft de kar trekken bij Ahold Delhaize

Het laatste advies leest u als abonnee van IEX Premium

Inloggen Ontdek IEX Premium

Lees verder op het IEX netwerk Let op: Artikelen linken naar andere sites

Gesponsorde links