Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee

'Outlookverlaging TomTom valt mee'

'Outlookverlaging TomTom valt mee'
Beeld: TomTom

(ABM FN-Dow Jones) TomTom heeft in het derde kwartaal een meevallende omzet behaald bij de consumententak, maar die bij Automotive viel wat tegen. Dit zei analist Peter Olofsen van Kepler Cheuvreux.

TomTom voorziet voor 2021 nog altijd een omzet van 500 tot 530 miljoen euro. Wel waarschuwde het navigatiebedrijf dat de omzet vermoedelijk aan de onderkant van deze bandbreedte zal uitkomen door het tekort aan halfgeleiders.

Verder rekent de navigatiespecialist niet langer op een positieve vrije kasstroom van ongeveer 5 procent van de omzet, maar op circa 2 procent.

Deze laatste aanpassing komt volgens Olofsen niet als een grote verrassing, na recente berichten uit de automotive industrie. Sterker nog, de aangepaste guidance is zelfs beter dan de analist had verwacht. "Ik hield er rekening mee dat de vrije kasstroom in 2021 zelfs negatief kon worden."

Kepler Cheuvreux heeft een Houden advies op TomTom met een koersdoel van 7,50 euro.

Bron: ABM Financial News


Vanaf Beursplein 5 volgt de redactie van ABM Financial News de ontwikkelingen op de beurzen, en de Amsterdamse effectenbeurs in het bijzonder, op de voet. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
TomTom 50% zegt kopen 8 stemmen

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

TomTom

7,430 14:36
-0,150 -1,98%
Premium

TomTom ligt op koers voor 2025

Het laatste advies leest u als abonnee van IEX Premium

Inloggen Ontdek IEX Premium

Lees verder op het IEX netwerk Let op: Artikelen linken naar andere sites

Gesponsorde links