Van beleggers
voor beleggers
desktop iconOne Monitor

Inloggen

Login
 
Wachtwoord vergeten?

Omzet Basic-Fit loopt fors terug

Omzet Basic-Fit loopt fors terug
Beeld: Basic-Fit

(ABM FN-Dow Jones) Basic-Fit heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een fors lagere omzet geboekt vanwege de coronacrisis en zag ook het aantal leden teruglopen. Dit maakte de uitbater van fitnessclubs donderdag voorbeurs bekend.

"De periode waarin onze clubs dicht moeten blijven duurt langer dan verwacht en langer dan nodig", aldus CEO René Moos. "Het goede nieuws is dat de economie en daarmee onze clubs dichter bij een heropening zijn dankzij de vaccinatieprogramma's."

In het afgelopen kwartaal kwam de omzet uit op 10,7 miljoen euro tegen 137,5 miljoen euro een jaar eerder. 94 procent van de clubs van Basic-Fit moest de deuren gesloten houden in verband met de coronamaatregelen.

Basic-Fit opende geen nieuwe clubs in het afgelopen kwartaal, waardoor het clubnetwerk op 905 clubs bleef staan. Dit is evenwel 77 clubs meer dan in het eerste kwartaal van 2020.

Het aantal leden liep met 10 procent terug afgelopen kwartaal tot 1,8 miljoen. In het vierde kwartaal had Basic-Fit nog 2 miljoen leden.

Basic-Fit investeerde 37 miljoen euro in de installatie van slimme camerasystemen, clubverbeteringen, nieuwe producten en software.

Aan het einde van het eerste kwartaal had Basic-Fit nog 142 miljoen euro in kas.

Outlook

Basic-Fit wijst op plannen van de verschillende overheden, waarin sportscholen op 11 mei weer open mogen in Nederland, kort daarna gevolgd door sportscholen in België en Frankrijk. Basic-Fit is ervan overtuigd dat dit op een veilige manier kan gebeuren. Pas als clubs weer opengaan, wil de uitbater van fitnessclubs meer inzicht geven in de geplande opening van nieuwe clubs in 2021 en 2022.  

ABMFNABM Financial News; info@abmfn.nl; Redactie: +31(0)20 26 28 999.


Vanaf Beursplein 5 volgt de redactie van ABM Financial News de ontwikkelingen op de beurzen, en de Amsterdamse effectenbeurs in het bijzonder, op de voet. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Basic-Fit 53% zegt kopen 19 stemmen

Gerelateerd

Reacties

8 Posts
| Omlaag ↓
 1. forum rang 4 Flowermountain 22 april 2021 08:01
  quote:

  Prince Meander schreef op 22 april 2021 07:57:


  Lekker fit buiten wandelen
  Is veel lekkerder dan in zo'n bedompte ongezonde sport school
  Lekker fris, veel gezonder en sportief buiten
  Jij ÉN JE PORTEMONNEE BLIJVEN ER VEEL FITTER BIJ ??


  Het is alleen lastig als je 80 of 100 kilo wilt bankdrukken. Moet je eerst een boom omzagen, wat ook wel weer een goede work-out kan zijn.
 2. bdj 22 april 2021 09:14
  quote:

  Prince Meander schreef op 22 april 2021 07:57:


  Lekker fit buiten wandelen
  Is veel lekkerder dan in zo'n bedompte ongezonde sport school
  Lekker fris, veel gezonder en sportief buiten
  Jij ÉN JE PORTEMONNEE BLIJVEN ER VEEL FITTER BIJ ?????????


  Een beetje buiten tippelen is geen vergelijk met een sessie op de sportschool.
 3. forum rang 4 Flowermountain 22 april 2021 14:09
  quote:

  mrC2 schreef op 22 april 2021 10:11:


  [...]
  probeer yoga dan maak je gebruik van je eigen lichaam, verder geen spullen nodig


  Ik maak zelf weinig gebruik van een sportschool, voorheen alleen in de wintermaanden. Ik zit veel op de fiets, mountainbike en racefiets. Toch denk ik dat Basic Fit er wel goed uit gaat komen. Het is belangrijk dat mensen wat aan hun gezondheid/conditie gaan doen. En een groot deel heeft een stok achter de deur nodig in de vorm van een betalend lidmaatschap.
 4. chogogo 23 april 2021 16:23
  quote:

  Flowermountain schreef op 22 april 2021 14:09:


  [...]

  Ik maak zelf weinig gebruik van een sportschool, voorheen alleen in de wintermaanden. Ik zit veel op de fiets, mountainbike en racefiets. Toch denk ik dat Basic Fit er wel goed uit gaat komen. Het is belangrijk dat mensen wat aan hun gezondheid/conditie gaan doen. En een groot deel heeft een stok achter de deur nodig in de vorm van een betalend lidmaatschap.


  Een groot deel van de mensen neemt een abonnement om te pochen dat ze sporten en het ondertussen niet doen. Zoals de Duitsers terecht zeggen "Sport ist Mord".
8 Posts
|Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Basic-Fit 35,880 10:54
-0,720
-1,97%
 
Quotedata: Amsterdam realtime by Euronext, other realtime by Cboe Europe Ltd.   US stocks: by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15min delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by Infront. Crypto data by Crypto Compare