Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Forum NN Group NL0010773842

Koers (€) |
68,520  
Range | 67,50 - 68,54
+1,180   (+1,75%)
Volume
664.016
Bied
-
Laat
-
NAT

NN group 2026

Eerste post
11 Posts
Omlaag
    Reactie Reactie van: dd20251230
  1. www.nn-group.com/investors

    www.nn-group.com/investors/financial-...

    Upcoming events

    13 January 2026 at 00:00 • The Hague
    Publication 2H25 results

    12 February 2026 at 07:00 • The Hague
    Publication 2025 annual report

    5 March 2026 at 07:00 • The Hague
    Annual general meeting

    21 May 2026 at 10:00 • The Hague
    Publication 1H26 results

    6 August 2026 at 07:00 • The Hague
  2. Reactie Reactie van: dd20260102
  3. Reactie
  4. Reactie Reactie van: dd20260108
  5. Verzekeraar NN Group heeft donderdag voorbeurs een zogeheten ‘semi-annual pre-close note’ voor de tweede helft van 2025 gepubliceerd, in afwachting van de vrijgave van de definitieve halfjaarcijfers.

    Volgens de verzekeraar blijft de solvabiliteit robuust. De pro-forma Solvency II-ratio bedroeg per 30 juni 2025 205 procent, waar eerder 208 procent werd gerapporteerd. In het tweede halfjaar hebben vervolgens de operationele kapitaalgeneratie en de marktontwikkelingen een positief effect gehad op deze kapitaalbuffer.

    NN benadrukte daarnaast dat de vrije kasstroom op schema ligt om de doelstellingen voor 2025 te halen.

    In het persbericht van donderdag worden ook richtlijnen gegeven voor de operationele kapitaalgeneratie per divisie. Voor de meeste divisies, zoals Nederland Non-life en Insurance Europe, wordt een stabiel tot licht positieve ontwikkeling verwacht, terwijl Japan en Banking onder druk bleven staan door marktomstandigheden en rentemarges.

    Outlook

    De verzekeraar mikt op een autonome kapitaalaanwas van 2,2 miljard euro in 2028, ten opzichte van een voorziene 1,9 miljard euro in 2025.

    NN Group presenteert op 12 februari de definitieve resultaten over het tweede halfjaar.
  6. Reactie Reactie van: dd20260202
  7. (ABM FN-Dow Jones) Gepensioneerden in Nederland zouden aandelen van de levensverzekeraars ASR en NN Group moeten kopen, als bron van inflatiebestendig inkomen. Dat stelden analisten van Berenberg maandag in een rapport.

    Gesloten portefeuilles met levensverzekeringen en pensioenen bieden een stabiele balans van bezittingen en verplichtingen, en genereren een stabiele kasstroom en kapitaal voor de lange termijn.

    Dat geldt volgens hen vooral voor de twee grote Nederlandse levensverzekeraars ASR Nederland en NN Group, die konden profiteren van de snelle consolidatie in de levens- en pensioensector in ons land en van een schikking in de woekerpoliszaak in 2025. Hoewel ze misschien niet het grootste koerspotentieel bieden, zijn de dividenden en aandeleninkopen, met een duidelijk zicht tot 2040 op een sterke kasstroom, volgens Berenberg "zeer aantrekkelijk".
  8. Reactie Reactie van: dd20260204
  9. Zijn er al beleggers die met een schuin oog kijken naar de belastingvoorstellen mbt het vermogen per 2028?
    Vb:
    Per 1.1.2028 heb je 300 stuks NN op E80. Per 31.12.2028 staat de koers op E100. Dan moet je belasting betalen over het verschil X aantal stuks NN, maakt E6000 (tarief 36%), + inkomsten dividend.
    Klopt bovenstaande zo ongeveer? Dit belastingvoortstel zal voor veel aandeelbezitters grote gevolgen hebben.
    Ben benieuwd naar een reactie.
  10. Reactie
  11. quote:

    Gesina49 schreef op 4 februari 2026 16:03:

    Zijn er al beleggers die met een schuin oog kijken naar de belastingvoorstellen mbt het vermogen per 2028?
    Vb:
    Per 1.1.2028 heb je 300 stuks NN op E80. Per 31.12.2028 staat de koers op E100. Dan moet je belasting betalen over het verschil X aantal stuks NN, maakt E6000 (tarief 36%), + inkomsten dividend.
    Klopt bovenstaande zo ongeveer? Dit belastingvoortstel zal voor veel aandeelbezitters grote gevolgen hebben.
    Ben benieuwd naar een reactie.
  12. Reactie
  13. Reactie
  14. Reactie
  15. Ja, de wat oudere beleggers hebben vanaf 2001 natuurlijk gouden jaren gehad met een jaarlijkse belastingdruk van 1,2%. Zelfs nu met een belastingdruk rond 2% valt de Box 3 belasting nog mee.

    Vanaf 2028 wordt dat anders want dan moet er 36% over het werkelijk rendement betaald worden. Stel 6% dividend en 5% koerswinst dan betaal je 4% belasting en houd je 7% netto over.
    Dat valt nog mee, maar stel dat je voor een ton aandelen hebt die niet of nauwelijks dividend uitkeren en die stijgen in een jaar 25%, dan krijg je een belastingaanslag van 9.000 euro en moet je misschien aandelen verkopen om de belasting te betalen.

    Bij NN heb je door het mooie dividend dat probleem niet waardoor er genoeg cash binnenkomt om de belasting te betalen.
  16. Reactie Reactie van: dd20260206 Laatste reactie
11 Posts
Omhoog

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.

Forumregels | Lees hier het forumreglement

Kwaliteit boven kwantiteit

Lever een duidelijke en constructieve bijdrage aan de discussie. Kwaliteit trekt kwaliteit aan.

Blijf ontopic

beperk je reactie tot het onderwerp van het forumdraadje en haal er geen andere zaken bij.

Respecteer je medemens

Een afwijkende visie op een bedrijf rechtvaardigt geen persoonlijke aanvallen. Reageer op de inhoud van iemands argumenten, niet op de persoon;