Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

DOSSIER IRAN: alles wat u moet weten

De oorlog in het Midden-Oosten heeft impact op alle vermogenscategorieën: van aandelen tot goud, olie, gas en de dollar. Hoe kunt u daar als belegger doorheen laveren?

DOSSIER IRAN: alles wat u moet weten
Beeld: © iStock

De reuring op de financiële markten is groot nu de VS en Israël een aanval hebben uitgevoerd op Iran. Wat is er aan de hand? En hoe kunt u uw portefeuille het best beschermen tegen het koersgeweld?

-> Wilt u dagelijks op de hoogte gehouden worden van het laatste beursnieuws? Meld u dan hier aan voor onze nieuwsbrief.

‘Operatie Epic Fury’ kwam niet volledig onverwacht. De VS bouwden in de afgelopen maanden hun grootste militaire aanwezigheid in het Midden-Oosten op sinds de Irakoorlog van 2003. Een voorproefje was ‘Operatie Midnight Hammer’ in juni 2025, toen Amerikaanse bommenwerpers Iraanse nucleaire doelen aanvielen met zware bunker busters.

Nu lijkt president Trump verder te gaan: ayatollah Ali Khamenei is omgekomen en Iran voert vergeldingsaanvallen uit op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Golfregio.

De oorlog heeft impact op alle vermogenscategorieën: aandelen, goud, olie, gas en de dollar.

In dit dossier vindt u de belangrijkste artikelen die onze analisten en journalisten hebben geschreven om u van alle relevante beleggingsinformatie te voorzien.


Wat te doen als belegger, na de aanval op Iran? (exclusief voor Premium-abonnees)

De oorlog in Iran zet de financiële markten stevig in beweging: olie en goud stijgen, aandelen dalen en beleggers vragen zich af wat nu verstandig is om te doen. Blijven zitten? Bijkopen? Extra bescherming inbouwen? Hildo Laman, hoofd van het analistenteam van IEX, navigeert u door de storm.


Stress op de oliemarkt stijgt

Het conflict in het Midden-Oosten zal als het nog veel langer duurt resulteren in een energieschok in Europa met forse consequenties voor de economie.


Paniekverkopen leiden tot sneeuwbaleffect

De schade op de meeste financiële markten lijkt beperkt. Maar pas wel op: er zijn al beurzen waar sprake is van echte paniekverkopen


Technische analyse Europese en Amerikaanse beurs na inval Iran

De onrust in het Midden-Oosten leidt tot nervositeit, vooral in Europa. Toch is het langetermijnbeeld nog niet definitief gekanteld, aldus technisch analist Wouter Slot. De komende dagen en weken worden technisch én fundamenteel bepalend.


Stijging goudprijs valt tegen na geëscaleerd Midden-Oostenconflict 

Goud is de ultieme 'safe haven'. Onzekerheid en onrust zijn dan ook doorgaans een uitstekende voedingsbodem voor de prijs van dit edelmetaal. Toch blijven paniekaankopen door beleggers uit. Maar dat kan veranderen.


Olie- en gasprijzen kunnen nog veel hoger (Premium)

De aanval van de VS en Israël op Iran had tot gevolg dat de olieprijs omhoog schoot tot ruim $80 per vat. Dat is niet het eindstation, schrijft analist Martin Crum


Amerikaanse aanval op Iran: wat is er aan de hand en wat kunnen we verwachten?

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar er zijn nu dan toch aanvallen uitgevoerd op Iran. Wat weten we tot nu toe? En wat zijn mogelijke gevolgen voor beleggers?


Hoe pakt de oorlog in het Midden-Oosten uit voor aandelen waarin u belegt?

De analisten van IEX beschikken niet over een glazen bol, maar kunnen voor u wel de risico's in kaart brengen voor diverse aandelen.


De Redactie van IEX bestaat uit een team van content managers, journalisten en analisten, met opgeteld meer dan honderd jaar ervaring in het produceren en publiceren van beleggingsinformatie en -opinies. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Redactie IEX

Auteur:

Het redactieteam van IEX Media bestaat uit content managers, journalisten en analisten, met opgeteld meer dan 100 jaar ervaring in het produceren en publiceren van beleggingsinformatie en -opinies. De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse inhoud op de diverse beleggersplatforms van IEX Media, zoals IEX.nl, Belegger...