Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Nederlandse bankaandelen doen een stapje terug

Nederlandse bankaandelen dippen binnen de uptrend. De positieve technische plaatjes op lange termijn blijven overeind.

Nederlandse banken doen een stapje terug
Beeld: iStock

De Nederlandse bankaandelen doen het dit jaar prima. Krachtige uptrends bevestigen een positief beursklimaat. Bovendien behoren de meeste nationale bankaandelen tot de best presterende aandelen. ABN Amro staat in 2025 ruim 70% in de plus, ING is dit jaar bijna 40% opgelopen. Van Lanschot staat tot dusver ruim 15% in het groen. 

De gunstige rentespread is hierin een belangrijke factor. Het is een bekend gegeven dat banken een hoge rente ontvangen op leningen, maar relatief weinig spaarrente uitkeren. 

Wel valt op dat de bankaandelen de laatste weken pas op de plaatsmaken en wat van hun forse koerswinsten inleveren.

Stapje terug

ABN Amro stuitte afgelopen maand op de langetermijnbarrière rond €28,48 (top van januari 2018). De bank heeft sindsdien een stevige stap terug gezet. ABN Amro valt overigens terug binnen het lange termijn stijgende trendkanaal. 

Ook ING dipt op korte termiin wat. Sinds het jaarhigh rond €22,39 van begin oktober is de koers ruim 6% gedaald. Overigens vindt deze correctie plaats binnen het langetermijn stijgende trendkanaal.

Van Lanschot Kempen zet  een grotere stap terug. Sinds eind augustus is de koers ruim 15% gedaald. Ook bij dit aandeel is het langetermijn technische plaatje uitstekend. Belangrijk is wel dat de steun op €49,80 (bodem van 27 februari) standhoudt. 

Ik bespreek deze keer de Nederlandse bankaandelen ING, ABN Amro en Van Lanschot Kempen. De Nederlandse financials vormen een belangrijk onderdeel van de Nederlandse TA-portefeuille voor de lange termijn. Onder deze posities bevinden zich twee bankaandelen en drie verzekeraars. Ook houden we twee nationale vastgoedfondsen aan. 

Opmars ABN Amro door oude barrière gedwarsboomd

ABN Amro wordt genoemd als overnamekandidaat, waarbij de naam van de Belgische bankverzekeraar KBC rondzingt.

Er is technisch sprake van een krachtige meerjarige uptrend. De koers is echter gestuit op de oude horde rond €28,48 (top van januari 2018). Pas bij een doorbraak daarvan kan de opmars hervat worden. Dan wordt de stijgende trend gevalideerd.

ABN kan daarna verder omhoog richting een berekend koersdoel rond €34. Om het positieve plaatje intact te laten, is het wel van belang dat steun €22,99 (bodem van 8 augustus) intact blijft.

Het stijgend verloop 200-daags voortschrijdend gemiddelde wijst op een sterk technische profiel. De oplopende B.O.B.-indicator (blauwe lijn) suggereert superieure prestaties vergeleken met de rest van de markt. 

ING test onderkant van het stijgende trendkanaal

Het technische plaatje van ING blijft positief, ondanks de recente terugval. Recent zakte de koers van ING terug onder de voormalige toppen. Technisch verliest ING hiermee iets aan kracht, maar zolang de uptrend intact is, blijven we opwaarts kijken. Vooralsnog is de technische schade zeer beperkt. 

We verwachten pullback steun op €19 (top van 3 maart). Koersdoel handhaven we op €27,79 (gevormd op 16 oktober 2006).

Een sterk positief signaal trad op nadat weerstand WS werd gebroken. Deze werd gevormd door de toppen van 2022 en 2023 in de zone €13,80-€13,99 werden gebroken. Hiermee is een langetermijnkoopsignaal opgetreden. 

ING heeft vervolgens twee succesvolle pullbackbodems gevormd (PB1 en PB2) rond €14,24, ruim boven het oude uitbraakniveau. Daarna heeft de bank recent de oude stijgende trend hervat nu twee voorgaande koerspieken rond €19 opwaarts zijn doorbroken.

Het stijgende 200-daags voortschrijdend gemiddelde wijst op een sterke technische conditie. De opwaartse B.O.B.-indicator (blauwe lijn) suggereert betere prestaties vergeleken met de rest van de markt.

 

Van Lanschot Kempen valt hard terug

Van Lanschot Kempen test de onderkant van het stijgende trendkanaal. Van Lanschot Kempen vormt wel een eerste lagere top, die verkoopdruk signaleert. Het technische plaatje stagneert hiermee iets.

Vooralsnog wordt de stevige correctie opgevangen door de voormalige top rond €49,80 (van 27 februari). Bij een daling onder €49,80  zou een verdere verzwakking optreden. Opwaarts koersdoel ligt rond €75,68 (gevormd op 9 juli 2007).

De recente correctie bracht Van Lanschot Kempen ook terug onder de toppen van mei en juni rond €58,30 (punt X), wat een verzwakking signaleert. 

Om de uptrend te hervatten moet Van Lanschot Kempen de weerstand €59,80 (punt Y: top van 24 juli) zien te breken. Dit punt is gemarkeerd als Y.

De afvlakkende 200-dagenlijn wijst op een licht verzwakkende technische conditie. Ook de opwaartse richting van de B.O.B.-indicator (blauwe lijn) valt stil, dit suggereert neutrale prestaties vergeleken met de rest van de markt.

 

Probeer Tostrams Premium 3 maanden voor slechts €19,95 (73% korting)

Wilt u dagelijks technische aandelenanalyses en concrete kooptips ontvangen? Abonneer u dan op Tostrams Premium. Met een universum van meer dan 500 verschillende aandelen, grondstoffen, valuta's en indices zorgen onze specialisten ervoor dat u niets over het hoofd ziet.

U kunt ook persoonlijke alerts instellen, zodat u een seintje krijgt als er een technische doorbraak plaatsvindt of een belangrijk steunniveau wordt gebroken. Hierdoor mist u geen (ver)koopkansen meer!

Verder krijgt u als Tostrams-abonnee automatisch toegang tot maar liefst vier modelportefeuilles met de beste aandelen voor Nederland, Europa en de VS en ETF’s. De Tostrams-portefeuilles weten de markt al sinds 2006 te verslaan.

Wilt u Tostrams.nl proberen? Ga dan naar tostrams.nl/actie en lees drie maanden onze technische analyses voor slechts €19,95. Dat komt neer op een korting van maar liefst 73%.

Royce Tostrams is technisch analist en oprichter van de Tostrams.nl, nu onderdeel van IEX Media. Hij schrijft zijn analyses op persoonlijke titel. De informatie in zijn analyses is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Wij informeren u graag over ons rendement.

IEX heeft de laatste jaren sterk geïnvesteerd in onze Analistenteam. Onze 10 beste kooptips hebben afgelopen jaar een gemiddeld rendement opgeleverd van +45,95%.


Een gedetailleerd overzicht van alle kooptips en de gevolgde berekening is te vinden op de rendementenpagina.

Met een abonnement op IEX heeft u altijd als eerste toegang tot onze analyses en kooptips.
U leest deze al vanaf 3,21 per week. Word nu abonnee en profiteer van 25% korting!

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Royce Tostrams

Analyse door:

Royce Tostrams werkt sinds eind jaren 70 op de financiële markten, onder andere bij Rabobank, Robeco, IRIS en de ING Groep als hoofd van de afdeling Technische Analyse. Hij heeft eind jaren 90 de Tostrams.nl opgericht, dat nu onderdeel is van IEX Media. Royce Tostrams kan posities hebben in genoemde aandelen. Royce Tostrams...

Gerelateerd

Reacties

Eerste post
13 Posts
Omlaag
    Reactie Reactie van: dd20251030
  1. Reactie
  2. Goh,ja,het is wel stil hier. Vroeguh kraaide menigeen hier victorie als er weer es een fraaie winst verzilverd was,toegegeven vooral shorters.Maar heeft iedereen dan deze bull market zo'n beetje gemist? Kan me haast niet voorstellen....
    Beurzen zijn nml zoooooo losgezongen van markten,een spel zonder nieten,lijkt het intussen.
  3. Reactie
  4. Reactie
  5. quote:

    Calimero schreef op 29 oktober 2025 13:11:

    [...]
    Oh ja .. grapje ...

    ATH 18 nov 2021 - ATH 27 okt 2025 = 1440 dagen ...

    Beetje oppassen ... :)

    www.iex.nl/Forum/Upload/2019/11400090...
    www.iex.nl/Forum/Upload/2025/15908360...

    www.youtube.com/embed/O_CchcIv60g?rel...

    Weer weg ... feestje ..
    Relaxed beursje ... :)
  6. Reactie
  7. 3 punten hoger geopend wat voor de calls net te weinig is om ze duurder te maken maar de AX 5 puts
    daarentegen rond het nivo 978 gewoon meer dan laat halveren!! wat een bedrog zeg..
    en nu is de AEX weer gezakt en 1.5 punt lager dan gisteren en nu kunnen de nog uitstaande AX5 calls weer door het putje!
    Dit strak berekende AEX ochtend verloop vult de zakken van de lootjes verkopers de regie dus maximaal..
    Er is helemaal geen prijzengeld voor de kopers van calls of puts alles is gebaseerd op Premiesloop.
    Wat een nep !! Witboordjes!! en iedereen maar uitnodigen om toch vooral mee te doen.... Bahhh... Ciao.
    Dat dit allemaal maar kan en mag Onn voorstelbaar toch ??
  8. Reactie
  9. Reactie
  10. quote:

    Doptieman schreef op 30 oktober 2025 11:08:

    3 punten hoger geopend wat voor de calls net te weinig is om ze duurder te maken maar de AX 5 puts
    daarentegen rond het nivo 978 gewoon meer dan laat halveren!! wat een bedrog zeg..
    en nu is de AEX weer gezakt en 1.5 punt lager dan gisteren en nu kunnen de nog uitstaande AX5 calls weer door het putje!
    Dit strak berekende AEX ochtend verloop vult de zakken van de lootjes verkopers de regie dus maximaal..
    Er is helemaal geen prijzengeld voor de kopers van calls of puts alles is gebaseerd op Premiesloop.
    Wat een nep !! Witboordjes!! en iedereen maar uitnodigen om toch vooral mee te doen.... Bahhh... Ciao.
    Dat dit allemaal maar kan en mag Onn voorstelbaar toch ??
    977 - 961 .... COG 968,50 .. :)

    www.iex.nl/Forum/Upload/2021/13649831...
    www.iex.nl/Forum/Upload/2025/15909489...

    www.youtube.com/watch?v=VgYATAeafCQ&a...
  11. Reactie
  12. Reactie
  13. Reactie
  14. Reactie
  15. En ineens komt de kopers kudde uit zijn slaap en zet de AEX in de oppomp modus naar 981 in een goed half uur !! Blijft een tijdwaarde spelletje natuurlijk.
    Fijn heb snel 2 calls AX 1 990 gesloten voordat de horizontaal modus of de leegloop modus ingezet
    wordt. Doen nu bijna 3 euro.. en dan hou ik er nog 1 achter de hand voor de 985 ?? Ciao..
  16. Reactie
  17. Reactie Laatste reactie
  18. Zo. Apple en Amazon kwamen ook met de cijfers. En wat een reactie nabeurs. Grote Plussen.

    Maar zo goed waren de cijfers niet. Beide tegenvallende KPI's voor hun omhulzingen. Apple scoorde de slechtste ondernemings waarde in 5 jaren. Ondanks de indrukwekkende sales toenamen, is de marktwaarde veel te hoog.

    Amazon is nog veel slechter dan dat. Ondanks de grote plus nabeurs zit er per saldo negatieve swung in voor Amazon als ondernemingswaarde. U krijgt steeds minder Amazon voor uw aandeel met een steeds mindere waarde en u waardeert met een mega plus nabeurs. Geld ontwaardingen lopen harder dan ondernemings waarden.

    Ze zijn niet de enige. Meta is al tijden de weg kwijt. En bloeden zich langzaam aan kapot. En dat resultaat wordt steeds meer zichtbaar overal. Alphabet doet al 2 jaar weinig met hun ondernemingswaarde. Microsoft is weliswaar goed op weg qua herstel, maar ze moesten ook een hele grote veer laten. Tesla schiet wel wat op, maar tergend langzaam. De enige die hiervan profiteert is Musk, maar u blijft achter met een tergend betere ondernemingswaarde die u bijna elke beursdag hoger en hoger waardeert. Al met al zijn de grote NasDAK fondsen omhoog geschoten qua markt waarde maar qua fundamenten staan ze er niet heel veel steviger voor dan 1 a 2 jaar geleden, over het algemeen eerder minder.

    NasDAK futures blijven hangen tussen de 26.0 en de 26.25K met een huidige stand van net boven de 26.0K.

    Eerst maar eens Apple en Amazon Nabeurs laten schitteren. Wellicht komt er nog een Tesla-tje aan het einde van deze avond uit. Vermindering van de flink groene nabeurs sprongen tijdens de reguliere handel. Al zal het komende kwartaal - beste kwartaal van het jaar voor de Grote NasDAK fondsen wellicht nog meer laten zien. Het is wachten op meer en meer concurrentie uit China. Andere gebieden als Europa, Zuid Amerika, India en Afrika laten niets zien. Maar wat er niet is in die gebieden kan wellicht nog komen in de toekomst. India heeft het er meer en meer over na de handelsruzie tussen India en Amerika. En zo brengt de handels ruzie met Amerika en de rest van de Wereld de rest van de Wereld meer onafhankelijkheid, de een wat meer dan de ander. Sommige gebieden blijven liever afhankelijk.
13 Posts
Omhoog

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.