Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee

Lichte technische schade op Wall Street

Lichte technische schade op Wall Street

Wall Street heeft de afgelopen dagen wat terrein moeten prijsgeven, opvallend genoeg omdat de economie beter draait dan verwacht. 

Beleggers houden rekening met renteverhogingen door de Federal Reserve. Gezien de redelijke recente economische cijfers zou dat mogelijk zijn zonder economische schade aan te brengen. Beleggers zien hierin reden om wat van hun winsten binnen te halen. 

Goed nieuws zorgt voor winstnemingen

De Dow heeft de afgelopen vijf sessies zo’n 3,4% verloren, bij de S&P500 verdampte bijna 4%, terwijl de Nasdaq Compositie een kleine 5% zag wegvloeien. De grootste schuiver maakten chippers; de SOX index, die de halfgeleidersector volgt, daalde met ruim 7,5%. 

Hierdoor zijn er wel wat kleine schrammetjes op het technische plaatje gekomen. Op korte termijn zijn de uptrendjes gebroken, maar ernstig is de schade niet.

Vandaag bekijk ik het kortetermijnverloop van de belangrijkste Amerikaanse aandelenindices. 

Dow Jones strandde op weerstand 34.278,20

De Dow Jones-index is het al zes maanden niet gelukt door de horde 34.278,20 punten te breken. Thans breekt de herstelfase naar onderen af, hetgeen enige verkoopdruk signaleert.

De steun ligt rond 32.541,80 punten (bodem van 22 december 2022). De Dow Jones laat bewegingen zien tussen deze steun en weerstand 34.278,20 punten (gevormd op 16 augustus 2022).

dow jones index koers

S&P500 geeft terrein prijs

De S&P 500-index laat met de doorbraak van de stijgende trend van eind december een lichte technische verzwakking zien. Ook de de bodem van februari rond 4.060,79 punten is gesneuveld.

Deze signalen geven verkoopdruk aan en maken naar onderen ruimte vrij voor verdere koersdaling richting steun 3.765,19 punten (bodem van 22 december 2022).

Weerstand is gevormd op 4.326,85 punten (gevormd op 16 augustus 2022).

s&p 500 index koers

Nasdaq Composite neemt wat gas terug

De Nasdaq Composite index zakt terug naar de voormalige weerstand op 11.492,62 punten, gevormd door enkele oude koerstoppen. Zolang de Nasdaq Composite hierboven weet te blijven, handhaven we onze (gematigd) positieve visie. Steun ligt op 11.492,62 punten (bodem van 15 november 2022).

Weerstand wacht rond 13.181,09 punten (gevormd op 19 augustus 2022).

SOX-index zoekt steun op de voorliggende koerstoppen

De recente correctie brengt de SOX-index terug naar de koerstoppen van enkele maanden geleden. Deze bieden steun, alsmede een pullbackbodem, rond 2.848,67 punten (van 15 november 2022).

Indien de koers hierboven weet te blijven, wordt de recente opwaartse uitbraak gevalideerd. In dat geval blijft het technische beeld redelijk positief. Weerstand ligt op 3.168,70 punten (top van 2 februari).

Aandelenindex SOX chips koers

 

Weten welke aandelen koopwaardig zijn?

Recent is een nieuw platform voor Tostrams.nl opgezet. Met dit platform stellen wij u in staat om, naast dat u er onze gebruikelijke technische analyses en het beursnieuws kunt volgen, ook alerts bij Tostrams in te stellen. Van elk aandeel kunt u aangeven dat u een e-mail-alert wilt ontvangen zodra het koopwaardig wordt bevonden. 

Bent u benieuwd hoe de vernieuwde website Tostrams.nl eruitziet? Klik dan hier om hem nu te bekijken.

Wilt u het vernieuwde Tostrams.nl proberen? Ga dan naar tostrams.nl/actie en lees drie maanden onze technische analyses voor slechts €29,95.

Royce Tostrams is technisch analist en oprichter van de Tostrams Groep. Hij schrijft zijn analyses op persoonlijke titel. De informatie in zijn analyses is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Wij informeren u graag over ons rendement.

IEX heeft de laatste jaren sterk geïnvesteerd in onze Beleggersdesk. Onze kooptips hebben een gemiddeld rendement per tip opgeleverd van ruim +25%.


Een gedetailleerd overzicht van alle kooptips en de gevolgde berekening is te vinden op de rendementenpagina.

Met een abonnement op IEX heeft u altijd als eerste toegang tot onze analyses en kooptips.
U leest deze al vanaf 2,41 per week. Word nu abonnee en profiteer van 30% korting!

Analyse door: Royce Tostrams

Royce Tostrams werkt sinds eind jaren zeventig op de financiële markten, onder andere bij Rabobank, Robeco, IRIS en de ING Groep als hoofd van de afdeling Technische Analyse. Hij heeft eind negentiger jaren de Tostrams Groep opgericht. Dit bureau biedt onafhankelijke beleggingsadviezen op basis van technische analyse voor par...

Meer over Royce Tostrams

Recente analyses van Royce Tostrams

  1. 07:30 Inflatiedaling in laatste fase 51
  2. 31 mei De Chinese beurs wankelt 152
  3. 29 mei Europa gaat de confrontatie aan 77

Gerelateerd

Reacties

105 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 8 PietKeizer 23 februari 2023 09:11
    quote:

    handyman6 schreef op 23 februari 2023 08:28:

    Op mijn hoede als ik veel "verkleinwoordjes" in artikelen lees: kleine schrammetjes,uptrendjes,technisch plaatje....
    Goedemorgen allemaal.
    Voordeel: ben meteen klaarwakker,dat dan ook.
    763 dagje?
    kleine schrammetjes? LOL klassiek taalmisbruik
  2. forum rang 7 Unimog 23 februari 2023 09:56
    quote:

    PietKeizer schreef op 23 februari 2023 09:40:

    SBM vandaag jaarcijfers 22 kennelijk afgestraft, gister ook al flinke tik gehad op hoog volume. Houd t in de gaten, mooi aandeel en kijk zelf ff naar d meerjaarsgrafiek, kan va mn foon geen grafieken posten
    kopen tussen 10-12 en verkopen 15-17
    vergeleken de indexen blijven ze achter
    altijd een kans dat HAL de winkel een keer opkoopt
  3. forum rang 8 PietKeizer 23 februari 2023 10:03
    quote:

    Unimog schreef op 23 februari 2023 09:56:

    [...]

    kopen tussen 10-12 en verkopen 15-17
    vergeleken de indexen blijven ze achter
    altijd een kans dat HAL de winkel een keer opkoopt
    ik ben die lepe clown niet, overname met n slok.op :)) maar idd. Ik lig nu in op 13.1 voor 1e koop. Divi komt er ook nog aan.
  4. forum rang 7 Unimog 23 februari 2023 10:08
    quote:

    PietKeizer schreef op 23 februari 2023 10:03:

    [...]ik ben die lepe clown niet, overname met n slok.op :)) maar idd. Ik lig nu in op 13.1 voor 1e koop. Divi komt er ook nog aan.
    clown is vast druk met AMG
    daar had ik nog putspreads en extra geschreven puts net als bij BESI
    aan beide ga k geen cent winnen
    als t nu morgen bij Galapagos eens een paar % meezit..
  5. forum rang 6 d' Aandelen ' 23 februari 2023 10:10
    Goedemorgen,

    vandaag hoger wat ik gisteren al zei, ik kijk een beetje rond op de AX1 opties maar zie nu nog even geen mogelijkheden voor een put- of call spread, kan op het moment nog geen duidelijke richting bepalen ofwel het kan alle kanten op.

    Misschien beter even kijken op de AX4 die morgen expireert en wat minder hoog geprijst is.
  6. [verwijderd] 23 februari 2023 10:15
    quote:

    De verhapstukkende bekokstover schreef op 23 februari 2023 10:03:

    Uitbraak uit dalende trend, waarbij de pullback gisteren goed getest is door de hammer in de laatste uren.

    Zie het absoluut niet gauw meer dalen en buy the dip.
    Ik betwijfel het.Technisch zal je gelijk hebben,maar oh oh oh
  7. forum rang 8 PietKeizer 23 februari 2023 10:19
    quote:

    De verhapstukkende bekokstover schreef op 23 februari 2023 10:03:

    Uitbraak uit dalende trend, waarbij de pullback gisteren goed getest is door de hammer in de laatste uren.

    Zie het absoluut niet gauw meer dalen en buy the dip.
    ns kijken of hier n respons v shortie op komt
  8. forum rang 8 PietKeizer 23 februari 2023 10:29
    quote:

    Doptieman schreef op 23 februari 2023 10:24:

    Was er gelukkig weer op tijd bij om wat calls ax1 terug te geven aan de schrijvert.

    Het duurde zoals gewoonlijk weer heel kort die spike die straks vast weer verder gaat ??
    gladstrijk specialisten .. hahaha!!
    nu geen klachten over de openingstijd vd boekenwinkel? Boeken is spelfoutje, lol
105 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 »» | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Lees verder op het IEX netwerk Let op: Artikelen linken naar andere sites

Gesponsorde links