Beleggers zijn nog steeds niet tot veel actie bereid als naar de handelsvolumes wordt gekeken. Die liggen veelal 40 - 50% lager dan het driemaaands gemiddelde. Desondanks zijn de koersuitslagen van de individuele fondsen soms flink.
De AEX kende per saldo een licht positieve dag en sloot enkele tienden van een procent in de plus. Grotere keorsuitslagen bij de hoofdfondsen waren onder meer te vinden bij Besi, Just Eat Takeway, Shell, Philips en Signify.
Besi zoekt het hogerop
Vorige week kwam Besi met een opwaartse bijstelling van de outlook. opvallend snel, de vorige presentatie was nog geen maand oud en wezenlijk anders dan de update van eind vorige week.
Dat betekent voor de Beleggersdesk de rekenmachine (Excel) tevoorschijn halen en met nieuwe taxaties op de proppen komen en daar hoort ook een aangepast koersdoel bij. Meer hierover bij IEX Premium.
Big data stock picking
Het selekteren van kansrijke aandelen kan op verschillende manieren en op basis van diverse criteria gebeuren. Methodisch te werk gaan kan zeker bijdragen aan een beter rendement.
Niels Koerts speurt het aandelenuniversum af met een kwantitatief aandelenmodel. Hoe dat in zijn werk gaat en welke namen er zoal conform dat model als koopwaardig uit de bus rollen, leest u bij IEX Premium.
Wall Street
De Amerikaanse beurzen laten een aloud beeld zien: een matige koersontwikkeling bij de Dow Jones en S&P500 en een duidelijk beter koersverloop bij de Nasdaq. Het lijkt op een herhaling van zetten: dit beeld zien beleggers al lange tijd.
De Dow Jones verliest tussentijds ruim 0,6% en de S&P500 0,25%. De Nasdaq outperformed als vanouds en wint 0,3%.
Rentes
De relatieve rust op de rentemarkt houdt vooralsnog aan, maar hier zij wel bij aangetekend dat er een grote koper actief is: de ECB. En dat blijft volgens de jongste ECB-meeting nog wel even het geval.

Brede markt
- De AEX sluit fractioneel hoger op 730 punten
- Wall Street noteert tussentijds verdeeld
- De euro houdt stand boven de 1,21 maar veel beweging is er niet
- De VIX blijft op een relatief ontspannen niveau (16,5)
- Goud en zilver profeteren nog niet van mogelijke inflatieangst
- Olie: WTI en Brent nemen gestaag afstand van de $70 als gevolg van maatschappelijke druk op de oil majors
- Bitcoin duikt weer op boven de $40k, einde bearmarket?
Het Damrak:
- Besi (- 1,8%) heeft de outlook eind vorige week sterk verhoogd, maar indruk op beleggers maakte een en ander niet
- Shell (+ 2,5%) stijgt op geruchten dat het een deel van de olie-activiteiten in de VS wil verkopen voor circa $10 miljard
- Just Eat Takeaway (- 2,3%) is nog niet van shortende hegde funds verlost
- Philips (- 4%) moest inleveren op een bericht dat het een extra last van €250 miljoen neemt
- Galapagos (- 0,5%) is onder de radar toch bezig aan enig koersherstel
- Basic Fit (+ 2%) heeft zich hersteld van de impact van de jongste financieringsronde
- PostNL (- 1,5%) lijkt nog wat last te hebben van institutionele verkoopdruk
- Op de lokale markt verliest storystock Fastned ruim 5%
Adviezen
- Core Lab: naar €30 van €29,70 en verkopen - Citigroup
- Randstad: naar €68 van €49 en houden - BofA
Agenda
15 juni Event Consensus
08:00 Duitsland inflatie (cpi) mei 0,5% MoM, 2,5% YoY
08:45 Frankrijk inflatie (cpi) mei 0,1% MoM, 1,4% YoY
10:00 Italië inflatie (cpi) mei 0,9% MoM, 1,3% YoY
14:30 VS NAHB huizenmarktindex juni 83
22:00 Nederland handelsbalans april
22:00 VS inflatie (ppi) mei 0,6% MoM, 6,3% YoY