IEX.nl home
WORD NU GRATIS LID   /   INLOGGEN  
Probeer nu gratis!
Nieuw op IEX:
Interactieve grafieken
Maak, bewaar, print of exporteer uw eigen technische analyses
IEX Universiteit
Leren beleggen? Ga nu naar de IEX Beleggersuniversiteit!
IEX Ledenacties
Doe mee aan de acties van IEX.nl en win mooie prijzen!
Speedersectie
De speedersectie op IEX is vernieuwd!
Real-time koersen
Geheel vernieuwd en tegen de laagste prijs van Nederland
U bent hier | Opinie | Corné van Zeijl  | Artikel

login/registreer om te reageren    mail dit artikel    print dit artikel

Experts worden positiever

Corné van Zeijl - 2 maart 2010, 10:15

De afgelopen maand waren de experts gematigd positief. Helaas ging de AEX-index onder andere door teleurstellend economisch nieuws en de zorgen over Griekenland opnieuw naar beneden.

Voor de komende maand zijn de experts een tikkeltje positiever. Nu het bedrijfsnieuws achter de rug is en in de koersen verwerkt, kijken ze wat nu de koersen kan beïnvloeden.

Nederland is overigens een van de weinige landen waar het aantal winstteleurstellingen het aantal positieve verrassingen oversteeg. In de rest van Europa en in de Verenigde Staten waren de meevallers duidelijk in de meerderheid.

Voorlopig verwachten de neutralen weinig richtinggevend nieuws. Wellicht zal dat pas in de volgende cijfergolf zijn.

Tikkeltje positiever
Opvallend veel experts denken dat de problemen van Griekenland snel voorbij zijn en noemen dit als de voornaamste reden waarom ze positief zijn. Ook een aantrekken van de Amerikaanse arbeidsmarkt kan de koersenkar trekken. Dat weten we aan het aan het einde van de week weer als de payroll-cijfers uitkomen.

Voorspelling maart
optimistisch
49%
neutraal
25%
pessimistisch
25%
 
Voorspelling komende halfjaar
optimistisch
41%
neutraal
35%
pessimistisch
23%

Voor de lange termijn verwachten sommigen een sterk herstel van de Amerikaanse economie. Iets wat nu zeker nog niet in de koersen zit. Ook hier is er weinig verandering ten opzichte van vorige maand.

Sentiment komende maand

Sentiment komende halfjaar

Goede toppers en floppers
De keuze van de toppers en de floppers was goed te noemen. De experts hadden zelfs de grootste stijger uitgekozen: Aegon. Dit aandeel ging 6% omhoog in een dalende beurs. Ook alle overige aandelen deden het beter dan de AEX. Bij de floppers zaten de experts vooral goed met de keuze voor Air France-KLM.

Dit wispelturige aandeel liet na de slechte cijfers een daling van ruim 17% zien. Ook Ranstad ging hard omlaag. Helaas kozen de experts ook Heineken, dat niet daalde, maar juist omhoog ging. De experts zaten goed, maar de IEX-lezers minstens zo goed. Logisch, hun keuze was immers grotendeels hetzelfde als van de experts.

Toppers
Stemmen
Rendement
Floppers
Stemmen
Rendement
+6
-1,1%
-1
-17,1%
+5
-2,0%
-7
-2,7%
+5
-0,5%
+1
-11,8%
+3
+5,6%
0
+1,1%
Gemiddeld
-0,5%
Gemiddeld
-7,6%
AEX
-3,1%

Topper: Aegon, flopper: BAM
Voor de komende maand wordt opnieuw veel van Aegon verwacht. Daarmee staat dit aandeel al sinds november in de toppicklijst. Het aandeel werd een paar keer genoemd als overnamekandidaat. ING volgt rap op plaats twee. En dan Arcelor Mittal en als laatste Boskalis.

Bij de floppers is BAM met stip binnengekomen. Dankzij de voortijdige winstwaarschuwing en de zwakke balans geloven weinigen meer in dit aandeel. En vaak zie je dat zo'n klap nog een tijdje nadreunt. Overigens lieten ook Air France en Unibail-Rodamco teleurstellende cijfers zien. Wellicht dat ze daarom gekozen zijn.

Toppers
Stemmen
Floppers
Stemmen
+8
-7
+6
-7
+4
-5
+3
-3

Aan de enquête van deze maand deden 71 experts mee.

N.B. nog een kleine omissie. De winnaar van 2009 en degene die op de beursdag mocht uitgongen heet Han Zwakenberg. En niet, zoals ik vorige maand vermeldde, Henry.


Corné van Zeijl is senior portfolio manager bij SNS Asset Management, waar hij verantwoordelijk is voor de Nederlandse aandelenportefeuilles. Van Zeijl schrijft zijn columns op persoonlijke titel. Professioneel houdt hij posities aan in de meeste grote Nederlandse beursfondsen. Een overzicht van de over- en onderwegingen vindt u hier. De informatie in zijn columns is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op vanzeijl@iex.nl.
Stem of voeg toe aan Uitleg over het gebruik van deze icons: Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Grubb Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Toevoegen aan Symbaloo Voeg toe aan je Facebook-profiel Voeg toe aan LinkedIn Plaats dit bericht op Twitter Abonneer je op de RSS-feed van deze site Print een verbeterde versie van deze pagina


Reacties van lezers

Svartalfa - 2 mrt 10, 15:44

Die boys lenen jouw horloge en vertellen je daarna hoe laat het is.
Behalve van Bas krijgen we continu van die, het kan vriezen, het kan dooien adviezen.

Nu de beurs zich opmaakt voor de top op 335 wordt men wakker en gaat worden ze positiever... ;-(
invoorentegenspoed - 2 mrt 10, 12:34

sanmar schreef:

Laat ik nu altijd gedacht hebben dat experts
mensen waren die ergens verstand van hadden.
Heb ik me toch al die tijd vergist.


experts hebben doorgaans wel verstand van zaken....maar wie betaalt(werkgevers als banken)krijgt de credits(als je geluk hebt, want groot geld moet vaker wijken voor groter of eigen geld)...misleiding is 'gratis'.

De meeste tips hier zijn overigens gratis, dus bezint eer gij belegt!
sanmar - 2 mrt 10, 12:00

Laat ik nu altijd gedacht hebben dat experts
mensen waren die ergens verstand van hadden.
Heb ik me toch al die tijd vergist.
Sergeant Garcia - 2 mrt 10, 10:59

Experts worden positiever?! Oppassen dan!
Dit is de manier om de mensen naar de beurs te lokken.
vitocorleo - 2 mrt 10, 10:56

De experts???? Hebben er totaal geen verstand van. Ze snappen geloof ik niet dat we waarschijnlijk een tweede crisis krijgen dit jaar. En als ze slim zijn stappen ze uit aandelen en pakken goud en zilver.
Redactie IEX.nl - 2 mrt 10, 10:18

Experts worden positiever

Corné van Zeijl - 2 maart; 10:15 uur

"De experts zijn iets positiever, voor maart als het komende halfjaar. Topper: Aegon. Flopper: BAM..."

http://www.iex.nl/columns/columns_artikel.asp?colid=52908
 

login/registreer om te reageren    mail dit artikel    print dit artikel

Disclaimer
Zoeken in columns
Zoeken in columns
Zoeken op auteur
Zoeken op rubriek



Behandelde fondsen op deze pagina
AEGON
AEX-index
Air France-KLM
ArcelorMittal
BAM Groep, Kon.
Boskalis Westm.,Kon.
Heineken
ING Groep
Randstad
Unibail-Rodamco

Behandelde Turbo's
AEGON
AEX-index
ArcelorMittal
BAM Groep, Kon.
Boskalis Westm.,Kon.
Heineken
ING Groep
Randstad
Unibail-Rodamco

Fixed Income Trader-the NetherlandsHuxley Associates
Global Compliance Officer - Commercial Banking Control Room - AmsterdamOliver James Associates
Programme ManagerCatenon NL
Meer vacatures
Columns Aandelen & stockpicks
2 sep 10
31 aug 10
30 aug 10
26 aug 10
25 aug 10
25 aug 10
23 aug 10
17 aug 10
16 aug 10
12 aug 10

Columns recent
2 sep 10
2 sep 10
2 sep 10
2 sep 10
2 sep 10
2 sep 10
2 sep 10
1 sep 10
1 sep 10
1 sep 10

Columns Corné van Zeijl
2 sep 10
1 sep 10
31 aug 10
30 aug 10
27 aug 10
26 aug 10
24 aug 10
23 aug 10
18 aug 10
17 aug 10


Over IEX  |  Het Team  |  Adverteren  |  IR op IEX  |  Perskamer  |  Disclaimer  |  Privacy statement  |  Contact  | 

Koersdata is minimaal 15 minuten vertraagd. Powered by: