![]() |
|
||||||||||||||||
|
U bent hier | Opinie | Jasper Oeberius Kapteijn | Artikel |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Jasper Oeberius Kapteijn - 11 oktober 2006, 16:00 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zelf begreep ik ook weinig van het bericht. Mijn aandacht werd wel getrokken doordat het een machine is voor de ontluikende Radio Frequency Identification Device (RFID) markt.
Dag lieve cassière...
Dit is een manier om goederenstromen te volgen via een op afstand uitleesbare,
kleine chip. Deze techniek is daarmee in feit de opvolger van de aloude streepjescode.
Denk maar aan uw koffer die eens niet verdwijnt op Schiphol en alle bloemen
die op de veiling van Aalsmeer gevolgd kunnen worden.
Denk ook aan boodschappen doen. U rijdt uw winkelwagen langs de kassa en alles staat automatisch op de bon. Mega-interessant voor de supermarkten natuurlijk. Helaas wordt uw favoriete caissière in dit scenario natuurlijk wel vervangen door zo'n beveiliger met een zilveren V op zijn revers en een clip-on das.
Efficiënter
Ik ben daarom maar in de telefoon geklommen om Besi te vragen hoe het zit en wat licht in de duisternis van deze order te verschaffen. Nou, de markt voor alle dozen met spullen die gevolgd moeten worden bedraagt volgens het bedrijf jaarlijks in Europa 75 miljard stuks. Zelf ga ik uit van misschien wel 300 miljard dozen wereldwijd.
Op het moment dat de RFID-tags zo goedkoop worden dat werkelijk ieder item in de doos en op het schap individueel gemerkt kan worden, kan deze markt nog eens een factor tien keer zo groot worden. Bezwaren op bijvoorbeeld het gebied van privacy moeten dan eerst nog wel worden overwonnen.
Hoe werkt de plater van Besi? Het apparaat brengt koper aan op een kunststoffoliedrager, waar de concurrentie werkt met een etstechniek die juist koper weghaalt. De machine van Besi is daardoor wat grondstofverbruik veel efficiënter. Bovendien wordt er met koper gewerkt in plaats van het veel en veel duurdere zilver.
De prijs is ook niet onbekend, zoals de vliegende schotels ziende leden van de pers denken, maar hangt gewoon af van het aantal modules dat gekocht wordt. De meest uitgebreide plater-variant à 4 miljoen euro kan één miljard antennes per jaar aanbrengen. Besi ambieert een Top 3 positie in RFID, net als op haar andere markten.
Voordeel van de twijfel
Als het concern er toch in slaagt om een Top 3 positie in de RFID groeimarkt
te verwerven en de rest van de business redelijk blijft draaien, kan Besi
toch positief verrassen. Op langere termijn kan het bedrijf wel eens een jaar
kunnen scoren waarin 15 tot 20 miljoen euro winst wordt geboekt op een omzet
van 250 miljoen euro.
Er zijn veel onzekere factoren in dit rekensommetje en de wereld staat pas aan het begin van de RFID-revolutie. Kansen zijn er alleen wel degelijk voor Besi en het aandeel krijgt op dit moment van mij het voordeel van de twijfel.
besi munt nooit uit door een heldere berichtgeving; lijktingeslapen;de ceo zit er > 10 jaar en presteert met het aandeel in deze groep het slechtst van alle genoteerde. besi heeft al bijna 2 jaar veel meer dan 2,50 per aandeel inde kas en betaalt daarvoor ALL IN meer dan 7,5%.ook als spaarbank dus mislukt.Wie is de duitse meerderheidsadhr? dit moet toch veel beter kunnen. |
|||
Een interessant verhaal, alleen de kop is dermate gewild populair dat ik de neiging heb om de rest maar niet te lezen. En dat zou jammer geweest zijn. |
|||
Besi wel ff goed lezie Jasper Oeberius Kapteijn - 11 okt, 16:00 "Het verschil tussen platter en plater, want deze platte vergissing kan u uw plaatsje bij Besi kosten…" http://www.iex.nl/columns/columns_artikel.asp?colid=24267 |
|||
login/registreer om te reageren
mail dit artikel
print dit artikel
| Zoeken op auteur |
| Zoeken op rubriek |
| BE Semiconductor Ind |
| 2 sep 10 | |
| 31 aug 10 | |
| 30 aug 10 | |
| 26 aug 10 | |
| 25 aug 10 | |
| 25 aug 10 | |
| 23 aug 10 | |
| 17 aug 10 | |
| 16 aug 10 | |
| 12 aug 10 |
| 2 sep 10 | |
| 2 sep 10 | |
| 2 sep 10 | |
| 2 sep 10 | |
| 2 sep 10 | |
| 2 sep 10 | |
| 2 sep 10 | |
| 1 sep 10 | |
| 1 sep 10 | |
| 1 sep 10 |
| 29 nov 07 | |
| 26 nov 07 | |
| 7 nov 07 | |
| 3 okt 07 | |
| 18 sep 07 | |
| 17 sep 07 | |
| 23 aug 07 | |
| 16 aug 07 | |
| 15 aug 07 | |
| 27 jul 07 |