René van Mourik - 10 maart 2010, 08:30 Na de goldrush van vorige week blijft de AEX goed liggen. Op zich ook een prestatie. Een stapje terug is wat ons betreft geen onoverkomelijk probleem, zolang de index zich handhaaft boven het topje van februari rond 325, of een hogere bodem vormt.
Zolang dit gebeurt, is er geen reden om de opwaartse trend in twijfel te trekken. Per saldo is de AEX op weg naar het hoogtepunt van dit jaar op 345. Her en der om ons heen zijn andere indices intussen al aanbeland bij de toppen van dit jaar.
Dit is onder andere het geval bij de Bel 20, de AMX en enkele indices uit de VS, waaronder de S&P 500 en de Nasdaq.
Deze ontwikkelingen zijn een goede testcase voor de maatgevende Europese indices. De AEX en de Bel 20 schaar ik daar niet onder. De Euronext100 geeft meer informatie prijs. Deze index moet nog een stap zetten, voordat de toppen van januari worden verbeterd.
Met name voor de Europese indices moet dan blijken of er kracht genoeg is om de zijwaartse periode van de afgelopen maanden te doorbreken. Voor de Amerikanen lijkt dit net iets evidenter, omdat daar de lange termijn opwaartse trend net niet overging in een overduidelijke, zijwaartse beweging.
René van Mourik is hoofdredacteur van ResearchXL. De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies maar slechts een algemene aanbeveling op basis van Technische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren. Analisten van ResearchXL hebben tenzij naders vermeld geen posities in individuele aandelen; ze beleggen alleen in trackers en beleggingsfondsen. Stuur een reactie aan de auteur.