E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   

Hollandse hegemonie

Door Mark Baak op 30 jan 2009 om 13:30 | Views: 2.090 | Categorie: Opinie

Hedgefunds hebben, net als de meeste beleggingscategorieën, een teleurstellend jaar achter de rug. De wereldwijde hedgefundindex (HFRX) beleefde in 2008 het slechtste jaar sinds mensenheugenis.

Met een verlies van 23% was het resultaat wederom wel beter dan het rendement op aandelen (MSCI World -41%), maar het komt niet in de buurt van de nagestreefde absolute returns.

Terwijl de AEX index met -52% slechter presteerde dan de wereldwijde aandelenindex, presteerden Nederlandse hedgefunds juist beter dan het wereldwijde gemiddelde.

Het gemiddelde Nederlandse hedgefund verloor in 2008 slechts 15%. Reden dus voor ingetogen enthousiasme en enig chauvinisme.

Winnaars en verliezers
Die 15% verlies is gebaseerd op alle Nederlandse hedgefunds waarvan wij de rendementen bijhouden. Het totaal rendement werd gedrukt door de resultaten van Spirit Aim en GO Capital. Hedge funds die winst behaalden waren onder andere DQS,MMT Energy en Greenbay.

Ook Farringdon Alpha One behaalde een positief resultaat en is zelfs genomineerd voor een Eurohedge Award in de categorie Global Equity. Reden genoeg dus om de prestaties van Hollandse hedgefunds meer gedetailleerd te gaan volgen.

IEX en Finles Capital Management zijn hiervoor per 1 januari 2009 de Finles/IEX Hollandse Hedgefund-index gestart. Deze index bestond per 1 januari uit 17 fondsen. Het MMT Energyfonds treedt per 1 februari toe tot de index.

Indexkarakteristieken
De 18 fondsen waaruit de index per 1 februari bestaat, hebben een gezamenlijk beheerd vermogen van ruim 650 miljoen euro. Meer dan de helft van de fondsen heeft Europa als geografische focus en long/short equity is de meest gebruikte beleggingsstrategie (zie grafiek). In de komende maanden zal nog een aantal fondsen toetreden tot de index, waarmee de spreiding zal toenemen.

We zullen zien of de Hollandse Hedge Fund Index in 2009 in staat is om de buitenlandse concurrentie te verslaan. De resultaten van de index kunt u volgende maand in ieder geval weer terugvinden in deze IEXProfs nieuwsbrief.


Mark Baak is directeur bij Privium Fund Management. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Gerelateerd

AEX-index

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Mark Baak

Mark Baak is directeur bij Privium Fund Management. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Recente columns van Mark Baak:

jan '09 Hollandse hegemonie 2
dec '08 Polderpower 7
nov '08 De terugkeer van absolute return 9

Gerelateerde instrumenten Meer »

AEX-index 292,76 +0,23%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht