E-mailadres:
Wachtwoord:
 

Wall Street lager richting lang weekend

Gepubliceerd op 25 mei 2012 om 21:28 | Views: 1.960

NY-DJ-Industrial Avg 23 mei

USD 15.294,50 0,00 (0,00%)

Indices

AEX-index 364,13 -0,30%
EUR/USD 1,2939 +0,05%
FRANKF.-... 8.308,85 -0,52%
Gold Wor... 1.390,95 -0,01%
IEXFonds 40 182,79 -1,50%
LONDEN-F... 6.657,15 -0,59%
NY-DJ-In... 15.294,50 0,00%
NY-Nasda... 3.459,42 0,00%

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenbeurzen gingen vrijdag licht omlaag. Met het oog op aanhoudende zorgen over Griekenland en Spanje waren beleggers voorzichtig in de aanloop naar een lang weekeinde. Maandag is het in de Verenigde Staten Memorial Day en zijn de beurzen in New York gesloten.

De kooplust op Wall Street was ver te zoeken, wat resulteerde in lage volumes en licht dalende koersen. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent lager op 12.454,83 punten. De breder samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 1317,82 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq sloot 0,1 procent lager op 2837,53 punten.

Kort na het begin van de handel werd een cijfer over het consumentenvertrouwen in de VS bekendgemaakt. Het vertrouwen bleek deze maand te zijn toegenomen, tegen de verwachting van economen, die gemiddeld een stabilisatie hadden voorspeld. Het kon de zorgen over de toestand in Europa echter niet wegnemen.

Hewlett-Packard

Industriële concerns, zoals vliegtuigfabrikant Boeing en machinebouwer Caterpillar, voerden de dalers onder de hoofdfondsen aan met verliezen van bijna 2 procent. Bank JPMorgan Chasemoest 1,4 procent inleveren. Hoogvlieger in de Dow was computerfirma Hewlett-Packard met een plus van 2,6 procent. Het bedrijf kondigde deze week een fikse reorganisatie aan.

In de Nasdaq kreeg het aandeel Facebook opnieuw een tik. Het internetbedrijf, dat een week geleden onder hooggespannen verwachtingen zijn beursdebuut maakte, werd ruim 3 procent minder waard. Het aandeel beëindigde zijn spraakmakende maar vooral teleurstellende eerste handelsweek op 31,50 dollar, nog altijd ruimschoots onder de introductiekoers van 38 dollar.

Op de valutamarkt noteerde de euro vlak na de slotbel in New York een koers van 1,2515 dollar, tegen 1,2520 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van Amerikaanse olie was 0,1 procent hoger op 90,76 dollar per vat, die van Brentolie klom 0,2 procent tot 106,81 dollar per vat.

Gerelateerd

NY-DJ-Industrial Avg

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Hudige trend
NY-DJ-Industrial Avg
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV