NEW YORK (AFN) - Wall Street reageerde dinsdag positief op het akkoord voor verdere steun aan Griekenland, maar de echte overtuiging ontbrak. Volgens handelaren gingen beleggers ervan uit dat het akkoord er zou komen en was dat al in de koersen verwerkt.
Halverwege de New Yorkse handelsdag stond de Dow-Jonesindex 0,4 procent hoger op 12.995,43 punten. De S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 1366,26 punten en de Nasdaq ging 0,2 procent vooruit tot 2956,65 punten.
Griekenland krijgt van de overige eurolanden 130 miljard euro aan nieuwe noodleningen. In totaal wordt banken en andere investeerders gevraagd driekwart van hun claims op Griekenland te laten vallen. Daarnaast leveren centrale banken een bijdrage door af te zien van eventuele winsten op hun Griekse obligaties.
Schuld
De maatregelen moeten de schuld van Griekenland in 2020 terugbrengen tot iets meer dan 120 procent van het bruto binnenlands product (bbp).
,,Dit is het meest solide pakket dat Griekenland aangeboden werd, dat maakt de markten optimistisch'', aldus een handelaar in New York. Desondanks overheerst bij analisten en economen scepsis.
'Griekse tragedie'
,,Als je zegt dat dit het definitieve einde is van de Griekse tragedie, ben je niet op de hoogte van de ontwikkelingen tot dusver'', aldus de handelaar.
Op Wall Street, waar de beurzen maandag gesloten waren in verband met President's Day, kwam een aantal grote bedrijven met cijfers.
Wal-Mart
Wal-Mart, 's werelds grootste supermarktconcern, stelde beleggers teleur en bungelde met een koersverlies van 4 procent onderaan de Dow. Het concern verlaagde de prijzen om klanten te trekken in het zo belangrijke vierde kwartaal. Daarmee teerde Wal-Mart echter fors in de op nettowinst. Het bedrijf kondigde dinsdag desondanks verdere prijsverlagingen aan.
Voedingsmiddelenbedrijf Kraft Foods voorspelde een winstgroei van minimaal 9 procent in 2012 en werd daarvoor beloond met een koersswinst van 1,7 procent.
Home Depot profiteerde van een relatief warme winter. De doe-het-zelfketen verkocht flink meer verf en andere klusartikelen en overtrof de verwachtingen voor de nettowinst in het vierde kwartaal. Het aandeel steeg 0,8 procent.
Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.