E-mailadres:
Wachtwoord:
 

ING wil haast maken met aflossen staatssteun

Gepubliceerd op 16 okt 2012 om 08:39 | Views: 4.070

SINGAPORE (AFN) - Bank en verzekeraar ING voert gesprekken met de Nederlandse regering en de Europese Commissie over het zo snel mogelijk aflossen van 4,5 miljard euro aan staatssteun. Dat zei topman William Connelly van ING Commercial Banking maandag (lokale tijd) tijdens een congres in Singapore.

,,We zijn kapitaal bij elkaar aan het brengen om zo snel mogelijk af te kunnen lossen'', aldus Connelly. ING ontving 10 miljard euro van de Nederlandse staat in 2008 om de financiële crisis te doorstaan. In ruil daarvoor moet het concern zich op last van Brussel splitsen. De verkoop van onderdelen in Noord-Amerika en Azië moet voldoende opleveren om de steun terug te betalen.

Volgens Connelly is ING in 2015 alleen nog wereldwijd actief als bank. Het concern maakte vorige week een begin in het afstoten van de Aziatische verzekeringstak met de verkoop van de activiteiten in Maleisië aan de pan-Aziatische AIA Group voor 1,7 miljard dollar. Connelly ontkende geruchten dat ING zijn belang van 31 procent in de Thaise TMB Bank wil verkopen.

Gerelateerd

ING Groep

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
6 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
andre68
0
Misschien kunnen ze ook eens haast maken met een nette afhandeling van de woekerpolisaffaire.
Met het afboeken op onroerend goed hebben ze ook niet zo'n haast......
Muppet_Waldorf
0
@andre68

Inderdaad. Ze hebben alleen haast met (indirect) het afbouwen van het toezicht op hen. Als alles weer is terugbetaald, kunnen ze hun gang weer gaan.
clown
0
ING wil idd zo snel mogelijk weer bonussen aan de direktie kunnen geven
Dit is met staatschuld niet publiekelijk te verkopen.
Dus de direktie heeft er haast mee dit probleem snel op te lossen.
paulta
0
Ze gaan toch de hele rit uitzitten, de rente was er ook naar, eind 2013 zal het worden.

Die chef van commercial banking doet aan wishfull thinking, elke 9 maanden mag een of andere chef dit in de media roepen.

De onderhandelingen met de haag zijn er nog wel degelijk, elke dag vertrekken er "jonge kippen"* vanaf station "zuid-WTC" naar de haag CS om te babbelen met topambtenaren en ander nota-schrijvers.

*Talentvolle zuid-as advocaten van de bekende kantoren, kort gerokt mantelpakje, paardenstaart en bekend met hokkie en roeien....
zepolna
0
tis gewoon goed nieuws dat de ING Bank er straks weer zonder staatssteun voor staat. Het is alleen wel heel erg wenselijk dat er een strikte en strenge controle blijft op het idiote beloningsbeleid van de afgelopen jaren. DAT MAG NOOIT MEER GEBEUREN want dat nekt alles !!
Verder hoop ik dat ING zich snel uitlaat over hoe de afsplisting van de Nederlandse Verzekeringstak eruit gaat zien.
OK...ik heb positie in ING dus ben niet helemaal objectief (hoewel ik dat wel zoveel mogelijk probeer te zijn) maar ik vraag mij af hoe de huidige aandeelhouders deze afsplisting (beursgang was de bedoeling) gaan merken. Ik neem aan dat daar een bepaalde ''vergoeding'' voor zal komen. Nu is namelijk alles nog 1 bedrijf...maar als straks het NL Verzekeringsdeel naar de beurs wordt gebracht zou het logisch zijn dat de huidige aandeelhouders daarin een belang hebben/krijgen.
Ook zou het fijn zijn om weer net als bij Aegon is gebeurd weer dividend uit te gaan betalen. Net als Aegon ?? 10 cent om mee te starten ?? Zou ik al mooi vinden :-)
Historisch lag dit bedrag veel, veel, veel hoger en ook dat zou best wat minder kunnen (en ik weet dat ik daarmee mijzelf in de voet schiet...maar het gaat niet om mij...maar om het wel-en-wee van de ING en haar medewerkers). Het kan later altijd opgehoogd worden als daar de cijfers naar zijn....dus dikke winsten..dan mag het best !! :-)
Gaat ondertussen wel heel lekker met ING....ik wacht nog op de knaller...die komt als Spanje steun krijgt (hoe tegenstrijdig dit ook lijkt, maar het bied zekerheid en zekerheid is wat beursen doen stijgen...en dus financials OOK)...
Ook als ''straks'' de euro-crisis meer en meer beteugeld wordt dan zal dat voor de financials een +++ (plus dus) betekenen.
En hoe meer de banken in casg hebben hoe stabieler het systeem zal worden....wat weer vertrouwen gaat geven om o.a. geld uit te lenen. Ook dat zal voor de finacials een dikke ++ op gaan leveren op de koersen.
Er is dus nog een leuke rit te maken...op een koers van nu bijna 7 euro kan met de procenten die erbij komen snel de 8+ euro in beeld komen. Let op mijn woorden.
Owww...ja, ik ben positief van nature...en zie wel mindere economische aktiviteiten en groei....maar dat is zo langzamerhand allemaal wel verwacht en in de koersen....alleen hele dramatische ontwikkelingen zoals aanslagen 'a la nine-eleven' of oorlog (tegen Iran) en dat soort zaken zullen de beursen neerwaarts doen gaan. Maar ook dat zie ik (hopelijk) niet zo snel gebeuren.
Wanneer de koers van ING de 7 euro passeert en daarboven sluit ga ik bijkopen...en dan lekker achterover leunen....eens kijken hoe snel de 8+ euro in beeld zal komen. Ik verwacht dat nog voor 2013 omdat de aflossing van de schuld aan NL nog dit jaar gaat gebeuren...en ook het bekendmaken van het afsplitsen van de NL Verzekeringstak (ook hier zie ik koersopdrijvend nieuws omdat meestal de som-der-delen meerwaarde geeft aan een bedrijf).
Veel wijsheid allemaal - Zepolna
Mr.Windows
0
@zepolna, ik hoop dat je strategie zal werken. Als ik kijk naar de aandelen van Ahold, die is nog steeds de klap van beursfraude in Amerika niet te boven. Ondanks dat de consumenten "gewoon" nog boodschappen doen, oke iets minder maar nog steeds boodschappen.
Jumbo is druk bezig met integreren van C1000 en ik heb vermoedens dat het niet echt wil vlotten, maar toch gaat de koers van grote concurrent Ahold met moeite naar de 10 euro.
Het zou zeer wenselijk zijn dat ING (en de andere grote financiele bedrijven) kijken hoe bijv. Triodos, NIBC, of Delta Lloyd het doen.
Zij hebben geen steun gekregen en zijn winstgevend!
Waarom gaat het dan bij ING en bijv. SNS nog steeds niet top...ik denk grote verspillingen in IT-projecten (HR/Bank/Verzekeringsystemen) ze zijn niet van deze tijd! EN hoe hoger in de top des te hoger het salaris en natuurlijk de bonus.
Daar zou wat aan gedaan moeten worden en dat bereik je alleen door.....weg te gaan naar andere betrouwbare partijen. Maar bijna niemand switcht naar een andere bank/verzekeraar.
Ook in ben niet objectief, ik heb aandelen ING, Delta Lloyd, Kasbank, Binckbank en Triodos, waarbij de laatste het hoogste rendement opleveren :)
6 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Hudige trend
ING 100% zegt kopen 2 stemmen
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV