IJsland betaalt deel IMF-lening al terug
Gepubliceerd op 15 mrt 2012 om 20:58
|
Views: 1.320
| Onderwerpen: IJsland, Internationaal Monetair Fonds
WASHINGTON (AFN) - IJsland heeft een deel van zijn leningen vervroegd terugbetaald aan het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Dat meldde het IMF donderdag.
IJsland betaalde maandag een bedrag van 443,4 miljoen dollar (338,6 miljoen euro) aan het IMF. Dat is een vijfde van het totale bedrag dat het land van het IMF heeft geleend. Het bedrag hoefde pas in 2013 te worden afgelost.
IJsland is het IMF nu nog 1,6 miljard dollar verschuldigd. Dat bedrag moet in de periode tot en met 2016 worden terugbetaald. De leningen werden tussen 2008 en 2011 verstrekt om IJsland te helpen de ineenstorting van de bankensector in het land te doorstaan. De economie van IJsland groeide vorig jaar met circa 3 procent, na 2 jaar van sterke krimp. Voor dit jaar voorspelt het IMF een economische groei van 2,5 procent.
Reacties
een zeer goede ontwikkeling voor Ijsland .
tja japan stopt vroeg in 2011 met walvisjagen en op datzelfde moment begint ijsland met walvisjagen om geld in te zamalen (wat overigens compleet onder tafel gestopt lijkt te zijn je heb er niemand over gehoord!).
gefeliciteerd met je bloedgeld IMF zorg nou dat je nog meer belastinggeld krijgt en je ben echt een bloed zweet en tranen instatie.
geld over de rug van de natuur en de werkende mens goed gedaan.