E-mailadres:
Wachtwoord:
 

Wall Street ontevreden over Spaanse lening

Gepubliceerd op 11 jun 2012 om 22:19 | Views: 3.105 | Onderwerpen: Spanje

NY-DJ-Industrial Avg 17 mei

USD 15.354,40 +121,18 (+0,80%)

Indices

AEX-index 368,08 +0,74%
EUR/USD 1,2839 0,00%
FRANKF.-... 8.398,00 +0,34%
Gold Wor... 1.360,10 0,00%
IEXFonds 40 184,58 0,00%
LONDEN-F... 6.723,06 +0,53%
NY-DJ-In... 15.354,40 +0,80%
NY-Nasda... 3.498,97 +0,97%

NEW YORK (AFN) - De in het weekeinde aangekondigde oplossing voor de Spaanse bankencrisis stelde Amerikaanse beleggers maandag verre van tevreden. Terwijl de zorgen over de Europese problemen en de mogelijk vertraging in de Chinese economie de overhand kregen, daalden de graadmeters steeds dieper in het rood.

De Dow-Jonesindex sloot 1,1 procent lager op 12411,23 punten. De S&P 500-index eindigde 1,3 procent lager op 1308,93 punten. Technologiebeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 2809,73 punten.

,,Een nadere kijk op de hulp aan Spanje laat zien dat dit een strategische zet is, maar geen alomvattend hulppakket van de Europese Centrale Bank. Dit is iets, maar niet genoeg'', concludeerde een Amerikaanse analist. Nu er op dit vlak voorlopig niets meer te verwachten is, hebben de Amerikaanse beleggers voornamelijk nog maar de onzekere Griekse verkiezingen van volgend weekeinde om naar uit te kijken, somberde demarktvorser verder.

Kredietmarkten

Afgelopen weekeinde werd bekend dat Spanje 100 miljard euro aan leningen krijgt van de Europese Unie om de ondergang van zijn bankensector te voorkomen. Omdat het onduidelijk is uit welk noodfonds de hulp aan de Spaanse banken komt, het ESM of EFSF, rezen er zorgen over de toegang van Spanje tot de kredietmarkten. Leningen van het ESM hebben voorrang op andere leningen, waardoor beleggers minder trek zouden kunnen krijgen om Spaanse overheidsschuldpapieren te kopen. Als het geld uit het tijdelijke noodfonds EFSF komt, wordt dat probleem omzeild.

In de Amerikaanse aandelenhandel leed de bankensector onder de zorgen over Spanje. Morgan Stanley verloor 2,5 procent en Bank of America raakte 3,7 procent kwijt.

Chinese economie

De stemming werd ook niet echt geholpen door de cijfers over de Chinese economie die dit weekeinde naar buiten kwamen. De Chinese industrie bleek vorige maand opnieuw aanzienlijk minder sterk gegroeid dan in de afgelopen jaren. De zwakkere groei wijst er waarschijnlijk op dat de groei van de gehele Chinese economie afneemt. Enige hoop bood nog wel het Chinese exportcijfer. De uitvoer kwam in mei ruim 15 procent hoger uit dan in dezelfde periode vorig jaar.

Maandag was op Wall Street Apple aanvankelijk een van de stijgers, maar tegen het einde van de handel verloor het fonds 1,6 procent na de presentatie van nieuwe MacBooks en de aankondiging dat Apple zelf met een nieuw kaartensysteem komt.

Euro

Op macro-economisch vlak stonden er maandag geen belangrijke Amerikaanse cijfers op het programma. Later in de week zullen in de Verenigde Staten de detailhandelsverkopen, de producentenprijzen, de consumentenprijzen en de industriële productie bekend worden gemaakt.

De euro was 1,2485 dollar waard, tegen 1,2505 bij het slot van de Europese aandelenhandel op maandag. Ook de olieprijs ging onderuit. De prijs van Amerikaanse olie daalde 3,1 procent tot 81,54 dollar. Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 96,69 dollar.

Gerelateerd

Spanje

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

NY-DJ-Industrial Avg

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
12 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
Nel
0
Wall street moet eens gaan kijken naar hun eigen probleem,dan pas gaan de beursen naar beneden.

Die Rose bril mag gerust af.

Succes
330ix
0
Eén enkele analist uit het verre Amerika is ontevreden over de Spaanse lening en die hansworst bepaalt dat de beurzen omlaag gaan. Wij onnozelen zullen de DJ nauwlettend volgen en gaan morgen de nu al spotgoedkope Europese aandelen de deur uit doen.
Wat een gemanipuleer op de beurzen.
Aandelen zijn momenteel veel te laag gewaardeerd en alle Europese problemen moeten in de koersen verwerkt zijn.
Dat er nu nog een hoop van af moet heeft alleen maar te maken met activiteiten van marktmanipulators.


Groet
doop
0
De Euro gaat vallen!!! Griekenland gaat exit, Spanje gaat escaleren en Italie en Cyprus volgen in augustus. Tis afgelopen. Bedankt politieke loooosers.
Yugo_belegger
0
[Modbreak IEX]: Gelieve op de inhoud van uw berichten te letten, bericht is bij dezen verwijderd.]
dentroef
0
quote:
330ix schreef op 11 jun 2012 om 23:31:

Eén enkele analist uit het verre Amerika is ontevreden over de Spaanse lening en die hansworst bepaalt dat de beurzen omlaag gaan. Wij onnozelen zullen de DJ nauwlettend volgen en gaan morgen de nu al spotgoedkope Europese aandelen de deur uit doen.
Wat een gemanipuleer op de beurzen.
Aandelen zijn momenteel veel te laag gewaardeerd en alle Europese problemen moeten in de koersen verwerkt zijn.
Dat er nu nog een hoop van af moet heeft alleen maar te maken met activiteiten van marktmanipulators.


Groet
alle Europese problemen moeten in de koersen verwerkt zijn.Een te verwachten implosie van de EURO muntunie (het grotere handelsblok in de wereld) is niet in te prijzen ,in afwachting gaat ieder nog wel elke dag naar zijn werk , traders,politici, eenieder ook zo . De grote van dat risico is niet in te prijzen , laat U niet door de cursus Pr.oet van rompaey 1ste jaars studenten cursus "efficiente markten " misleiden .
ttz. het word nog erger voor het beter kan worden , enkel de snelheid waarop en hoe erg??????
$euri
0
[quote alias=NEL id=6321737 date=201206112255]
Wall street moet eens gaan kijken naar hun eigen probleem,dan pas gaan de beursen naar beneden.

Die Rose bril mag gerust af.

Succes
[/quot

koptekst had ook moeten zijn "veroorzaker crisis 2008 amerika ontevreden over spaanse lening"
12 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Hudige trend
NY-DJ-Industrial Avg
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV