E-mailadres:
Wachtwoord:
 

'Nederland moet offers brengen voor Europa'

Gepubliceerd op 9 jun 2012 om 10:01 | Views: 3.005 | Onderwerpen: Europa, Nederland

RIJSWIJK (AFN) - Nederland ontkomt er niet aan om offers te brengen voor het voortbestaan van de euro. Dat zegt Alexander Rinnooy Kan, vertrekkend voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER), zaterdag in het AD.

,,Het behoud van de euro is de beste optie. Daar moeten we ons offers voor getroosten. We hebben goede tijden gehad en in de slechte tijden wordt er iets van ons verwacht", zegt Rinnooy Kan.

Gezien de opkomst van China en Rusland als economische topspelers kan Nederland alleen een rol blijven spelen als het deel uitmaakt van de eurozone, meent Rinnooy Kan. Hij pleit voor goede handelsrelaties met beide grootmachten, maar wel in Europees verband. ,,We zijn te klein om dat in ons eentje te kunnen realiseren", aldus Rinnooy Kan.

Rinnooy Kan wordt op 1 juli de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van De Nederlandsche Bank (DNB). Zijn functie bij de SER legt hij per 1 september neer.

Gerelateerd

Europa

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Nederland

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
36 Posts, Pagina: 1 2 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
pmsbutternutter
0
Voor komst euro konden we toch ook een belangrijke rol spelen waarom nu alleen nog maar met de euro?? Dus lande als zwitserland, zweden denemarken en noorwegen kunnen nu opgedoekt worden?? Wat een bullshit en wat voor offers bedoelt hij er werd ons toch voorgespiegeld dat de euro toch alleen maar voordelen had van nadelen heb ik indertijd niks gehoord.
DurianCS
0
Het hebben van een goed functionerende Europese Unie zou voldoende moeten zijn. Het hebben van een euro lijkt me niet zo relevant.
VOORTS
1
Alleen maar betalen en voor de rest de muil houden ,is nog niet anders geweest,als de aardgasbel uitgeput raakt komen we ook aan de bedelstaf.
z0n0p
1
Dus alle landen die een BNP van zeg minder dan € 700 miljard kunnen inpakken? Dat zijn kneuzige kruimelaars die er niet meer toedoen? ONGELOOFLIJKE BULLSHIT. Globalisering is al lang een feit. Misschien dan VS niet luistert naar een landje als NL en wel naar een collectief als de EU, maar so what?. EU is intern zo gignantisch politiek verdeelt dat je daar als VS natuurlijk de slappe lach van krijgt. Moet je je daar iets van aantrekken dan?

As maandag staan u en ik weer een beetje armer op. Dat zijn de feiten. Ga maar sparen voor je zorg na je 65ste (kijk dan verhoog je het eigen risico pas echt!).

Het is een groot pyramide-spel dat zijn einde nadert: geld lenen met geleend geld. En dan ook fijne garantiestellingen (HEFBOMEN!) die natuurlijk nooit worden ingeroepen. Maar dat gaat wel een keer gebeuren natuurlijk en op dat moment tuimelt de pyramide in elkaar. In de maatschappij worden er dan mensen vervolgd (voorbeelden te over zoals PalmInvest), maar in de luxe politieke wereld mompelt een KNOEIER dan "sorry".

nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_lande...
biasharaman
0
We hebben goede tijden gehad en in de slechte tijden wordt er iets van ons verwacht", zegt Rinnooy Kan.
Onder Balkenende was het altijd maar loonmatiging, en als je eerlijk bent koopkrachtsverlies. Alleen de top ging er op vooruit.
Ik geloof niet dat de top nu gaat inleveren; dit gaat weer de midden- en lagere klasse doen.
Het consumentengedrag van de komende jaren (niet nu) geeft vanzelf aan hoe we er echt voor staan. Niets duidelijker dan dat. Wat iedereen ook roept en schrijft.
biasharaman
0
Offers brengen voor mensen die het wat minder hebben daar zal nog wel draagvlak voor zijn. Offers brengen voor wanbeleid en het grof wegsluizen van geld, daar heb ik toch mijn twijfels over. Welvarende Grieken en Spanjaarden pomen hun geld naar Noord Europese banken. Wij zijn nu "verplicht" om kapitaal weer die kant op te pompen. Wie trekt er straks aan het kortste eindje? Wat een spel.
Klazien
0
Geen enkel excuus dat ze het bij het verkeerde eind gehad hebben toen ze tegen een duidelijk nee tegen Europa in gingen.
DurianCS
0
quote:
VOORTS schreef op 9 jun 2012 om 10:30:

Alleen maar betalen en voor de rest de muil houden ,is nog niet anders geweest,als de aardgasbel uitgeput raakt komen we ook aan de bedelstaf.

Ja hoor, dan zullen we het inderdaad een beetje minder goed hebben. Ongeveer 2%.
Mr.Windows
0
Ik had dhr. Rinnooy Kan hoog staan. Hij werkte eerst bij ING en nu SER en straks weer een mooie erebaan bij DNB lijkt het erop dat bepaalde functies verdeeld worden. Daarnaast is hij lid van de D66 en die wil veel met de EU/Euro doen, vandaar zijn verhaal in het AD over de zure appel. Landen die niet in de Euro-klas zitten doen het beter of in ieder geval niet veel slechter. NL heeft ten tijde van het paarse kabinet (toen het echt niet op kon) niet op de centjes gepast. Niemand maar dan ook niemand durft iets negatiefs te melden over de Euro. Laat de grieken e.d. nu eens belasting betalen en laat SNS/ING/ABN eindelijk het geld terugbetalen, dat scheelt weer wat op de balans van BV NL.
Dazzle
0
Als men het systeembankenkartel de boel prijsopdrijvend, dan wel aflatend laat blijven belazeren cq manupuleren via ratingbureau 's en derivaten etc zijn natuurlijke beloop had gelaten en verwachten, zonder in te grijpen dan was BV Nederland al 4 jaar terug al kompleet failliet geweest
Dazzle
0
Realiseer je dat dat precies exact de redenen zijn waarom we nu "Griekenland" "Spanjer" "Portugal" NOG aan het 'redden' zijn
Dazzle
0
Let wel, ik heb niks tegen opzich de derivatenhandel maar de e-n-o-r-m-e risico 's die ermee gepaard gaan en de astronomische sommen geld die er in omgaan, mits de gevolgen van genomen risico's niet worden afgeschoven Dat is wel een van de redenen waarom banken in 2008 zijn gered en desondanks er mee voort zijn gegaan Heb ik toch wel twijfels over een verenigd 'Europa", redden van "arme" "lidstaten" en zijn "gezamelijke" "munt" Degenen daar die die boel op stelten hebben gezet zijn al lang met hun poen de grens over en daar gaat het nou net om
Dazzle
0
Dus nee het is niet de belastingbetaler die een extra duit in het zakje heeft te doen, integendeel
Dazzle
0
Daarom zijn banken niet te splitsen Er wordt wild gespeculeerd op- en- of- met derivaten op andermans spaargeld, en of aandelen, zonder dat daar een redelijke vergoeding tegenover staat doch wel de rekening wordt gepresenteerd als het fout gaat
Dazzle
0
Persoonlijk verwacht ik dat de woekercrisis pas tegen 18 september zal zijn opgelost
biasharaman
0
10 jaar europees financieel wanbeleid. Zowel locaal als landelijk zakkenvullen. Steeds grotere inkomensverschillen bij overheid en bedrijfsleven. Dat escaleert. En de partijen die niet hebben geincaseerd nu vertellen dat ze een offer moeten brengen is een misdaad. Ga het maar halen waar het in de zakken is verdwenen. Ik kan deze persoon niet echt een heer met respect noemen.
Miskoop
0
Dus het is Europa alleen tegen China en Rusland?
Als ik op de Wereldkaart kijk, dan zie ik toch veel meer landen.
Wat een flauwe kul, Nederland heeft geen Europese superstaat nodig om producten aan de man te brengen.
dentroef
0
Leuk in denemarken ,noorwegen ,zweden ,zwitserland die er volgens die heren slechter van af zijn buiten , is die vraag niet aan de orde.

Leuk verhaal die EU , offers ,zelfmoorden , dakloos, geen werk , extra belasting en BTW , regeldouches , superoverbalkenede EU pay , hele volkstammen in beweging , bankruns , technocratische regeringen ,Half het continent onder IMF curatele ...........Dat is echt het project waar we met zijn allen(-EU parasites) op zaten te wachten .Zelfs de china , india heeft aan nood iets beter als ze hun produkten hier in de toekomst kwijt willen .

36 Posts, Pagina: 1 2 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV