E-mailadres:
Wachtwoord:
 

Wall Street krijgt tik van banenrapport

Gepubliceerd op 6 jul 2012 om 21:35 | Views: 1.512

NY-DJ-Industrial Avg 15:33

USD 15.301,34 -16,89 (-0,11%)

Indices

AEX-index 352,26 +0,33%
EUR/USD 1,3393 -0,02%
FRANKF.-... 8.212,63 -0,21%
Gold Wor... 1.373,59 +0,42%
IEXFonds 40 172,71 -0,12%
LONDEN-F... 6.347,00 -0,43%
NY-DJ-In... 15.314,16 -0,03%
NY-Nasda... 3.483,33 +0,03%

NEW YORK (AFN) - De Amerikaanse beurzen gingen vrijdag flink onderuit, nadat een tegenvallend banencijfer de zorgen over de economie verder had aangewakkerd. Beleggers zijn bang dat de Amerikaanse economie vast blijft zitten in een periode van lage economische groei.

De Dow-Jonesindex van dertig hoofdfondsen sloot 1 procent (124,20 punten) in de min op 12.772,47 punten. De breder samengestelde S&P 500 verloor 0,9 procent (12,90 punten) tot 1354,68 punten. De door technologiefondsen gedomineerde Nasdaq moest 1,3 procent (38,79 punten) inleveren tot 2937,33 punten.

Het ministerie van Arbeid meldde vrijdag dat de werkgelegenheid in de VS in juni met 80.000 banen is gegroeid. De groei bleef min of meer gelijk aan die in mei. Om het relatief hoge werkloosheidspercentage van 8,2 procent omlaag te brengen, is echter een veel snellere banengroei nodig.

Hooggespannen

De verwachtingen over het cijfer waren vrijdag van de voren hooggespannen, nadat donderdag uit gegevens van salarisstrookverwerker ADP was gebleken dat er in juni juist meer banen dan verwacht waren bijgekomen.

De olieprijs ging vrijdag ook scherp naar beneden vanwege het banenrapport. Amerikaanse olie noteerde aan het eind van de handel 3,2 procent lager op 84,45 dollar per vat. Brentolie daalde 2,5 procent tot 98,19 dollar per vat.

Wenselijk

,,De markt is erg gericht op economische cijfers die minder zijn dan wenselijk en het is al de hele dag mis'', zei een handelaar in New York.

Beleggers leken nog steeds teleurgesteld over het uitblijven van een aankondiging, donderdag, dat de ECB nieuwe stimuleringsmaatregelen wil doorvoeren. De Spaanse rente op staatsleningen steeg vrijdag weer tot rond de 7 procent, hetzelfde niveau als voor de EU-top van vorige week.

Apple's grootst rivaal Samsung maakte vrijdag een recordwinst bekend van 5,9 miljard dollar (4,8 miljard euro). Apple noteerde daarop vrijdag 0,7 procent in de min.

Gerelateerd

NY-DJ-Industrial Avg

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Hudige trend
NY-DJ-Industrial Avg
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV