AMSTERDAM (AFN) - De beurs in Amsterdam is woensdag met verlies begonnen. Ook de andere Europese beurzen openden lager. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond Spanje. Ook wordt gewacht op de vergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag en het Amerikaanse banenrapport van vrijdag.
De AEX-index in Amsterdam noteerde in de vroege handel 0,4 procent lager op 326,09 punten. De MidKap-index klom 0,1 procent tot 525,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tussen 0,3 en 0,5 procent.
De Spaanse premier Mariano Rajoy Spanje liet dinsdag weten dat Spanje niet op het punt staat om financiële steun te vragen aan de andere eurolanden. Rajoy antwoordde ontkennend op de vraag of een hulpaanvraag ,,aanstaande'' is. De afgelopen dagen is druk gespeculeerd over de mogelijkheid dat Spanje al binnen enkele weken om hulp zal vragen.
Dalers
Telecomconcern KPN was de grootste daler in de AEX met een verlies van 1,7 procent. Luchvaartcombinatie Air France-KLM en verffabrikant AkzoNobel waren de enige stijgers met winsten van respectievelijk 1,5 en 1 procent.
In de MidKap stonden toeleverancier aan de chipindustrie ASMI en navigatiebedrijf TomTom onderaan met minnen van 1 procent. Bouwbedrijf BAM ging wederom aan kop met een plus van 3,4 procent na een adviesverhoging door SNS Securities.
easyJet
In Londen steeg easyJet 2,8 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij heeft zijn winstverwachting voor het eind september afgesloten boekjaar verhoogd. De opbrengsten per verkochte zitplaats stegen volgens easyJet in de tweede jaarhelft harder dan voorzien, terwijl de kosten zich ontwikkelden in lijn met de verwachtingen.
De euro was 1,2895 dollar waard, tegen 1,2945 dollar aan het eind van de Europese beurshandel dinsdag. De prijs van Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 91,23 dollar per vat. Brentolie zakte 0,9 procent tot 110,59 dollar per vat.
Hoe is het Piet Mineur?!
Hoeveel keer per week ga je deze kop nog herhalen?
Besef eens dat jullie als redactie met deze stemmingmakerij bijdragen aan een negatief sentiment!
Schrijf eens vanuit de filosofie "het glas is halfvol ipv half leeg"!
Als iedereen maar blijft janken en negatief publiceren en speculeren dan komt het vertrouwen nooit terug!