Zwitserland pakt sterke frank aan
Gepubliceerd op 3 aug 2011 om 12:13
|
Views: 3.303
ZURICH (AFN) - De Zwitserse centrale bank heeft woensdag maatregelen aangekondigd om de stijging van de Zwitserse frank te beteugelen. De frank is de laatste tijd sterk in waarde gestegen omdat investeerders de Zwitserse munt als een veilige belegging zien in tijden van economische onzekerheid.
De Zwitserse centrale bank gaat de komende dagen de liquiditeit op de geldmarkt zeer aanzienlijk vergroten en de interbancaire rente wordt verlaagd tot vrijwel het nulpunt. Na bekendmaking van de maatregelen daalde de Zwitserse munt met 2 procent in waarde tot een niveau van 1,10 frank per euro.
Volgens de bank is de Zwitserse frank zeer ernstig overgewaardeerd en vormt de dure frank een bedreiging voor de economie. ,,De verwachting voor de Zwitserse economie is aanzienlijk verslechterd'', aldus de bank.
Reacties
Gelijk verkocht. Netto een mooie winst over iets meer dan een jaar 15%