Politiek is bezig de absurde pensioenberekeningen te herstellen (uitgangspunten). Zolang het vermogen positief blijft en dividend uitbetaald kan worden (na verkoop TNT) is het een zwaar ondergewaardeerd bedrijf.
De reservering voor het pensioentekort is fictief, voor een ING of DHL blijft het een koopje, stel ze betalen 4,50 per aandeel, +/- 2 miljard dan hebben ze na verkoop voor een paar keer de jaarwinst een beursgenoteerd bedrijf !
Dit nog voor reorganisatie. Daarbij staat Postnl feitelijk net, onbekend maakt onbemind, nog steeds weten velen niet dat ze internationaal actief zijn, gericht zijn op innovatie (internet etc.) op een snel groeiende markt. De verjonging en de kortere beslislijnen zullen het bedrijf goed doen.
PS ik heb 106.000 stuks (nog voor de bieding gekocht) af en toe winst gepakt, maar mijn insteek is lange termijn, zolang er dividend, stock of cash (bij stock blijft de cash in de onderneming) kan ik nergens zo'n rendement behalen.
Maar eens:
TNT deal moet doorgaan
Reorganisatie moet doorgaan (wel goed voorbereid)
Pensioenproblematiek moet niet tot een negatief vermogen leiden
Zeker risico's maar gezien de huidige koer eerder kansen, zo site ING het denk ik ook !