Beren op de TT weg omhoog
TomTom kiest richting
VRIJDAG 10 AUGUSTUS 2012, 13:50 uur | 2740 keer gelezen
De aandelenbeurzen scoren de laatste weken goed, wereldwijd mooie plussen op de borden. Prachtig voor de indexbelegger. Maar voor beleggers die liever zelf een mandje samenstellen heb ik deze week wat munitie voor u.
In mijn vaste rondje langs de fondsen viel mijn oog op die van TomTom. Een fonds dat menig belegger ongetwijfeld nog in portefeuille heeft zitten. Ik zal de technische conditie bespreken en wijzen op de kansen en bedreigingen, zeker nu de koers ruim 5 procent omhoog vliegt.
Uitbraakpoging van de stier
Het koersverloop van TomTom is over het algemeen dalend. Lagere toppen en lagere bodems hebben ervoor gezorgd dat de koers de laatste jaren flink is gedaald. Toch ondernemen de stieren zo nu en dan hoopvolle pogingen het landschap te verbeteren en de dalende trend te verlaten. Maar vooralsnog is geen van deze pogingen succesvol uitgepakt. Momenteel ondernemende stieren opnieuw zo’n poging.
Verschillende signalen en bouwsteentje geven de indicatie dat de stieren weg willen sprinten en de beren het nakijken willen geven. Zo is er een bescheiden serie hogere bodems gaande, waardoor de koers gestaag is opgeklommen richting de sleepkabel. Recent steeg de koers tot tweemaal toe boven de sleepkabel, maar telkens staken de beren hier een stokje voor.
Momenteel is de koers opnieuw boven de sleepkabel gestegen, maar dit keer met veel meer overtuiging. Deze week is namelijk een Bullish Engulfing patroon, precies op de sleepkabel, in de maak en als ik goed kijk was dat twee weken terug ook het geval. Kortom, er worden duidelijk opwaartse signalen afgegeven. Bovendien stijgt de RSI tegelijkertijd boven de 50-lijn, wat zorgt voor een aanzwellende ondertoon wat de stieren de wind in de rug geeft.
Al met al serieuze bouwsteentjes voor een opwaarts scenario. Maar er liggen nog wel wat beren op de weg, namelijk op afgerond 3,90 en 4,65, waar de vorige aanvallen werden afgeslagen. Boven deze zone staan alle lichten op groen. Echter, er liggen ook bedreigingen op de loer. Mocht de beer de huidige aanval opnieuw tegenhouden, dan zal bij koersvorming onder de steunzone op afgerond 2,80-2,50 de beer genadeloos toeslaan.
Bron : belegger.nl