E-mailadres:
Wachtwoord:
 

PostNL een koopje?

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
2 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
ik ben Diede/Kennie
0
Eindelijk is het zover! Na jaren van geruchten werd er vrijdag door UPS dan eindelijk een bod uitgebracht op de aandelen van TNT. De amerikanen bieden 9 euro per aandeel, maar dit is in eerste instantie afgewezen door TNT. Omdat TNT in gesprek blijft met UPS is de algemene verwachting dat de overname wel doorgang zal vinden, maar dat er uiteindelijk een hogere prijs geboden zal worden. De geboden prijs van 5 miljard ligt aan de onderkant van de bandbreedte waarop analisten de waarde van TNT inschatten. De bovengrens ligt hierbij op 15 euro.

...

Hoe anders kan het komende half jaar worden voor PostNL. Eén van de risico-factoren valt weg voor een zekere grote zak met geld. Geen af- en bijschrijvingen meer in de kwartaalcijfer, maar direct 1,5 tot 2 mrld cash op de rekening. Het pensioenfonds blijft een onzekere factor, maar met de gestegen beurzen en politieke ontwikkelingen (afstempelen?) lijkt ook dat zich positief te ontwikkelen.

Mijns inziens zal het cashdividend dan ook snel terugkeren en is ook een superdividend niet helemaal uitgesloten. Daarnaast kunnen we de waardering van PostNL vanaf nu weer bepalen op basis van de winst per aandeel en het dividend. Bij beide berekeningen kom je dan uit op een minimale koers van 6 euro.

[lees meer]

www.marktgevoel.nl/overname-tnt-en-de...
ik ben Diede/Kennie
0
In de VS stegen TNT en PostNL beide met 50% waarbij Post omgerekend slechts op 4,60 stond.
De omzet in TNT was echter miljoenen, terwijl er in PostNL maar zo`n 200k werd verhandeld.
Blijkbaar lijkt men niet helemaal te snappen hoe deze case in elkaar steekt.

Kortom, mocht PostNL morgen echt slechts op 4,80 openen, dan biedt dat een flinke kans met zeer weinig risico.
Ik zal dan dus bijkopen.

Pas ruim boven de 5 zal ik aan winstnemen denken.
Bijvoorbeeld door mijn opties te verkopen, waar hopelijk flinke premie in zal schieten door de toegenomen volatility.
2 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Direct naar Forum

PostNL Koninklijke Meer »

Koers 1,856   Verschil +0,05 (+2,48%)
Laag 1,809   Volume 8.297.149
Hoog 1,860   Gem. Volume 5.767.055
22-mei-13 17:35