E-mailadres:
Wachtwoord:
 

Frank van Dongen - Valse ING

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
159 Posts, Pagina: « 1 2 3 4 5 6 7 8 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
tinustussengas1
0
'de bos', dit betekent nog meer ellende voor ING, je oninbare US schulden afschrijven em dan ook nog eens het valutaverlies daarbovenop afboeken.

Voordeel is dat je de ellende wel in ene keer pakt en de positivo's ook een keer bewust worden van het zwaard van Damokles dat elk moment gaat vallen.
de bos
1
quote:
tinustussengas1 schreef:

'de bos', dit betekent nog meer ellende voor ING, je oninbare US schulden afschrijven em dan ook nog eens het valutaverlies daarbovenop afboeken.

Voordeel is dat je de ellende wel in ene keer pakt en de positivo's ook een keer bewust worden van het zwaard van Damokles dat elk moment gaat vallen.

Als je schulden hebt moet je BETALEN in $ dus. Redenatie waarom dit het $ risico verminderd mag je zelf afmaken...

de bos
tinustussengas1
0
Wanneer je je boekhouding in Euro's verrekend mag jij uitrekenen hoe je de valuta's afboekt!
de bos
0
quote:
tinustussengas1 schreef:

Wanneer je je boekhouding in Euro's verrekend mag jij uitrekenen hoe je de valuta's afboekt!

Lees je wel argumenten van anderen of wil je gewoon zo hard mogelijk je eigen gelijk blijven roepen?

Een heel eenvoudig rekensommetje in Jip en Janneke taal:

Stel ING heeft voor 1 milj Euro bezittingen in $
Stel ING heeft ook 1 milj Euro schulden in $
totaal =0 euro
Dollar daalt tov van euro met 50%

wat gebeurt er dan:

Bezittingen: -50% is 0.5 milj.
Schulden: -50% is 0.5 milj.
totaal is 0 euro

maw schulden in $ verminderen je dollarrisico. Snappie?

de bos

fintech
1
quote:
GWalstra schreef:

Meestal lees ik met plezier en waardering de stukjes van FvD/Smit. Vaak ben ik het er mee eens, ook wel eens niet. Het is met name Smit geweest die heel vroeg gewaarschuwd heeft tegen de Amerikaanse huizenprijzenzeepbel. Hij had groot gelijk.
Maar vandaag ben ik het oneens met de schrijver.

1. Ik mis de context van de support aan ING in internationaal verband. Bij hele ritsen banken gebeurt hetzelfde. In de VS worden de banken zelfs gedwongen staatssteun te accepteren ter versterking van het eigen vermogen.

2. Heeft ING ons bedrogen? Volgens mij is er geen verschil tussen de informatie uit het persbericht om kwart over vijf vrijdag en de situatie nu, behalve die 10 miljard dan natuurlijk. ING was laat met die informatie, maar bedrog?
Op één punt is gisteravond wel een rooskleurige voorstelling van zaken gegeven door ING. Vroeg of laat leidt de kapitaalinjectie tot enigerlei vorm van verwatering.

3. Als ING dit weekend geen deal had getroffen met het Rijk, was de koers vanochtend volkomen ingestort. ING is groot genoeg om niet alleen de AEX, maar de hele financiële sector mee te trekken. Het is nog maar de vraag of NY vanavond wel in het groen geëindigd zou zijn. Bovendien zou er dan een (onzichtbare internet) bankrun ontstaan zijn, althans de angst daarvoor moet immens geweest zijn bij ING en DNB.

4. Het hele gedoe vrijdag begon met twee rapporten: eentje van Morgan Stanley die profeteerde dat ING wel eens zijn dividend zou kunnen slashen, en eentje van Goldman Sachs die grote moeilijkheden voor ING voorspelde.
Elke keer weer (ook bij Lehmanbros bijv.) blijkt hoe desastreus de invloed is van met name Amerikaanse banken met negatieve adviezen. Het is je reinste self-fulfilling prophecy.

4. De Alt-A hypotheek cdo's/abs's. Het is toch niet zo moeilijk een schatting te maken van een eventueel verlies. Op 30-06 had ING voor ong. 22 miljard in portefeuille. Die Alt-A vertegenwoordigen de gemiddelde hypotheek in de VS. Stel dat daar 20% volledig van afgeschreven moet worden. Dat is 4 miljard. Moet ik nou echt gaan geloven dat 1 op de 5 Amerikanen in een tent moet gaan wonen en hun verlaten huizen niets meer waard zijn?

5. Waar zou de echte pijn kunnen zitten? Heel eenvoudig: in hun algemene beleggingsportefeuille. Stel dat ING op 1 jan. 2008 voor 100 miljard in lt-aandelen belegd heeft. Stel dat die aandelen nu 40% in waarde gedaald zijn. Juist ja, dan heb je een gigantisch probleem. Dan moet je eigenlijk 40 miljard afboeken op het eigen vermogen. (Het is mij te laat om na te kijken in hun HJ1-cijfers hoeveel precies in aandelen belegd is). Een dergelijk verlies op je beleggingen moet met name de verzekeringstak gewoon uitzitten. Na een aantal jaren stijgt de boel weer en is het probleem opgelost.

Mijn conclusie: VS-banken veroorzaken verkoopgolven, waarbij haasje-over gedrag tot desastreuze koersverliezen leidt. De handel en de media (de verlekkerdheid bij RTL-Z bij dit soort ontwikkelingen is stuitend) storten zich er op en het betrokken bedrijf komt in een maalstroom terecht, waar het zelfstandig niet meer uitkomt. Tijdige en pro-actieve informatie zou helpen.

GW


Geheel met je eens. Maar het zeer negatieve sentiment speelt angsthazen en speculanten in de kaart. De ratio ontbreekt ten enen male.
Ik heb vrijdagochtend via investor relations aan ING laten weten dat dat ze nu echt met een persbericht moeten komen en niet moeten wachten tot de geplande publicatiedatum van 13 november. Met mij zullen het er velen zijn geweest. Kortom de druk om openheid van zaken te geven nam toe. Wat feitelijk gebeurt is dat de markt worldwide een versterking van het eigen vermogen afdwingt om meer zekerheid te verkrijgen over de continuïteit van de financiële instellingen. Op zich is dat niet verkeerd. De volslagen paniek die ik vooral hier in de draadjes aantref (zie ook de VIX-indicator) en het door en door negatieve sentiment, evenals in de media trouwens, voeden de negatieve spiraal en maken meer kapot dan ons lief is. Het leidt bijv. tot uitstel van grote aankopen (auto's) wat de economie verder ondergraaft omdat vanuit het sentiment onheil, bijv. werkloosheid verwacht wordt. Maar het zijn juist deze maatregelen die de situatie in de 30-er jaren moeten voorkomen. Toen na de krach banken omvielen greep de FED niet in. Er was daarvoor al ontzettend veel liquiditeit in de economie gepomt. De positie van het bedrijfsleven is nu aanzienlijk beter. Een recessie lijkt waarschijnlijk, een depressie niet.
Maar als iedereen zwelgt in het negatieve sentiment ontstaat een self-fulfilling prophecy die de economie alleen maar verder ondergraaft. Zouden ze daar echt plezier aan beleven?
seb78
1
4. Het hele gedoe vrijdag begon met twee rapporten: eentje van Morgan Stanley die profeteerde dat ING wel eens zijn dividend zou kunnen slashen, en eentje van Goldman Sachs die grote moeilijkheden voor ING voorspelde.
Elke keer weer (ook bij Lehmanbros bijv.) blijkt hoe desastreus de invloed is van met name Amerikaanse banken met negatieve adviezen. Het is je reinste self-fulfilling prophecy.

Die hele Goldman Sachs is toch gewoon één groot bandieten zooitje. Hebben ze vrijdag wederom bewezen.
korbe007
0

Beste Frank, er is een geestestoestand waarvan ik de naam vergeten ben, maar het heeft te maken met de idee dat iemand kan hebben dat bijvoorbeeld perse een been eraf moet. Na amputatie is men blij want dat voelt tenminste goed. Ik heb nog nooit gehoord of gelezen dat er mensen zijn die perse hun hoofd eraf willen hebben behalve dan uit schaamte. Raar, eigenlijk. Ik hoorde een argument dat bijvoorbeeld arabische sjeiks niet direct hun geld willen uitlenen aan ING maar wel via vadertje Staat(sBos). Raar, eigenlijk.

martine1
0
Merkwaardig dat de ING bestuurders 850 miljoen rente willen betalen alleen voor een stukje extra zekerheid bovenop de zekerheid die ze claimen te hebben.
Er moet dus wel meer aan de hand zijn. Ook de belegger snapt dat, de koers is alweer op weg naar beneden.
Eurowin
0
Fortis Nederland deelt 'tientallen extra bonussen' uit

dinsdag 21 oktober 2008 15:29

'Enkele tientallen' medewerkers van Fortis Nederland hebben extra bonussen gekregen na de nationalisatie van de bank.


Hahahaha, NIETS leren ze, de GRAAIERS.
fintech
1
quote:
martine1 schreef:

Merkwaardig dat de ING bestuurders 850 miljoen rente willen betalen alleen voor een stukje extra zekerheid bovenop de zekerheid die ze claimen te hebben.
Er moet dus wel meer aan de hand zijn. Ook de belegger snapt dat, de koers is alweer op weg naar beneden.


Je ziet gewoon dat de markt afdwingt dat banken hun vermogens moeten versterken om te waarborgen dat er meer vertrouwen in de continuïteit van de sector ontstaat. Toen destijds Basel II werd ingevoerd is door een groep economen er al voor gewaarschuwd dat een risicoafhankelijk kapitaalbuffer in de toekomst problemen zou gaan opleveren. Onder Basel I werden vaste percentages gehanteerd voor risicovolle uitzettingen. ING voldeed weliswaar aan de eisen m.b.t. het Tier-1 vermogen, maar inmiddels is 10% of meer gangbaar. En daar voldeden ze niet aan.
Nout Wellink, als voorzitter van het Baselse commité heeft ook al aangegeven dat grote banken meer eigen vermogen moeten aanhouden. Alleen sprak hij over 2011. En de markt ziet dat kennelijk anders en wil dat nu geregeld hebben.
mercurius-adept
0
quote:
fintech schreef:

[quote=martine1]
Merkwaardig dat de ING bestuurders 850 miljoen rente willen betalen alleen voor een stukje extra zekerheid bovenop de zekerheid die ze claimen te hebben.
Er moet dus wel meer aan de hand zijn. Ook de belegger snapt dat, de koers is alweer op weg naar beneden.
[/quote]

Je ziet gewoon dat de markt afdwingt dat banken hun vermogens moeten versterken om te waarborgen dat er meer vertrouwen in de continuïteit van de sector ontstaat. Toen destijds Basel II werd ingevoerd is door een groep economen er al voor gewaarschuwd dat een risicoafhankelijk kapitaalbuffer in de toekomst problemen zou gaan opleveren. Onder Basel I werden vaste percentages gehanteerd voor risicovolle uitzettingen. ING voldeed weliswaar aan de eisen m.b.t. het Tier-1 vermogen, maar inmiddels is 10% of meer gangbaar.



precies, ouderwets kuddegedrag--> wie heeft de beste kapitaalspositie?

niet meelopen in die nieuwe kudde is gevaarlijk (klanten bang) dus hollen ze weer als vanouds achter elkaar aan :-(


hermione
0
De FT vandaag:

[quote=LEX column]
Just a few months ago, ING was still buying back stock to address criticisms that it was overcapitalised. Now the Dutch banking and insurance group needs €10bn, although “need” is hardly being systematically defined these days. ING has no liquidity or funding problems. It has about €100bn of untapped liquidity and can even fund itself below the interbank rate. The bank also has one of the most favourable loan-to-deposit ratios going, a proxy for stable funding in the crisis. Nor does ING have an investment bank chock-full of toxic assets. True, it has about €20bn of US Alt-A mortgage securities, where some credit losses are expected, and it has pre-announced a net loss of €500m for the third quarter.

But with the market fixated on a one-size-fits-all capital ratio across Europe, ING’s own buffer to cope with future losses was perceived as inadequate.
A tier one ratio of at least 10 per cent is this season’s must-have. ING now sports one of more than 10 per cent, courtesy of the Dutch state. Maybe it was in recognition of ING’s relative strength that it got its capital injection on relatively favourable terms. They are certainly better than those suffered by investors in UK banks.

SmartStream
0
natuurlijk willen ze een hoge rating met dat kapitaal.. anders loopt het aan de andere kant er net zo hard weer uit

Die nieuwe rating komt er wel weer aan, maar daar staat tegen over dat het onduidelijk is hoeveel er nog afgeschreven moet gaan worden in de gestructureerde financiele 'waardeloze' troep.

Wie komt er eerst, de rating of de in de markt verwachtte afschrijving... leven of dood !

Geld vloeit weg naar productie en rendement, daar zitten de banken niet echt tussen op dit moment
,
0


SAN FRANCISCO (MarketWatch) -- Moody's Investors Service on Tuesday lowered ING Groep's (ING:ING Groep NV
News, chart, profile, more
Last: 12.33-0.56-4.31%

3:08pm 10/21/2008


ING 12.33, -0.56, -4.3%) senior debt rating to Aa3 from Aa2 and cut the bank financial strength rating of ING Bank NV to B- from B and its long term senior debt ratings to Aa2 from Aa1. "Moody's rating actions reflect the view that the group's profitability, particularly at ING Bank, has deteriorated since 2007 and will continue to be pressured as a result of overall economic slowdown and current financial market conditions," said the ratings agency in a statement. The outlook is stable

Staan ook in de US niet te juichen!

mvrgr jo jo
wijbe
0
In Uw Cv las ik dat U handelaar bent(vergelijkbaar met een autohandelaar op de vrije automarkt van Utrecht)

Er viel toen een last van mij af. Waarom??

Ik hoefde het artikel niet serieus te nemen!!!

Ik hoop oprecht dat de beleggers die advies van U denken te krijgen, zo snel mogelijk hun portefeuille onderbrengen bij de ING.

Dank RW Visser






,
0
quote:
wijbe schreef:



Ik hoefde het artikel niet serieus te nemen!!!



Dank RW Visser




2e post in 8 jaar? zal ook wel de laatste zijn,helaas dat kunnen we ook niet serieus nemen.

mvrgr jo jo
wijbe
0
Walstra heeft de schrijver van het artikel goed op zijn nummer gezet met terzake doende feiten en deskundigheid.
Smit moet zich echt tot de categorie nitwits voegen.

Dank heer Walstra,

Drs RW Visser
justc
0
quote:
wijbe schreef:

In Uw Cv las ik dat U handelaar bent(vergelijkbaar met een autohandelaar op de vrije automarkt van Utrecht)

Er viel toen een last van mij af. Waarom??

Ik hoefde het artikel niet serieus te nemen!!!

Ik hoop oprecht dat de beleggers die advies van U denken te krijgen, zo snel mogelijk hun portefeuille onderbrengen bij de ING.

Dank RW Visser


dus jij legt ook gezonde mensen aant infuus.... veel succes bij de ing ik hoop voor je dat je niet meer hebt dan een ton.





,
0
quote:
wijbe schreef:

Walstra heeft de schrijver van het artikel goed op zijn nummer gezet met terzake doende feiten en deskundigheid.
Smit moet zich echt tot de categorie nitwits voegen.

Dank heer Walstra,

Drs RW Visser


Geweldig inhoudelijk gereageerd drs RW Visser,voorlopig heeft Frank voor zover geen injecties nodig,hooguit een griepprik.
Dat is bij ING wel anders gebleken.

mvrgr jo jo
wijbe
0
Geweldige reacties. Toch kan ik me niet aan de idee onttrekken dat U ook tot de categorie mensen behoort die van de echte situatie geen enkel idee hebt en maar wat roept,zoals zovele meelopers.
Dit schaadt de kritische democratie.

Drs.RW Visser
159 Posts, Pagina: « 1 2 3 4 5 6 7 8 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Direct naar Forum

Markt vandaag

Beurzen wachten op Fed

11:48 De Europese aandelenbeurzen schommelden woensdag rond de slots...

Indices

AEX-index 351,20 +0,03%
EUR/USD 1,3393 -0,02%
FRANKF.-Xetra Dax 8.208,78 -0,25%
Gold World Spot(USD) 1.368,40 +0,04%
IEXFonds 40 172,71 -0,12%
LONDEN-FTSE 100 6.338,26 -0,56%
NY-DJ-Industrial Avg 15.318,23 +0,91%
NY-Nasdaq Composite 3.482,18 +0,87%

Stijgers

Wessanen
+7,09%
Brill
+5,23%
Xeikon
+2,79%
RoodMi...
+1,99%
ING
+1,89%

Dalers

Pharming
-4,17%
KPN
-2,02%
Aegon
-1,90%
Imtech
-1,76%
CVG
-1,68%

Nieuws Forum Meer»

(3)

Klazien op 19-jun-13 13:06
(2)

Klazien op 19-jun-13 13:00
(4)

Klazien op 19-jun-13 12:59
(8)

Chocobar op 19-jun-13 12:39
(6)

Chocobar op 19-jun-13 12:36

Column Forum Meer»

(142)

One_Million_Euro_Man op 19-jun-13 13:24
(2)

zepolna op 19-jun-13 13:07
(5)

johjoh op 19-jun-13 12:40
(1)

zepolna op 19-jun-13 11:57
(5)

theo1 op 19-jun-13 09:36