E-mailadres:
Wachtwoord:
 

Wat zijn CFD's?

Door Redactie op 28 aug 2012 om 11:00 | Views: 4.377 | Categorie: Overig | Onderwerpen: CFD, CFD's

CFD is de afkorting van Contract for Difference, een beleggingsinstrument dat afkomstig is uit Engeland. De naam zegt het feitelijk al, met CFD’s gaat u een contract aan waarbij u speculeert op de beweging van de koers van een aandeel, valutapaar, product of index, tussen de begin- en einddatum van het contract.

De einddatum ligt overigens niet vast, zoals bijvoorbeeld bij opties, maar wordt door uzelf gekozen. Stel, u koopt een CFD die gelijk is aan 200x Ahold op 7,00 euro en verkoopt hem twee later als de koers 8,50 euro noteert.

Uw winst is dan, exclusief kosten en commissie:

Verkoopprijs (8,50) -/- aanschafprijs (7,00) x aantal (200) = 300 euro.

Het contract omvat dus een onderliggend aandeel of index en een vast aantal stuks, in dit geval 200x het aandeel Ahold. U koopt en verkoopt de CFD en bent dus op geen enkel moment daadwerkelijk eigenaar van de onderliggende aandelen. Het contract loopt af als u dat beslist. De bied-laatprijzen zijn altijd gelijk (of hooguit een marginaal verschil) met de bied-laatprijzen van de onderliggende aandelen.

U kunt orders aangaan tegen een bepaalde koers (dan koopt u zodra een door u aangegeven koers wordt aangetikt) of voor een bepaalde periode. Daarin zijn verschillende varianten denkbaar:

  • Een dagorder, een order die doorloopt totdat u de ingelegde order verwijdert
  • de OCO (one cancels the other)-order waarbij u een positie sluit als hij de stoploss raakt of juist het punt bereikt waarop u winst wilt nemen.

Tegenwoordig is het ook mogelijk om CFD’s op futures te handelen. De future heeft wel een afloopdatum, dus de CFD op future ook. Bij sommige aanbieders is het mogelijk om zowel  CFD's  met als zonder afloopdatum te kiezen.


De Redactie van IEX.nl bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen.

Gerelateerd

CFD

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

CFD's

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Redactie

De centrale redactie van IEX.nl bestaat uit: Pieter Kort (hoofdredacteur), Arend Jan Kamp, Laura Iseger (eindredacteur), Peter van Kleef Fleur van Dalsem en Chantal Groothengel.

Recente columns van Redactie:

15 mei Raadsel van de schuivende stoploss 15
03 mei Experts gaan niet 'weg in mei' 3
29 apr Wat doet de AEX in mei? Stem nu! 3

Meer columns Overig Meer »

14:38 Vooruitblik: Duizelig 6
18 mei S&P 1000! 8
17 mei Slot: +1,91% 2
17 mei AEX 700 mythe ontmaskerd 13
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV