E-mailadres:
Wachtwoord:
 

TA: Minicorrectie

Door Bas Heijink op 15 aug 2012 om 09:00 | Views: 17.162 | Categorie: Technische Analyse

De opwaartse overtuiging lijkt voorlopig even ten einde te zijn. Net als drie weken geleden (beweging van 323 naar 311) verwacht ik eerst een tijdelijke terugval voordat de opgaande weg weer wordt ingeslagen. Dit soort minicorrecties zijn noodzakelijk om de contouren van de trend aan te geven en de druk even van de ketel te halen.

De weg omhoog wordt namelijk bepaald door de correctieve bewegingen. Als we kijken naar de afgelopen drie weken dan zijn duidelijk de contouren zichtbaar van een stijgende wig. Hierbij stijgende bodems sneller dan de toppen. Vanuit de theorie zou zelfs een volledige terugval naar het beginpunt van 311 mogelijk zijn, maar dat verwacht ik niet.

Ik houd voor de komende twee weken als richtpunt de zone 322-323 aan. Hier liggen zowel een recente top als bodem. Ook ligt hier het 50%-Fibonacci-niveau vanaf de 311-bodem. Daaronder ligt verder nog een vangnet bij de vanaf 281 stijgende bodemlijn (sinds juni) van 319,50.

Harami
Waarom nu een correctie? Op minder dan een procent na is de AEX de jaartop van 337,20 genaderd. De stijgende wig werd maandag voor de eerste keer neerwaarts gebroken (onder de 331,50. Gisteren was de bodemlijn alweer opgelopen naar 333. De beweging van gisteren is te zien als terugtest van deze gebroken bodemlijn.

Bij de top van 335 werd verder een hanging man gevormd. Gisteren een shooting star die deel uitmaakt van een tweedaagse harami. Verder is er sprake van negatieve divergentie met de RSI en gaf de MACD gisteren een neerwaartse crossing. Deze cocktail van gegevens zorgt ervoor dat ik eerst een beperkte terugval verwacht voor de vorming van een hogere bodem, voordat de 337,20 onder druk wordt gezet en mogelijk in de komende maand al wordt gebroken.

Voor de komende periode verwacht ik nog steeds een beweging naar de zone 343 – 350, maar de kans is groot dat ik deze doelstelling verder zal ophogen in de komende weken. Boven de 335 – 337,20 wordt de correctie uitgesteld.


Klik op de grafiek voor een grote versie

DAX
Gisteravond op het forum besprak ik al de DAX. De DAX zal een richting moeten kiezen. Hij bleef nog net boven de stijgende bodemlijn van de stijgende wig, maar deze loopt vandaag alweer op naar ongeveer de 7.000. Hier ligt ook direct de eerste horizontale weerstand waar hij al enkele dagen zijn hoofd tegen stoot.

Een beweging boven de 7.000 creëert ruimte naar de horizontale weerstanden van 7.150 - 7.200 waar ook de bovenkant van de wig is te vinden. Onder de bodemlijn wordt de correctie (tijdelijk en beperkt) gestart en dat verwacht ik wel. Definitieve bevestiging hiervoor onder de bodem van 6.880, neerwaartse ruimte naar 6.600.


Klik op de grafiek voor een grote versie

VIX
Als laatste nog even de VIX. Deze heb ik in het verleden vaker besproken als technische indicator en met de huidige discussies kan ik hieraan niet voorbij gaan. De trend is neerwaarts en ik verwacht lagere koersen in de komende maanden. Toch is eerst een opleving waarschijnlijk.

Hij testte maandag precies de horizontale steun en bodem van maart dit jaar (13,65) en vormde een grote inverted hammer. Gisteren veerde hij alweer fors op. Een stijging richting de 18 is zeer goed mogelijk voordat een lagere top wordt gevormd. Dit valt goed samen met mijn verwachting van een tijdelijke terugval in de aandelenmarkten.


Klik op de grafiek voor een grote versie


De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies maar slechts een algemene aanbeveling waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren. ING Bank N.V. is verantwoordelijk voor het uitbrengen van de hierboven opgenomen beleggingsaanbeveling die is opgesteld door Bas Heijink, Senior Technisch Analist van het ING Investment Office. Deze beleggingsaanbeveling is opgesteld op basis van zijn eigen kennis gecombineerd met betrouwbare bronnen.

Lees hier de volledige disclaimer van Heijink.


Gerelateerd

AEX-index

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

FRANKF.-Xetra Dax

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
297 Posts, Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 11 12 13 14 15 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
Kinghe
0
Mijn blauw steunlijntje (k-indicator) werd doorbroken... kd 325.38
Maar vergeet niet dat zijwaarts bewegen ook een correctie is
DownJones
0
Goedemorgen,

Van mij mag er wel 10% af in de S&P maar ben bang dat dat misschien niet gaat lukken.

@Bas: geen update vannacht om 0300/0400 uur? Valt me een beetje tegen... :)
B_B_B
0
"De rijzende ster mocht kiezen tussen harakiri of ophangen".

Beroepsdeformatie schiet af en toe een beetje door!?
Co1972
0
als je kijkt naar de 'correctie' in de dow en sp gisteren, zou je verwachten dat de dax zich vandaag in de range 6900-6950 zou bewegen.. de e/d is weer een tikkie terug, dus een upmove kan de dax mee omhoog trekken.. < 1,23200 oppassen.. (IMO).
hans5156
0
goedemorgen,

Zowel de dow als de S&P bevinden zich in een zijdelingse correctieve beweging. Beide zitten echter nog steeds in een opwaarts trendkanaal waar ze op 6 augustus met een enorme burst opwaarts zijn terecht gekomen.

Mijn ervaring is dat dit soort correctieve bewegingen relatief lang kan duren maar meestal eindigt op dezelfde wijze als ze onstaan; omhoog dus. feit is wel dat hoe langer de beweging duurt hoe groter de opwaartse druk.

we zullen het zien want op dit moment schuren beide indexen tegen de onderkant van het correctieve trendkanaal en zou het zomaar anders kunnen gaan.

Succes allemaal.
fred optie
0
Moet je eens op het future scherm kijken. Gigantische biedingen die helemaal niet geraakt worden etc. Soort van psychlogische manipulatie 330 expiratie denk ik.
fred optie
0
Niet in die biedingen trappen "allways hit the highside"!!! Das nu nog eens een echt beursgezegde!!! Herinner hem en handel erna "always hit the high side".
fred optie
0
quote:
Co1972 schreef op 15 aug 2012 om 09:26:

als je kijkt naar de 'correctie' in de dow en sp gisteren, zou je verwachten dat de dax zich vandaag in de range 6900-6950 zou bewegen.. de e/d is weer een tikkie terug, dus een upmove kan de dax mee omhoog trekken.. < 1,23200 oppassen.. (IMO).


Als je naar de optiepremie kijkt verwacht ik een rustige move. Naar beneden . 330 puts werden er voor het slot gisteren diep in elkaar gedrukt. Zal dus wel 330 expireren lijkt mij. Ciujfers doen niet erg zake. Of nieuws of iets dergelijk. De "hand" moet van zijn stukken af.
Kinghe
0
Krul
0
Goede morgen

Leuk Bas wat Dax info.
Van mij mag er ook wel richting gekozen worden.
Dat afwachten blijft toch moeilijk, gisteren ook wat zitten proberen tegen beter weten in....geen succes.
L6913...graag up naar 6990 en dan flink down.

Kinghe
0
vorige Gap sloot zichzelf door huidige Gap die niet hoeft gesloten te worden.

Wel mooie timing voor longs om 10.00...
Al ruim een half punt gestegen, maar de premie van de optie waar ik naar keek deed helemaal niks.
297 Posts, Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 11 12 13 14 15 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Bas Heijink

Volgen
 
Klik hier om dit lid te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van zijn/haar activiteit op IEX.nl.
Technisch analist Bas Heijink schrijft iedere week diverse updates over diverse instrumenten. Hij kijkt zowel naar buitenlandse indices als naar individuele aandelen en de AEX. Senior Techni...

Recente columns van Bas Heijink:

08:20 TA: AEX geen toppatroon 72
22 mei TA: Wachten op topsignalen 190
21 mei TA: Toppen 161

Gerelateerde instrumenten Meer »

AEX-index 364,79 -1,97%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
FRANKF.-Xetra Dax 8.320,48 -2,47%
Ga naar: Hefboomproducten

Meer columns Technische Analyse Meer »

08:20 TA: AEX geen toppatroon 71
22 mei TA: Wachten op topsignalen 190
21 mei TA: Toppen 161
17 mei Recht zo die gaat 4
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV